Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '15

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
16
 

PRP Tedavisi İle Saç Dökülmesine Son

İlk olarak Japonya'da diş etlerinin çekilmesi nedeniyle implant dişlerin düşmesini engellemek için denenen PRP tedavisi, daha sonra farklı rahatsızlıklarda kullanılması ile aslında bugün tıbbın geldiği noktayı da bizlere ispatlıyor.
 
Saç dökülmesini durdurmak başta olmak üzere; menisküs tedavisi, ameliyat sonrası yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak ve yaşa bağlı olarak yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen çizgilerin yok edilmesinde etkin rol oynayan PRP'nin keşfine kadar pek çok madde ve yöntem denenmiş, ancak hiç biri vücudun reaksiyonuna engel olamaması nedenyle başarılı sonuç verememiş ve dışarı atılmıştır. İnsanda olanı yine insana veren PRP ise gösterdiği başarı ile bugün pek çok sağlığın kazanılması konusunda önemli bir gelişmeyi gerçekleştirmiştir. Peki, bu tedavi nasıl yaplıyor, aşamaları nelerdir, bu soulara da aşağıda açıklık getiriyoruz.
 
Hastadan alınan kan örneğinin özel hazırlanmış tüp içinde santifüj işleminden geçerek bileşenlerine ayrılması sonucu ortaya çıkan jeli sıvının tekrar hastaya enjekte edilmesi prtaiğine dayanan teknik olan PRP, bir mililitre normal kanda bulunan 250 bin trombosite karşılık işlemden sonra jel içinde bir milyona çıkan trombosit sayısı ile iyileşme sürecinin hızlanmasına olanak sağlıyor. Tedavi, saç ekimi başta olmak üzere, özellikle ameliyatlarda meydana gelen kesiklerin kapatılmasında daha az kan kaybını çabuk iyileşmeyi sağlaması nedeniyle gerçekleştiren tedavinin estetik amacıyla da uygulandığını görüyoruz. Tedavi, boyun ve yüz bölgesinde meydana gelmiş olan çizgilerin yok edilmesinde de etkin rol oynuyor.
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 51
Kayıt tarihi
: 28.01.15
 
 

Web tasarımcıyım. Bununa birlikte forum sitelerine yazı yazmak benim için ayrı bir meşgale. Çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster