Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
405
 

Prototip örneklerimiz

Prototip örneklerimiz
 

Haberleri izliyorum mecliste kavgalar, küfürleşmeler ve argo kelimeler. Geçmişte düşündüğüm anlar oldu neden portatif koltuk/sandalyeler kullanmıyorlar diye. Düşünsenize havada uçuşan koltuk ve sandalyer arasında yapılan oylamaları. Yeni bir TV proğramı olurdu, o sandalyeyi kim attı, gidiş açısı, düşüş noktası, vs. Erman Toroglu yok yok olmaz eski milletvekillerinden de yorumcular bulunur ve saatlerce izlerdik.

Televizyon izleme diyorum kendime gazete okumaya başlıyorum. Gazete de ana sayfa haberleri bile magazine kaymış. Kalan bir kaç haberde ise yine çekişmeler, kavgalar, ihtiraslar, vs.

Erol bırak haberleri köşe yazarlarını oku diyorum. Köşelerde de başlamış köşe kapmaca mücadeleri. Politikacılar yaparda köşe yazarları yapamaz mı kavgayı ama bu defa biraz daha kuytu köşelerde hiç olmazsa. O yazar bunu demiş bu yazar bunu demiş, neden demiş, nasıl demiş, niçin demiş vs.

Gazeteyi de bir kenara bırakıyorum, zaten boynu bükük kalmış gazetesini aldığım için gazeteliğin ve usulca bırakıyorum aldığım yere. Maçlara gidemiyorum zaten, sevmediğimden değil henüz yeterli bir argo kültürüne sahip olamadığım ve bir döner bıçağı veya sustalıya sahip olamaıdğım için. Biraz zaman alacak ama bankaların bunlar içinde kredi açmasını veya devlet teşviği bekliyorum.

Neyse sanatçılara bakıyorum yine kıskançlıklar, çekememeler, kavgalar, kaçışlar, kovalamacalar.

Bir off of çekip dışarı çıkıyorum temiz hava soluyacağım ya; o ne her tarafta bir gaz kokusu, bakınıyorum sağa sola meğerse bir taksi durağının yanından geçiyorum ve bir taksi rölantide çalışıyor. Burnumu tıkamaya çalışıyorum güçlükle, bir elimde çanta diğer elim ise kapkaççı'dan daha atik olmam için diğer tarafında çantanın. Bu yoğunluk içinde burnumu ancak kapatabiliyorum. Kapkaçcı kurbanı olmak var birde!

Devam edebilirim daha ....

Sonrasında düşünüyoruz çocuklarımız için " Bunlar neden asabi, biz çocukluğumuzda böylemiydik ?"

Ne yapsınlar peki örnek olduğumuz gibi büyümüyorlar mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cumhuriyet okur muydunuz? Ben hep gazetemi yeterince okuyamamaktan yakınırım ve artık mutsuz olmamak adına bunu kabullendim, yetişebildiğim kadar okuyorum.

derinmavi.. 
 10.04.2007 11:32
Cevap :
yine de pes etmemek , okumak lazım , kafamızı karıştırmak istiyorlar ama pes etmeyelim. Okumak güzel ve Atatürk'ün emanetini taşıyan/taşıyacak nesillere güveniyorum yine de ben :) sevgilerimle.  10.04.2007 17:17
 

Erol bey, son zamanlarda hıssettıgım duyguları gercekten cok guzel bır sekılde sız anlatmıssınız, elınıze saglık!...tv de, gazetede, sokakta hep kavga dovus...huzurlu bır yer yok, huzur bırakmıyorlar desem daha dogru. Yazınız günümüz Türkiyeyi cok güzel açıklıyor. sevgiler.

Yagmur 
 08.04.2007 21:57
Cevap :
Teşekkür ederim, bir ahtapot gibi sarılmış hissediyorum bazen. Malesef çanak tutanlar, çıkar sağlayanlar veya konuya duyarsız o kadar çok kişi varki. sevgilerimle :)  08.04.2007 23:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 797
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster