Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
392
 

Rahat bırakın koyunları...

Rahat bırakın koyunları...
 

Hepimiz kandırıldık. Yıllarca bize uyku uyuyamıyorsanız koyun sayın diye tavsiye edenler, yıllar sonra şimdi "hayır, koyun saymayın, çünkü hiçbir uyutucu etkisi yok" diyorlar.

Gerçi ben bu işin içinde bir iş olduğunu anlamıştım ve koyun saymayı da yıllarca önce bırakmıştım. Ya koyunların meleme seslerinden uyuyamıyordum ya koyunları sayarken hangi koyunda olduğumu unutup tekrar baştan saymaya başlıyordum ya da koyunları çitin üstünden atlatırken bana alık alık bakmalarına dayanamıyordum. Sinirlerim büsbütün bozuluyor, iyice uykumu kaçırıyordum.

Ya benim uykumdan koyunlara neydi ki? Niye hayvanları rahatsız ediyordum ki? Ben uyuyamıyorum diye zavallıcıkların suçu neydi? Hem niye koyun? Niye kuş, ayı, inek ya da zıplaması kolay olan kanguru, tavşan değil de koyun? Koyunla uykuyu birleştiren ortak nokta neydi? Zavallıcıkların böyle bön bön bakmaları mı buna nedendi? Bilemiyorum.

Zaten asıl konumuz da bu değildi. Nerde kalmıştık? Haaaa! Kandırıldık diyordum. Uyuyamazsanız sakın koyun saymayın bundan sonra diyordum. Koyunları rahat bırakın, yıllarca zaten hoplatıp durduk çitlerin üzerinden diyordum.

Bundan sonra ıhlamur çayı ya da ılık süt içecekmişiz. Öyle diyorlar valla, elçiye zeval olmaz. Bir de yatmadan önce tuvalet ihtiyacını giderecekmişiz.

Tamam onu da anladım da peki, ıhlamur içersek nasıl tuvalet ihtiyacını giderip yatacağız onu anlayamadım. Bazı insanlar ıhlamur çayı içince, tuvalette kalır. İçtiğine içeceğine pişman olur. Çünkü ıhlamur çiçeği idrar söktürücü bir özelliğe sahiptir. Tamam, sakinleştirir de. Ona da bir şey diyemiyorum.

Ben sadece nasıl hem sakinleşip uyuyacağımızı hem de aynı zaman da nasıl tuvalet ihtiyacımızı karşılayacağımızı bilemiyorum. Hadi hayırlısı!

Resim: www.blogcu.com/nstarhayvanlardunyasi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 56
Ort. okunma sayısı
: 898
Kayıt tarihi
: 13.01.07
 
 

1979 Giresun doğumluyum. Kendimi bildim bileli kalabalığı sevmem. İnsanlara karşı mesafeliyimdir. He..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster