Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Kasım '11

 
Kategori
Lojistik / Taşımacılık
Okunma Sayısı
3683
 

PTT kargoda valiz serüveni

Bir zamanlar devlet pijama yapar mı? diye diye Sümerbank, Etibank gibi milletin öz kaynaklarıyla yapılan sanayi tesisleri özelleştirildi.

Ben de diyorum ki, devlet valiz taşır mı? Bilindiği gibi PTT nin kargo hizmetleri de bulunmaktadır. İzmit'te ikamet eden kızım kışlık giyimlerinin kargo ile göndermemi istedi. Ben de valizini Akçakoca PTT kargo ile gönderdim. Bir kaç gün sonra daireye PTT Kargo görevlisi elinde bizim valiz odama doğru geliyor.' Adreste tanınmadığı için iade edilmiş' dedi. Tutanağı okudu, dış güvenlikten sorulmuş, güvenlik benim kızı tanımamış, görevlisi yazılı adrese kadar fiilen gitmemiş. Kendi kendime düşündüm, bunda bir ihmal var, 'Sen valizi PTT'ye getir ben gelirim' dedim. Sonra gitmekten vazgeçtim, özel bir kargoya telefon ederek valizimi PTT'den aldırdım ve tekrar gönderdim. Buna resmen özür dilerim kamu kazığı denir. Miktar yüksek değil ama hakkımı aramaya karar verdim ve Akçakoca Kaymakamlığı'na giderek Tüketici Hakları birimine müracaat ettim. Görevliye durumu sade bir yurttaş olarak anlattım. Bana kanunda kargo adı geçmediğini filan söyledi.' Kanunda her hizmet, her alışveriş madde madde madde yazmaz ki, siz bana yazıyla olumsuz cevap verirsiniz, dilekçemi almamazlık edemazsiniz' dedim. Görevli ne iş yaptığımı sordu, söyledim, ne zaman geldiniz diye sordu, bir sene kadar oldu dedim. Sonra benim işlemler jet hızıyla yapılmaya başladı, heyete girecek dedi. Resmi müracaatımı yapmıştım, bakalım netice ne olacak.

Başlangıçta da söylediğim gibi, devlet valiz taşımasın, bu işler özele devredilsin, daha nice kamu hizmetlerinde özelleşmesi gereken birimler var ama, öncelik rant olunca onlara sıra gelmiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Devlet sağlık, eğitim, hukuk ve güvenlik ile birlikte asıl olan gerçek ama tam anlamıyla GERÇEK DENETİM i yapsa çok konu düzelir. Lakin denetim adeta Allah(c.c) a emanet. Saygılar...

hssensoz 
 04.11.2011 20:52
Cevap :
teşekkür ederim katkınız için,saygılar,esen kalın  05.11.2011 13:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster