Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '12

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1843
 

Profesörlerin bile elendiği yarışmada bakınız neler oldu?

Profesörlerin bile elendiği yarışmada bakınız neler oldu?
 

Profesör prof prof prof !!!


Ben bir yarışmaya başvuru yaptım,  500,000 kişinin başvurduğu bu yarışmada, çok iyi bildiğimi zannettiğim ama bilmediğim bir soru nedeniyle baraj sorusu olan yedinci sorudan bin Türk Lirasına düşerek elendim. İnsanlar  öyle yorumlar yaptılar ki -"keşke bu yarışmaya katılmasaydım" diyorum kendime! 

Neden? Özellikle sürekli başarılı yarışmacı, başarısız  yarışmacı yorumlarını çok gereksiz ve anlamsız buluyorum. Başarılı yarışmacı yarı yarıya joker kullanıp,  -"hala cevabı bilmiyorum ama cevap "b" şıkkı son kararım diye atıp tutuyor ve barajı geçiyorsa bu tamamen şansa bağlı bir gidiş değildir de nedir?

Başarılı ya da başarısız olmak görecelidir. Egolarımız büyüdükçe büyür, başkalarının başarısız, kendimizin başarılı olması bizi ziyadesiyle mutlu eder.

Meme kanserinden memesi alınmış bir insanın yanına göğüs dekoltesiyle gidecek kadar büyük egolarla dolaşan insanat var! Ne yazık!

Deniyor ki: "Profesörlerin bile üçücü, dördüncü soruda elendiği yarışmada şu kadar para ödülü kazandı, koskoca profesörler elendi de bak bir ev kadını başarılı oldu !!!"

Acaba içinizde aşırı bir profesör olma isteği oldu da olamadınız mı? Bu profesörler bile....

Peki koskoca profesöre bilimsel alanı hakkında mı soruldu yoksa "miktiriçoktan" bir soru nedeniyle mi elendi?

Nedir bu insanları aşağılayıp küçümsemek, ne oluyor? Ben bu tepkiyi veriyorum, çünkü çok üzülüyorum. Keşke PTT'nin açılımını öğrenseydim, keşke barajı geçebilseydim, keşke şu,  keşke bu. Akacak kan damarda durmazmış, olan oldu!  Ruh sağlığım, dengelerim bozuldu, değer mi?

Kim Milyoner Olmak İster? En çok kazandıran bilgi (!) yarışması....

Bu yazıyı yazmaya karar verme nedenim, artık profesörleri rahat bırakın, onlarda insan, insan üstü varlıklar değiller! Ayrıca o sandalye tepesinde, onca ışık ve ilginç müzik; Sevgili Kenan Işık'ın kendine has, sabit, tepkisiz bakışları altında heyecanlanmamak mümkün değil!

Aslında belki de bu kadar ciddiye alınmaması gereken bir durum, tıpkı, kendimizi ve hayatı da aşırı ciddiye almamamız gerektiği gibi, aksi takdirde ruh sağlığımız bozulduğunda kimse neden bu, bu hale gelmiş demez. "Manyağın teki" der; ama sor bakalım neden manyak olmuş?

Kimse süreç ile ilgilenmez, herkes sonuca bakar, o nedenle hayatı akışa bırakıp, anı yaşamak, eğer bir şey olmadıysa üzerine fazla düşmemek gerekiyor.

Şu üç günlük dünyada "olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" demiş  atalarımız. Sağlıklı, mutlu, huzurlu  olmalı. Çünkü sağlık olmayınca o yarışmada bir milyon kazansan ne olur, kazanmasan ne olur?

Bunca insan senin aldığın o parada kendini hak sahibi zannederken !

Uzun sözün kısası, asıl demek istediğim, profesörlerle ilgili, ya da diğer yarışmaya katılmış olan -ben  dahil- başarılı ya da başarısız yorumu yapmayınız.

Bence o yarışmaya katılmaya hak kazanmış her katılımcı çok başarılıdır, ilk sorudan elenen de, tüm soruları cevaplayanda...

Profesörleri rahat bırakın uleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2022
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster