Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

03 Mart '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1735
 

PSİKOHAYAT:Enerji Kaynağı UYKU ile TRAVMA ve MEDYA’yı ele alıyor...

PSİKOHAYAT:Enerji Kaynağı UYKU ile TRAVMA ve MEDYA’yı ele alıyor...
 

PSİKOHAYAT


PSİKOHAYAT YİNE DOPDOLU

Enerji Kaynağı UYKU ile TRAVMA ve MEDYA’yı ele alıyor

Psikohayat Dergisi’nin merakla beklenen Ocak- Şubat- Mart sayısı çıktı. Dergi yine dopdolu.

Psikiyatri dünyasındaki en yeni gelişmeleri ilk elden okuyucusuna sunan PSİKOHAYAT dergisi yeni sayısı yine dopdolu.
Dosya konusu ‘Hayatın Enerji Kaynağı UYKU’ ile sosyal hayatı kökten sarsan ve iş ile aile hayatını olumsuz etkileyen uykuyu çeşitli yönleri ile ele alan dergi Uğur Canbolat'ın Genel Yayın Yönetmenliğinde İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı İktisadi İşletmesi adına 3 aylık olarak ücretsiz olarak çıkıyor. PSİKOHAYAT Dergisi, Ruh sağlığı alanındaki yeni gelişmeleri okuyucu ile paylaşmanın önemli olduğuna inanıyor.

PSİKOHAYAT Dergisi Ocak- Şubat- Mart sayısında DOSYA konusu olarak şu farklı açılardan uyku konusunu gündemine aldı: Çocuk ve Uyku Sorunları, Uykusuz Bırakan İlişkiler, İş Yaşamı ve Uyku Sorunları, Madde Kullanımı ve Uyku Bozukluğu, Psikolojik Bir Mesai: Rüyalarımız, Terapide ve Tedavide Bilinçli Hipnoz, Depresyon ve Manide Uyku Problemleri, Huzursuz Bacak Sendromu, Uyku Laboratuvarı ve Polisomnografi, Anksiyete ve Uyku Bozuklukları.

Önemli çeviri haberlere yer veren dergide şu çarpıcı başlıklar yer alıyor: Aşırı Stres Diyabeti Kontrolden Çıkarıyor,Ayaklar Yalan Söylemez, Notalar Beynimizin Ritmini Arttırıyor, Hız Şampiyonu Çığlar, Lisan Gelişiminde Konuşmak Kitaptan Daha Etkili, Medyanın Ruh Sağılığına Etkileri, Duygularını Gizleyenler Hayata Negatif Bakıyorlar, Partnerler birbirlerinin geleceğini etkiliyor,Aldatmanın İlk Aşaması Chat.

Dergi bu sayısında Psikiyatri dünyasında hocaların hocası olarak bilinen Pof. Dr. İsmail Çifter hoca ile yapılan bir röportajda‘Psikiyatrinin dünün bu günü’ ele alınırken Uzm. Psikolog Yıldız Burkovik ile kaygı konusunda yapılan söyleşi bu konudaki kaygıları giderecek nitelikte.

Nöropsikiyatri alanının üç önemli ismi Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Kemal Arıkan ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın makaleleriyle katkıda bulunduğu PSİKOYAYAT dergisinde Anne Babalarda Kaygı Yaratan Durumlar, Tanpınar’ın sular şehrinden geriye ne kaldı?, Kleptomanide Yakın Çevre Desteği, Travma ve Medya, Zevkli Hediyeler Dünyasından Masal Şehrine, Psikiyatri Hemşireliğinde Hasta Mahremiyeti, Koala Alfabesi Uyku gibi farklı ve zevkle okunan köşe yazıları yer alıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarına ücretsiz olarak gönderilen dergiye PSİKOBULMACA farklı bir özellik kazandırıken derginin her sayısında Porof. Zihni Sinir’in Poreceleri dikkat çekiyor.

PSİKOHAYAT Dergisinin bu sayısına; Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. M.Kemal Arıkan, Dr. Oğuz Tan, Dr. Semra Baripoğlu, Dr. Gökben Hızlı Sayar, Dr. Barış Önen Ünsalver, Psk. Aynur Sayım, Psk. Çiğdem Demirsoy, Dr. Alper Evrensel, Uzm. Psk. Orhan Gümüşel, Uzm. Psk. Zehra Erol, Uzm. Psikolog Yıldız Burkovik, Dilek Özdemir, Dr. Serdar Nuhoğlu, Uzm. Psk. Cengiz Demirsoy, Dt. Ali Eşref Müezzinoğlu, Dr. Funda Güdücü Sağır, Dr. Pejman Golabi, Psk. Necmettin Gürsoy, Fatma Özten, Nilüfer Fırat, Ayda Çayır, Zeynep Sevde Paksu, Fatih Uğurlu katkıda bulundu.

Tasarımlarını taze ajanstan Tarık Şimşek, Görsel Yönetmenliğini Sema Türk, Redaksiyonunu Merve Arkaç gerçekleştirdi. Dergi, okullara, kamu kurum ve kuruluşlarına, danışmanlık bürolarına, kreşlere ücretsiz gönderiliyor.

''Melekler yüreğinizden öpsün''

Sabiha Rana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4955
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster