Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2017
 

Rabia Tatlısı!

Rabia Tatlısı!
 

YENİ AFRODİZYAK


Resmi raporlara göre her üç gelinden biri, çocuk gelinmiş.

Her 10 çocuk gelinden dördü, ikinci eş yani kumaymış.

Ülkemiz bu konuda Avrupa şampiyonu, Kongo, Afganistan, Uganda ve Nijer'in ardından Dünya beşincisi imiş.

Kadın sığınma evlerinde barınanların üçte biri, kullanılıp! sokağa atılan bu çocuk gelinlermiş.

Gerdek gecesi amcalarının veya dedelerinin koynunda korkudan veya fiziksel bir sebeple ölenlerle ilgili bir bilgiye maalesef ulaşamadım. Ayrıca sonradan bulanıma girip intihar eden çocuklarımız hakkında da devletimiz herhangi bir kayıt tutmamış.

Bu çocuklar kimin?

Bu çocukları kimler, kimlerin koynuna sokuyor?

* * *

Egemen Bağış son tartışmalar üzerine; "Demokratikleşme Paketimiz ile yaşam tarzına müdahale suç sayılıyor. Herkesin yaşam tarzı güvencemiz altındadır" diye bir tivit yazmış. Güvence altına aldıkları yaşam tarzı yukarıdaki rezilliği yapan amcalar mı acaba?

* * *

Norveç'te bulunan B.bakan'a bir gazeteci konu ile ilgili bir soru sordu. Önceden belirlenmiş sorular dışında soru sorulmasına alışık olmayan B.bakan;

"Değerli arkadaşımı birileri herhalde özel olarak görevlendirmiş öyle anlıyorum. Çünkü 11 yıldır başbakanım, 4,5 yıl belediye başkanlığım var, biz kimsenin özel hayatına bugüne kadar müdahale etmiş değiliz. Halkımızın özel yaşamı, özel hayatı bizim teminatımız altındadır. Meşru hayat vardır gayrimeşru hayat vardır. Bu noktada da tabii ki ülkemizde bizim üzerimize düşen görevler vardır. Bu görevler de yasalarla bellidir. Yasalar bize hangi görevi verirse o görevler çerçevesi içerisinde adımlarımızı atarız." dedi.

Bazı durumlara cuk oturan çok güzel deyimlerimiz vardır:

"Kişi karşısındakini kendi gibi bilir".

* * *

Roterdam İslam Üniversitesi rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, kızlı-erkekli evlerin savunulmasının (bir kişi bile savunmazken) ahlaksızlık olduğunu söylerken, 'Türkiye'de veled-i zina toplumu isteyenler var' demiş.

Modern hukuka göre (kendileri hukuk profesörüdür) zina; taraflardan birinin evli olduğu durumlarda oluşur. Peki, Ceza Kanunumuzdan zina'nın suç olması ne zaman çıkarıldı? 2005 yılının Mayıs ayında, yani ÇIRAKLIK döneminde.

* * *

AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce'de yerel yayın yapan Öncü Televizyonu'nun haber programına telefonla bağlanarak öğrencilerin barınma sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İbrahim Korkmaz, "Biz evimizde bile kız ve erkek çocuklarını aynı odada yatırmazken, nasıl olur da ergen çocukları aynı ortamlarda yatırır kaldırırız. Bu bir özgürlük değildir. Benim şahsi fikrimi sorarsanız, kız çocuklarıyla erkek çocuklarının bile okullarının ayrılmasını isterim" demiş.

* * *

Manisa'da öğrencilerin kaldığı bir eve baskın yapan polis, şimdilik başka bir suç uyduramadığı için gürültü yaptıkları gerekçesiyle her bir öğrenciye 88 TL ceza yazmış. Ayrıca evde kimlerin olduğunu ve ne aradıklarını sorgulamış. Demek ki bunlar iyi günlerimiz. Genç kızlarımızın ve delikanlılarımızın gözleri siyah bantlı, önlerinde suç aletleri olan ders notları veya okey takımları olmak üzere resimlerini AKİT veya benzeri gazetelerde göreceğimiz anlaşılıyor.

* * *

Bir süre önce, TV5'te güncel sorunların değerlendirildiği bir programda "Organ nakli" konusu konuşulmuş.

"Organ Nakli caiz midir?" sorusunu yanıtlayan Milli Gazete yazarı Mevlüt Özcan net cevap vermiş: "Hayır!"

Binlerce organ bekleyen hastaların olduğu ülkemizde, yazarın organ nakline karşı çıkmasının gerekçesi tüyler ürpertici: "... Organ nakli dinen sakıncalıdır. Çünkü; babanın penisi oğlunu takılırsa, cinsel ilişki kime yazılacak? Kız kardeşinin rahmi karına nakledilirse, karına nasıl yaklaşacaksın?..."

* * *

Hani bir zamanlar bir TV reklamı vardı, doktor bir kişiye ne resmi gösterirse göstersin kişi o ürünün adını söylüyordu. Durum aynen o reklama benziyor.

Hangi konu açılırsa açılsın aklı bacak arasına gidenler, mesir macunu dışında  ne ile besleniyorlar diye ben de sizin gibi merak ediyordum. Yanıt sosyal medyadan geldi: RABİA TATLISI.

Sağlıkla ve adaletle kalın.

İZMİR, 11 Kasım 2013.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kendilerini seçenlerin anlayacağı dilden konuşarak bu hale gelmediler mi? halkın özel yaşamı ve güvencesi teminatları altındaysa, neden? şimdilerde kopan fırtınalar imam nikahıyla yaşanan evler ve insanlar için uygulanmadı? Mustafa beye ayrıca teşekkür ederim ben de bilmiyordum. Elinize sağlık Mehmet bey saygılarımla selamlar

Cemile Torun 
 17.11.2013 12:14
Cevap :
Katkınız için çok teşekkürler Cemile Hanım. Aslında seçenlerine bile tam doğruları söylemiyorlar, söyleseler bu kadar oy alamazlar. Saygıyla  17.11.2013 22:59
 

BU İŞARETİN HZ.ALİ NİN HALİFELİĞİNİ KABUL ETMEYİP, KENDİSİNİ DÖRDÜNCÜ HALİFE İLAN EDEN MUAVİYE TARAFINDAN KULLANILDIĞINI VE OĞLU YEZİT LE HAKİKİ MÜSLÜMANLARA SALDIRIRKEN BU İŞARETİ KULLANDIKLARINI BİLMİYORMUSUNUZ? İŞİN ACI TARAFI İHL MEZUNU RECEP ERDOĞAN IN BİLMEMESİ ???

Mustafa ATILLA 
 16.11.2013 16:46
Cevap :
BEN BUNUN BİLMİYORDUM. DEĞERLİ KATKINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER MUSTAFA BEY. SAYGIYLA  16.11.2013 20:46
 

Türkiye'nin ilerlememesi ve geriye gitmesi için ne lazımsa devam ediyorlar. Psikolojik bir sorunları da olmalı. Katılıyorum size ”Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş”. Saygılar...

Yağız 
 16.11.2013 16:20
Cevap :
BU TOPRAKLAR NE MUKTEDİRLER GÖRDÜ VE HEPSİ HALKIN MAHKEMELERİNDE HESAP VERDİLER. AYDINLIK GÜNLER DİLEĞİMLE KATKINIZA TEŞEKKÜRLER. SAYGIYLA  16.11.2013 22:18
 

Son dönemin güzel bir özetini geçmişsiniz. Elinize sağlık

laprea . 
 12.11.2013 16:40
Cevap :
Değerli katkınız için teşekkürler. Saygıyla  12.11.2013 19:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 159
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1257
Kayıt tarihi
: 19.06.12
 
 

1963 yılında Balıkesir'in şirin ilçesi Erdek'te doğdum. Yüksek lisans eğitimimi Dokuz Eylül Ünive..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster