Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
361
 

Putlaştırdığımız Atatürk!

Putlaştırdığımız Atatürk!
 

atatürk


Neden böyle bir başlık attığımı hemen açıklayayım. Böyle düşünen veya böyle yapan biri olmadığımı öncelikle söyleyeyim. Bu başlığı attım çünkü; çoğunluk böyle davranıyor. 10 kasımlarda veya diğer resmi bayramlarda atanın huzura çıkılır. Özellikle 10 kasımlarda başlar öndedir. Atayı kaybetmenin üzüntüsü vardır.
Ancak ATATÜRKÇÜ olduğunu söyleyen bir kısım insan utancından kafasını öne eymiştir. Çünkü atayı putlaştırmıştır. Nasıl mı? Açıklayayım. Atatürk'ü anlamadan, okumadan, sindirmeden ve yaşamdan körü körüne ATATÜRKÇÜ olduğunu söyleyen bir çoğunluk var. Bu tuttuğu takımın onbirini sayamayan, maçına gitmeyen, tarihini bilmeyen, kurucusunu bilmeyen birinin o takımın fanatiği olduğunu söylemesine benzer.

Maalesef atamızı anlamadan, okumadan ATATÜRKÇÜ olduğunu söyleyenler yüzünden atamız putlaştırılıyor. Hiç anıtkabiri gezmemiş her yıl bodruma tatile gitmiş, hiç Çanakkale şehitliklerini gezmemiş, senede on kere telefon değiştirmiş, hiç Kurtuluş Savaşının geçtiği yerleri gezmemiş, her akşam bardan diskoya eğlenmiş, hiç atayla ilgili kitap okumamış düzenli erkek/kadın dergisi almış 10 kasımda atanın huzurunda kafasını öne eğmiş. İşte bu insanlar üzüntüden değil utancından kafalarını eyiyor. Bu insanlar yüzünden ata putlaştırılmış damgası yiyor.

Atamızı anlamadan ATATÜRKÇÜLÜK olmaz. Keşke ATATÜRK hayatta olsaydı demekle ATATÜRKÇÜLÜK olmaz.

"BİRGÜN BİR KURTARICIYA İHTİYAÇ DUYARSANIZ KENDİMİ GÖREVİNİ YAPMAMIŞ SAYARIM"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Uzun zamandır düşündüğüm bir konuyu taşımışsınız sayfanıza. Umarım anlattığınız türde olan bazı insanlar, yazınızı okuduktan sonra az da olsa yola gelirler de anlamaya çalışırlar..

acarnalin 
 22.02.2008 13:43
Cevap :
Bazen Atatürkçülük adı altında ne sözler sarfedilip neler yapıldığını görünce dayanamadım. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.  29.02.2008 21:04
 

Son sözü hatırlattığınız için sağolun, ayrıca:"Büyük devrimlere ihtiyacın olmayacak kadar, devrimci kal yeter." der, Büyük Önder.

turgenyev 
 21.02.2008 23:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 347
Kayıt tarihi
: 20.01.08
 
 

1979 Bursa doğumluyum, üniversite mezunuyum. Şu anda Sivas'ta bir kamu kuruluşunda memur olarak göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster