Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '10

 
Kategori
Müşteri Hizmetleri
Okunma Sayısı
1453
 

PTT kargo taşımacılığı yapmalı mı - 2

PTT kargo taşımacılığı yapmalı mı - 2
 

PTT kargo taşımacılığını bırakmalı


Mart 2009 da girmiş olduğumuz blogumuzda PTT'nin kargo taşımacılığını beceremediğini ve bu işi yapmamasını önermiştik. Bunu destekleyen bir yazı gördüm bugün; buyrun okuyun:

"PTT oyun zevkimi öldürdü
Türkiye'de piyasada bulunmuyor. Satış noktalarına sordum, dağıtıcıdan kaynaklanan bir sorundan dolayı epey bir zamandır gelmiyormuş. Yurtdışında da bir türlü arayamadım, kaldı, o yüzden çoktandır demo'suyla idare ediyordum 'Little Big Planet' adlı PS3 oyununun.
Bir oyun manyağı değilim, sık sık oyundan da sıkılıyorum ama bu çok fena sardı. Sanırım aslına ulaşamamak daha da merak ettirdi beni ve 'Little Big Planet' sayıklamaya başladım. Tabii ben daha birincisine elimi sürmeden ikincisinin çıkacağı anonslandı.
Bir arkadaşımda iki tane varmış meğerse. eBay'den ısmarlamış, iki tane gelmiş. Bir tanesini yollamayı önerdi. Üzerine atladım. İzmir'de yaşıyor, PTT Kargo'ya verdi. Ertesi gün gelmesini bekliyorum. Bütün gün evden çıkmadım.
Ne gelen var ne giden... Günler geçti. İzmir'den ha bire telefon: Geldi mi? Hayır. Haber kağıdı var mı? Hayır. İnternet'ten araştırıyoruz, bir yerlere yönlendiriyor bizi. Ben ha bire o postane bu postane geziyorum. Paket yok. Bu arada biz onunla yüz yüze bile görüştük.
İlahi bir durum herhalde: O kadar istedim diye gelmiyor bir türlü. Bir ayı geçti. Dedektif gibi iz sürüyoruz, postacıları falan sorguluyoruz o İzmir'den ben İstanbul'dan.
Sonunda ortaya çıktı ki postacı paketi yanlış adrese teslim etmiş. Yanlış adrese teslim ettiğini söylemek için de doğru adrese yani benim evime geldi geçen gün! İronik bir durum değil mi?
Teslim ettiği kişi iki gün sonra geri iade ettiğini söylüyor ama şu anda paket kayıp. Ne yapabiliriz? Hiçbir şey. Sadece dilekçe yazabilirmişiz o da paketin bulunmasına neden olmaz, postacının işini zora sokarmış.
Modernleşen, hizmetleri genişleyen PTT bu! Tam bir mizah öyküsü aslında..."

(Oray Eğin, Akşam, 30.06.2010)

Kamu kurumlarındaki bu beceriksizliklerin elbette ki sahibi AKP menşeili bürokratlardır. Biz burada iki blogda sadece benim ve Oray Eğin'in başına gelen iki ayrı olayı yazdık.Elbette bilmediğimiz buna benzer yüzlerce olay vardır bundan eminiz. PTT zaten asli işini yıllar önce terketmiş, işi Western Union gibi "para transferi" sistemine dökmüştür. Kendileri her ne kadar adına "bankacılık" veya "PTT bank" diyorlarsa da elbette bu sistem bir bankacılık değildir. Bugün PTT yi kamu kurumları dışında neredeyse kullanan pek yoktur. Eğer PTT gibi bir kurum bir özel şirketin elinde olsaydı, bu kadar yılda herhalde bir DHL olurdu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

PTT kargodan ben çok memnunum, özel kargo şirketleriyle yaşadığım sorunlardan bıkıp usandığım için artık sadece PTT kargo ile gönderiyorum ne göndereceksem; bana kargo gelecekse yine PTT ile göndermelerini rica ediyorum özellikle.

shalimar 
 01.07.2010 12:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1475
Kayıt tarihi
: 27.03.09
 
 

İzmir doğumluyum. 1994 den beri İstanbul' da yerleşiğim. 25 yıl özel sektörde değişik firmalarda yön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster