Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
222
 

Putin'e "Vizeyi Kaldıralım" diyecek

Putin'e "Vizeyi Kaldıralım" diyecek
 

Rusya'da Türk İslam Birliği'ne dahil Olacak !


Türk İslam Birliği Kuruluyor... Her güne yeni bir haber, kimin aklına gelirdi ki, geçmişten beri Türkiye'nin en büyük düşmanlarından biri olarak bildiğimiz Rusya'ya böyle bir teklifle gideceğimizi... İşte Allah'ın vadi olan İslam'ın dünya hakimiyeti ile ilgili yine muhteşem bir haber daha. Bu yazıyı ve sözümü unutmayın, aklınızda kalsın RUSYA'DA TÜRK İSLAM BİRLİĞİNE KATILACAK !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Başbakanı Vlademir Putin’in davetlisi olarak Moskova’da...

Gündemde enerji işbirliğinden, vizenin kaldırılmasına kadar pek çok başlık var.

Türk İşadamlarıyla Buluştu
Başbakan Erdoğan, Moskova’da ayağının tozuyla Rusya’da iş yapan Türk işadamları ile biraraya geldi.

İş adamlarına, "Sizin başarınızla övünüyoruz" diye seslenen Erdoğan, "Tıkandığınız yerde önünüzü açacağız, çünkü sizin başarınız bizim başarımızdır" dedi.

Putin’e Vizenin Kaldırılmasını Teklif Edecek
Erdoğan’ın işadamlarına bir müjdesi de vardı.

Suriye ve Lübnan’la vizeleri kaldıran Türkiye, Rusya ile de kaldırılması yönünde girişimlerini hızlandırıyor.

Erdoğan, Putin’e vizenin kaldırılmasını teklif edecek.

Yarınki (14.01.2010) görüşmede Putin’e bu teklifi ileteceğini ifade eden Erdoğan, "Temenni ederim ki Rusya ile de vizeleri kaldırırız. En azından daha esneklik kazandırılması mümkün olur" diye konuştu.

"Ankara’ya Mahkum Olan Siyaset de Ticaret de Başarılı Olamaz"
İşadamlarına hükümetin dış politika önceliklerini de anlatan Erdoğan şöyle konuştu: "Türkiye’nin dışına neden bu kadar sık çıkıyorsunuz?’ diyorlar. Kovalarsan iş var. Kovalamazsan yok. Türkiye 10 yıllardır bunun için netice alamadı. Ankara’ya mahkum olan siyasetten de ticaretten de netice alamazsın. Dışarı çıkmalısınız. Biz bunu yaptık. İş adamlarımız her yerde yatırımda bulunuyor."

Başbakan Rusya ile ticari ilişkilerin en üst seviyede geliştiğine dikkat çekerek, "Rusya’ya taze sebze ve meyve ihracatını ’Bitki Karantinası Anlaşması’yla daha da sağlamlaştıracağız" dedi.

Başbakan Erdoğan, ziyaretinin ikinci gününde Moskova Üniversitesi Diplomasi Akademisinde "Türk dış politikası" konulu konferans verdi.

Erdoğan, Türkiye ile Rusya’nın 2000’li yıllarla birlikte ilişkilerini geçmişten daha ileri konuma taşıdığını, bunda da iki liderin arasındaki üçlü kişisel diyaloğun önemli katkısı olduğunu ifade etti.

İki ülkenin ortak hedefinin işbirliğinin her alanda güven ve fayda temelinde geliştirmek olduğunu söyleyen Erdoğan, hükümetlerarası işbirliği konseyinin de bu yıl içerinde hayata geçirilmesini hedeflediklerini belirtti.

"Tam Üyelik, Türkiye’nin Stratejik Hedefidir"
Avrupa Birliği konusuna da değinen Başbakan, "tam üyelik Türkiye’nin stratejik hedefidir, kararlılıkla ilerliyoruz, yoldan dönmek yok. Tam üyelik dışında bir seçenek yok" ifadelerini kullandı

Başbakan, 2010 yılını Kıbrıs konusunda çözüm yılı olarak gördüklerini bunun için de yoğun çaba harcayacaklarını vurguladı.

Azerbaycan-Ermenistan ilişkileri konusundaysa Yukarı Karabağ sorununun altını çizen Erdoğan, Rusya’dan Minsk Grubunu daha aktif çalıştırmasını beklediklerini kaydetti.

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=38b4217e-48f1-4a8e-9e18-afc666b54307

www.turkislambirligi.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beğendiğinize çok sevindim, umarım bütün blog yazarlarına faydalı olur. Saygılarımla

Ahmet Secer 
 15.01.2010 17:12
 

Sırada Rusya var. Yakında vizeler kaldırılacak. İki yıl önce Türk İslam Birliğinin konusu bile yoktu ortada ama bunun gerçekleşeceğini söyleyen bir kişi vardı, şimdi bu kişi kim diye düşünsünler bakalım. Saygılarımla

Ahmet Secer 
 14.01.2010 13:05
Cevap :
Evet, gerçekten Rusya kimin aklına gelirdi. Bunu söyleyen mubarek kişi, 2 sene önce "Rusya'da İslam Birliği'nin içinde olacak" dediğinde çok şaşırmıştım. Ama şimdiki gelişmeler gösteriyor ki bu yolda Rusya'da bu birlik içinde olacak. Ayrıca "evrimicokertensiteler" galeriniz çok güzel olmuş. tebrik ederim. Saygılarımla.  14.01.2010 13:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2835
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster