Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '15

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
100
 

Prof, Dr. İsa Kayacan Ankara'da anılıyor

Prof, Dr. İsa Kayacan Ankara'da anılıyor
 

Soldan sağa: Prof, Dr. İsa Kayacan, Kerim Özbekler ve Abdülkadir Güler.


Gazeteci ve araştırmacı yazar Prof. Dr. İsa Kayacan geçen yıl ( 15 Ekim 2014 ) günü aramızdan ayrılmıştı. Ailesi, sevenleri başta İLESAM olmak üzere birçok toplum Kuruluşları , yol arkadaşları, şairlerler, yazarlar ve sevenleriyle birlike 17 Ekim günü Ankara'da anılıyor. Anma töreni ve hazırlıklarıyla ilgili bilgileri İsa Kayacan ailesinden bana gelen haberi aşağıda aynen sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu anma törenine ben de davetliyim ve katılacağım. Çünkü bu bir vefa borcudur. Sevgili İsa Kayacan'ı 1965 ten bu yana tanıyordum ve onunla birçok yayın organlarında ve sempozlumlarda bir araya geldik. Vefatının birinci yılında elbette bu anma törenine Söke'den katılacağım. Sevgili Kayacan'ı tekrar saygıyla ve rahmetle anıyorum. 
 
***************************************
 
PROF. DR. İSA KAYACAN, 1. VEFAT YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE DÜZENLENECEK “EĞİTİM, BİLİM VE KÜLTÜR ETKİNLİĞİ” İLE ANILACAK
 
(ECE AJANS, Ankara-02 Ekim 2015, Cuma) Ülkemiz, Türk Dünyası, Şiir-Sanat-Kültür-Edebiyat âlemi ve Gazetecilik camiasında çok sevilen; Eğitim faaliyetleri, kültür elçiliği, eser, hizmet ve tanıtım misyonu ile yakından tanınan; Türk gazeteciliğinin duayenleri arasında müstesna bir yeri olan ve İLESAM dâhil pek çok Sivil Toplum Kuruluşunda asli ve onur üyelikleri olan; Kerkük Kültür Derneği Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İSA KAYACAN, vefatının birinci yıldönümü anısına düzenlenen anlamlı bir etkinlikle anılacak.
 
Kurucusu ve Kurucu Başkan Yardımcısı olduğu Kerkük Kültür Derneği öncülüğünde;
 
Başta Türkiye İlim ve Eser Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) olmak üzereonlarca STK (Sivil Toplum Kuruluşu)’nın katılımı ile hazırlık çalışmaları sürdürülen “Anma, Eğitim, Bilim ve Kültür” etkinliği hazırlama, tertip, organizasyon ve düzenleme komitesi:
 
Kerkük Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci, Araştırmacı-Yazar Mustafa Nevruz Sınacı, Şair – Yazar, Yayıncı ve Yapımcı Mustafa Ceylan, Üstadın Sevgili Kızı Gül Kayacan, Gazeteci, Şair-Yazar (Karozan) İsmail Kara, Bestekâr - Şair Murat Duman, Gazeteci-Yazar, Yayıncı İlhami Nalbantoğlu ve Şair - Yazar Arzu Kök’ten oluşuyor.
 
Tertip Komitesi Başkanı Dr. Şemsettin Küzeci’den; 2 Ekim 2015 Cuma günü:
 
TÜRK-İŞ Genel Merkezi ve Konferans Salonu lobisinde alınan bilgilere göre:
 
“Birinci Vefat Yıl Dönümünde Prof. Dr. İSA KAYACAN’ı Anma, Eğitim, Bilim ve Kültür Etkinliği” 17 Ekim 2015, Cumartesi günü, Saat: 13.30 – 17.30 arası: “Bayındır Sokak No: 10, Kızılay / ANKARA adresinde bulunan TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU Konferans Salonunda yapılacak…
 
Merhum İsa Kayacan’ın yakın dostları, yol arkadaşları ve Ülkemizin tanınmış Şair, Yazar, Kanaat Önderi, Bilim ve Sanat İnsanlarının hitap ve katkılarıyla onurlandıracakları etkinliğin gündemi ile uygulama programı henüz hazırlanmakta.
 
Ancak, bu toplantıya Türkiye’nin her tarafından ve bütün bölgelerinden Gazeteci, Şair, Yazar, Edebiyatçı, Bilim-Kültür ve gönül insanları ile İsa Kayacan arkadaşları, gönül dostları önemle ve özellikle çağırılmakta ve davet olunmaktadır.
 
***
 
ANMA TOPLANTISI VE
 
ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI:
 
Tarih  : 17 Ekim 2015, Cumartesi – Saat: 13.30 – 17.30
 
Yer     : TÜRK-İŞ KONFEDERASYONU Konferans Salonu
 
Adres  : Bayındır Sokak, No: 10, Kızılay – ANKARA
 
İrtibat : LÜTFEN!..
 
Katılım, öneri, değerli fikir ve katkılarınız için bizi arayınız.
 
Başkan Dr. Şemsettin Küzeci           : 0533 255 26 60
 
Sözcü,   (Karozan) İsmail Kara         : 0555 236 34 92
 
Üye,  Gül KAYACAN                     : 0532 454 67 19
 
Üye,  Mustafa CEYLAN                  : 0535 622 43 16
 
Üye,  Murat DUMAN                       : 0532 236 26 92
 
Üye,  İlhami NALBANTOĞLU       : 0555 360 67 97

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli merhum yazarımıza Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Size de katılacağınız bu anlamlı etkinlik için hayırlı yolculuklar diliyorum. Sağlık, huzur dileklerimle selam ve saygılarımla.

Nermin Ayduran 
 10.10.2015 0:47
Cevap :
Merhaba Nermin Hanım, sevgili İsa Kayacan benim 45 yıllık arkadaşım idi. Onunla birçok gazete ve sanat kültür dergilerinde hep yan yana geldik.Benim onun için yazdıklarım ve onun benim için yazdıkları bir araya gelse 400 sayfalık bir kitap oluyor. Onu Anmak için Ankara'ya gidecektim. Bugün de ortalık toz / duman oldu. 86 vatandaşımız öldü, ve 186 vatandaşımız yaralandı. Türkiye'ye neler oluyor? Çok üzüldüm doğrusu...Tüm vefat edenlere Allah'ten rahmetler diliyorum. Türkiye'nin başı sağ olsun. Değerli yorumunuz için teşekkürler.  10.10.2015 21:04
 

Değerli kişilerin kıymeti, ancak öldükten sonra değerleri anlaşılıyor, sanki değişmez bir kaide gibi sayın Abdülkadir hocam, selam ve saygı ile...

Yurdagül Alkan 
 09.10.2015 14:34
Cevap :
Teşekkürler Yurdagül Hanım. Kısmet olursa önümüzdeki günlerde Ankara'da olacağım. ( 15- 17 Ekim 2015 ) Onu minnetle ve şükranla anacağım. İsa Kayacan başlı başına bir değerli. bir vefa borcu olarak onu anmak benim için bir görevdir. Değerli yorumunuz içinde teşekkürler. Sağ olunuz,var olunuz....Selam ve sevgilerimle...  09.10.2015 21:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2115
Toplam yorum
: 4632
Toplam mesaj
: 223
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bitir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster