Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
384
 

Prezervatif yasağı gelsin ülkeye!

Prezervatif yasağı gelsin ülkeye!
 

Doğum kontrol haplarının girişi de yasaklansın, spirale para da vermeyelim, gereksiz yere!

İtiraf ediyorum, başbakan en az üç çocuk yapın dediğinde kendisine pek bir tepki vermiştim ancak yeni yeni anladım öngörüsünün yüksekliğini!

Her gün yirmili yaşlarda şehitler veriyoruz, her gün on beşine girmemiş kızlar tecavüz sonrası katlediliyor, trafiğe verdiğimiz kurbanların yaşları her ne kadar değişiklik gösteriyor ise de, töre cinayetlerine kurban edilen kızların yaş ortalaması istatiksel anlamda dengeyi kuruyor!

Genç ve üretken nesil ölüyor!

Nüfus planlaması yapmaya gerçekten de gerek yokmuş!

Bunca gençler evlenemeden, üreyemeden, üretemeden geçip gittikçe Türkiye üzerinden birer birer, kırk yaşındaki kadınlara ve artık kaç yaşa gelmişse kocaları, genlerin kalitesi düşse de, işbaşı gerekiyor!

Haa, şunu da yeni anladım, genlerin kalitesini yükseltmek üzere on dört yaşa çekilmeye çalışılıyor evlilik yaşı!

Kumalar da o yüzden!

Ah benim kafam, nasıl çözemedim bu gerçeği bunca zaman!

Salağım diyorum da, bazılarınız onaylarken bazılarınız da “Yok canım, o kadar da değil!” diyorsunuz!

Bir de işin şu yönü var elbette, on ikisinde kızı tecavüz edilip, katledilmiş, yirmisindeki oğul şehit edilmiş, psikolojisi bozuk, tatile de çıkamaz, terapi de alamaz, her derde deva çözüm: Yeni bir bebek yapmak! Oyalanır giderler, kaşı abisine benziyor, gözü ablasına diyerek!

Töre cinayeti ise bir oğul da hapistedir zaten, ona olan özlemi gidermek için bir çocuk daha yapmak gerek, bakalım bunun da neresi ona benzeyecek?

…….

Yaşını başını almış, deneyimli nesil de zaten hapislerde, sayfalar okunsun, davaya geçilsin diye beklenmekte…

Allahtan Üzmez gibiler var, canı gönülden çalışıyorlar her daim!

Yoksa halimiz harap!

………

Hadi, ne duruyorsunuz, çalışın! Çalışın!...

Şehitlik genç, yağız delikanlılar, tecavüzlük al yanaklı, pembe göğüslü kızlar gerek!

Gülgün Karaoğlu

Kasım,02/08

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Konuyu çok farklı bir üslupla ve ironiyi çok zekice kullanarak dillendirmişsiniz. Sizi tebrik ediyorum. Sevgiler. Selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 21.11.2008 2:33
Cevap :
Çok teşekkür ederim Ali Bey! İtiraf ediyorum, ben de pek duyumsayarak yazmıştım ama okunma oranının düşüklüğü nedeniyle doğru ifade edemediğimi sanmıştım ki yorumunuz kendimi yargılamaktan beni vazgeçirdi! :) Size ve sevecen eşinize sevgilerimle...  21.11.2008 4:10
 

Yine taşı gediğe koydun zamana denk çok güzel taşlama..sevgiyle kal

zirve özden özpınar 
 02.11.2008 20:28
Cevap :
:)) Çok teşekkür ederim Özden'ciğim, sevgilerimle canım!  04.11.2008 1:35
 

Doğalgaza,elektriğe fahiş zamlar yapıldı...Vatandaştan TIK YOK !.. Belediyeleri, Botaş'a olan trilyonluk borçlarını ödemeyip ''Gayduru gubbak'' sanatçılara (?) festival konser gideri adı altında trilyonları dağıttılar !..Vatandaş gaz yakamayacak...Doğalgaz alt yapısından köşeyi dönen de döndü...Şimdi belediyeler kömür torbalarını dağıtmaya başladı...Seçimler yaklaşıyor...Elektriğin ve doğal gazın olmadığı evlerde, karanlıkta ve TV siz,eğlencesiz kalan ve ısınmak isteyen vatandaş, ne yapacak ?..Hızla üremeye devam edecek :)) Her yetişkin kelle:Bir OY !..Vatandaş,'' Kafasına geçirilen kömür torbalarına ''da şükredip velinimetlerine (?) hizmete devam edecek...Saygılarımla...

Mesut Selek 
 02.11.2008 12:33
Cevap :
Aynen öyle Mesut Bey! Bu arada demin SGK değişikliklerini izledim ancak devam etmeye yüreğim yetmedi! Bir Yunanlı asistanım vardı, sağlık, eğitim giderleri hiç bir ücret ödemediklerini anlatırdı, tatil için devletin ödeme yaptığını, bir yıl yurt içi bir yıl yurt dışı tatil ücretleri ödediğini! Çalışma saatlerinin mevsimlere göre ayarlandığını ve yaz aylarında erken saatte paydos edildiğini, dolayısı ile iş çıkışı rahatlıkla denize girebildiklerini... Kız buradan Selanik'teki aile hekimlerini arayıp danışır, burada yaptırdığı tahlilleri ileterek sağlık yardımı almaya devam ederdi! Neyse, çenem düştü yine... Katılımınıza teşekkür ve sevgilerimle...  04.11.2008 1:45
 

Bahsettiğniz şey nedir ki? Yenir mi içilir mi? Kutsal kitapta yazıyor mu? Kullanılması mübah mı? Bizi günaha sokmayasın.

Yapukay 
 02.11.2008 7:04
Cevap :
Bir bilene sorun isterseniz önce, caminin hocasına falan! :))) Sevgili Yapukay, gülümsettiniz, teşekkür ve sevgilerimle...  04.11.2008 1:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1307
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster