Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '08

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1539
 

Rachida Dati'yi kim öptü?

Rachida Dati'yi kim öptü?
 

Bekar Bakan Rachida Dati'yi hamile bırakan erkeği bulabilirsek, sıcak gündeme de sıra gelecek.


Fransızlar'ın bekar Adalet Bakanı Rachida Dati'nin 4 aylık hamile olmasına basınımız ve millet olarak kafayı taktık.

Rachida'yı kim hamile bıraktı diye düşünmekten kafalar patladı.

Milletçe, dedektifliğe soyunmamızı sağlayan bakana Rachida dediğimize bakmayın.

Basbayağı bildiğimiz Raşide işte.

Raşide'yi Rachida yaptık, tıpkı Şakire'yi Shakira yaptığımız gibi.

Avrupa dillerindeki söylenişlerini kullanmaktan sevdiğimizden olacak Raşide yerine Rachide diye çağırdığımız bayan bakanın özelliği Kuzey Afrika kökenli bir müslüman ve hamile bir kadın olması.

Bu özelliklerinden başka bir özelliği olmamasına karşılık yaşadığı Fransa'dan çok bizi meşgul etti Rachida Hanım.

Burnumuzun dibinde, Gürcistan'da yaşanan sıcak gelişmeleri, Ukrayna'da başlayan kaosu, İsrail'in Gürcistan ve Ukrayna'da gelişen olaylarda tarafsız kaldığını ilan etmesini, Rusya'nın Karadeniz'e açılan NATO savaş gemileri için Türkiye'yi suçlaması ve Boğazlar üzerindeki egemenliğimizi belirleyen Montrö anlaşmasının tartışılmaya başlanmasını, ABD seçimlerini hepten unuttuk.

Hatta, Ermenistan tartışmalarına bile kulaklarımızı kapattık.

Sadece ve sadece Rachida Dati'yi kimin hamile bıraktığına odaklandık.

Eleye eleye dörde düşürdüğümüz baba adaylarından Fransa Devlet Başkanı Nicholas Sarkozy, İspanya eski Başbakanı Jose Maria Aznar, işadamı Henry Proglio ve TV sunucusu Jacques Essebay'dan hangisini Rachida'yı hamile bıraktığını çözebilirsek, ülkemiz ve dünyamız bütün sorunlarından kurtulacak.

Ha gayret, çabuk bulalım.

Rachidamızı kim öptü?

Bulalım ki, Türkiye'nin ve içinde bulunduğumuz coğrafyada olup bitenlere de birazcık göz atabilelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Ömer Bey, Rachida kelimesini o gazete de arattım, arşivlerindeki tüm Rachida haberleri şunlar -Fransa adalet bakanı, çocuğu kaçırılan Türk aileyi ziyaret etti -Fransız bakanın uyuşturucu kaçakçısı kardeşleriyle başı dertte -Adalet bakanına kesik parmak yolladılar -Fransa'daki Müslüman mezarlarına çirkin saldırı -Fransa, Avusturya'ya PKK elebaşısı Rıza Altun'un hesabını sordu -Fransa'da finans skandalı; Sarkozy'den banka müdürüne 'istifa et' baskısı Rachida ile ilgili Türkiyenin en çok satan gazetesinde bu tarz yani magazinle hiç ilgisi olmayan haberler var, zaten bahsettiğiniz bir kısım çarpık haber veren medya halk tarafından da gerçek anlamda hiç bir zaman okunmadı.

Cihan Sarsılmaz 
 20.09.2008 1:25
 

Yazınız çok hoşuma gitti, "Raşide yi kim öptü" sorusu çok ilgi çekici tebrik ederim, gülümsettiğiniz için teşekkür ederim. Yanıldığınız konu şu ki, bu bayanın hamileliğini sadece (maddi olarak büyük olan) bir kısım medya haber yaptı, tıpkı web sitesindeki hitlerin çoğunu çıplak kadın resminden aldığı gibi, magazin sundu. Bu büyük! grubun diğer haberleri gibi emin olun bu haberi de Türkiyede yaşayan pek çok kişiyi hiç mi hiç ilgilendirmedi. İsterseniz Türkiyenin en çok satan gazetesinin web sayfasına girin sıkıldığınızı ifade ettiniz haberlerin hiç birisi orada yok, Türk insanının gerçekten ilgilendiği konular ile ilgili doyurucu haberler var.

Cihan Sarsılmaz 
 13.09.2008 1:34
Cevap :
Teşekkür ederim uyarıız ve katkınız için cihan Kardeşim. Hemen gidip bakacağım o gazeteye.  13.09.2008 23:34
 

Son bölümdekileri şaşırıp yanlış yazmışım. Ukrayna yazacaktım Ömer beeeyyy... Yani Vikipedi de de Ukrayna yazıyor tamam mı... Ukranya değil...:))

Sema Sener 
 07.09.2008 21:00
Cevap :
Haklısın Sema Hanım; sizden sonra kendilerinin kullanışına baktım Ukraine olarak kullanıyorlarmış. Doğrusu Ukrayna evet. Sevgiler.  07.09.2008 21:55
 

Rachida imiş Raşide imiş, kim hamile bırakmış kim öpmüş beni hiiç ilgilendirmiyor, ben şimdi yazınızdaki Ukranya kelmesine taktim. Mantıklı olarak bakarsak Ukranya demek daha doğru gibi geliyor. Almanya, İspanya gibi... Ama sanıyorum şu anda kullanılış şekli Ukranya. Bilerek mi böyle yazdınız merak ettim. Vikipediye bakarsanız da Ukranya... Selam ve sevgilerimle...

Sema Sener 
 07.09.2008 5:45
Cevap :
Sevgili Sema Hanım; Rachide'nin hamileliğinin halkı oyalamak için kullanıldığını düşünüyorum. Ukranya konusunda haklı düşünüyorsunuz. Sizinle aynı düşündüğüm için Ukranya diye kullandı. Sevgilerimle.  07.09.2008 14:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 2097
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi mezunuyum. Adana'da yerel gazetecilik yapıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster