Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
573
 

Psikopatın memleketi olmaz!

Psikopatın memleketi olmaz!
 

en azılı katiller, en iyi soyguncu ve dolandırıcılar, bebek yüzlüler'den çıkar güzel okuyucum.


Şimdilerde tüm Dünya dikkat kesilmiş, dehşetle Norveç'te onlarca masum insanı katleden, 21. yüzyılın Norveç canavarı Anders Breivik'i izliyor. 

Bunda dehşete kapılacak, dikkat kesilecek ne var ki dostlar? 

Hitler Alman, Musolini İtalyan, Stalin Rus değil miydi? 

Tito ve Miloseviç Sırp, Çavuşesku Romen, Makaryus Rum değil miydi? 

Saddam Hüseyin, Bin Ladin Arap; Humeyni ise Fars değil miydi? 

Pinochet Şilili general Franco ispanyol, El Beşiri Sudanlı olunca pratikte, sonuçta ne değişir ki? 

Garip, mazlum ve ezilenin, psikopata ah edenin, canı yananın, öksüz, yetim kalanin adı ve milliyetinden başka değişen ne olur ki; akıp giden hayatın içinde? 

Kuzeyli, güneyli, doğulu, batılı, zengin, fakir Arap, Slav ya da Alman ırkından olması psikopatın; bir milletin potansiyel psikopat yetiştirme ihtimalini azaltır mı ki? 

Dilleri, dinleri, ırkları, tarihleri ve de coğrafyaları ayrı olsa da, insan topluluklarının, hamur aynı hamur, insan aynı insan değil mi? Yaradılışı, içgüdüleri ve yaşam mücadele ve motivasyonları bakımından? 

Evet... Her birinin beden dili farklı... Örf, adet, gelenek, görenek, inanç, doğru ve yanlış algılamaları hep farklı farklı; da... Yaradılıştan gelen fıtrat, saldırganlık, savaşma ve yok etme güdüsü aynı değil mi? 

Yahudiler işi bayağı abartsa da, her ırk, her millet en üstün kendini görmez mi? 

Belki de, onlarca ırktan, onlarca dilden, onlarca farklı coğrafyadan gelen insan, yaradanın takdiri yüzünden böyle davranıyor olabilir mi? 

Psikopatın adının Hitler, Saddam, Pinochet, El Beşiri olması sonucu ve o sonucun yol açtığı dehşeti dindirir mi? Kökünden yok eder mi? 

Sonuçta psikopatın dini, imanı, milliyeti olur mu? 

Psikopat, en nihayetinde psikopat değil mi? 

Bence dostlar, psikopatın iyisi kötüsü, senin ki, benim ki olmadığı gibi, memleketi de olmaz. Bu dünyada yatacak yeri de kalmaz. 

O yüzden dostlar, psikopata değil, onu oluşturan toplumsal şartlara bakmamız lazım. Biz tüm Dünya insanları, o toplumsal şartları değiştirip, düzeltmedikçe, psikopatın adı bir gün Hans olur; Öbür gün Hasan ya da Hüseyin... Bir gün psikopat Rus olur; öbür günse Romen... 

Marifet, psikopata kızmak değil, marifet psikopatı üreten düzeni değiştirmek. Yoksa dostlar, düzen değişmese de, düzeni düzenin adı değişecek. Olan yine mazlum, garip ve garibana olacak. 

Bu dünyanın, bu düzenin efendileri, yine her zamanki gibi her yerde kendi keyfine bakacak. Ezen de ezilen de aynı kalacak. 

Eeeee! Ne demişler? " Dost acı söyler." Eee, ben de sizin dostunuz olduğuma göre... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Böyle bozuk beyinlere hemen psikopat demek, biraz kolaylık getirmiyor mu? Bedri Baykam'ı vurana da "deli" deyip çıktık...Bunun belki de insanın yetiştiriliş biçimiyle çok ilgisi var gibime geliyor...Ne dersin?

Erdal Ceyhan 
 01.08.2011 13:54
Cevap :
Ben de siizin gibi düşümsem de Erdal bey; belki de ifadede düşüncelerimi; eksik kalmış olabilirim. Cemce sevgilerimle...  01.08.2011 23:02
 

Yazan her şeye katılıyorum. Bu yazı bana bir özdeyişi hatırlattı. "Karanlığa Lanet Okumaktansa Bir Mum Yakmalıyız." Güzel yazınız için teşekkür ediyorum.

Oğulcan Açıkgöz 
 28.07.2011 17:55
Cevap :
Oğulcan bey, Önce tanıştığımıza, sonra da aynı duygu ve düşünceleri paylaştığımıza sevindim. Bu arada, Konfiçyus'u ve onun her biri birbirinden değerli sözlerini ben de severim. Cemce sevgilerimle...  28.07.2011 20:33
 

Toplumumuzda ve toplumlarda hasta ruha sahip insanlar her zaman olacaktır , çok üzücü ve ürkütücü bir durum doğrusu. Hele bugün dinlediğim haber proğramında tutklandığında kalacağı mekanı gördükten sonra sözün bittiği yerdeyiz dedi iç sesim bana. Cem Bey selam olsun size

Şennur Köseli 
 27.07.2011 20:09
Cevap :
Teşekkür ederim Şennur hanım. İlginizi lütfen eksik etmeyiniz üzerimden... Kısa şiirin kraliçesine Cemden sevgiler...  27.07.2011 20:17
 

günü kurtararak yaşamaya devam edildiği sürece birşeylerin düzeleceğine dair umut görememekteyim ne yazık ki... Yazdığınız gibi etiketin ne önemi var ki? Psikopat her yerde, her dilde psikopat.

Merve Ballı Acar 
 27.07.2011 8:23
Cevap :
İnsan her yerde insan... Psikopat her yerde psikopat... Yazıma yaptığın Katkı için teşekkür ederim sana Mervecim. Cemce sevgilerimle...  27.07.2011 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1679
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster