Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
537
 

Ramazan ayının ardından

Ramazan ayının ardından
 

Ramazan ayının ardından gelen bayramın son günüyle Ramazan ayını bitirmiş oluyoruz. Gönül isterdi ki keşke bitmeseydi. Ama ne yazık ki her şeyin sonu olduğu gibi, Ramazan ayının sonu da çabuk geldi. Umarım seneye ömrümüz olurda, bir sonraki Ramazan ayını görebiliriz.

Bu ramazan ayında gördüğüm çok güzel şeyler oldu. Yapılan etkinlikler, insanların yardımlaşması ve bir araya gelip bir şeyleri paylaşması, gerçekten hep dilden dile dolaşan o eski ramazanları hiç aratmıyordu.

Zengini fakiri bir masada toplanmış, hepsi iftar etmeyi bekliyor. Kimse kimseye konumundan dolayı üstünlük taslamıyor. Bu tablo Ramazan ayın gördüğümüz manzaralardan bir kaçı. Mesela devlet erkanının çadırlarda halkın içine karışıp onlarla birlikte iftar etmesi, bu esnada onların sorunlarını dinlemesi gerçekten güzel bir manzara. Umarım bu manzara her bayram devam edip, farklı görüş ve bakış açısına sahip insanlar bir masa etrafında toplanır. Bu arada bazı sivil toplum kuruluşlarının dünya barışını sağlama adına düzenledikleri iftar ve etkinliklerin de önemini belirtmeden geçmemek gerek.

Bu Ramazan da hoşuma giden bir diğer önemli husus; şirketlerin yaptığı iftar etkinlikleri. Bu etkinliklerde çalışanlar birbirine daha yakın oluyor, iş dışında birbirini daha çok tanıma ve bir şeyler paylaşmış oluyorlar.

Bu sene böyle bir etkinliğe katıldım. Çalışanlar ve şirket yöneticileri bir masaya toplanmış hem iftar saatini bekliyor hem de tatlı bir muhabbet ediyorlar. Yöneticiler çalışanlar birbirlerini yakından tanıyıp, birbirlerinin dertlerine ve sıkıntılarına ortak oluyorlar. Tam Ramazan ayının ruhuna uygun bir tablo…

Aslında böylesi etkinlikleri bütün şirketlerin yapmasını tavsiye ederim. Çünkü böylesi etkinliklerde iki tarafında sağlayacağı birçok fayda vardır. Mesela böylesi toplantılarda kurum kültürü pekiştirilip, çalışanların verimliliği ve bağlılık duygusunun gelişmesi adına çok önemli bir fırsat doğmaktadır.

Son olarak bu Ramazan ayı benim için diğer Ramazan aylarından farklı oldu. Bunda toplumun bilinçlenmesi, bu ayın ruhuna uygun davranışları etkili olduğunu özellikle belirtmek isterim. Umarım seneye de aynı güzellikler içinde Ramazan ayını idrak ederiz.

Ömür olursa seneye yeni bir Ramazan ayına kavuşma dileğiyle….

Murat YASAR

http://www.muraty.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 7205
Kayıt tarihi
: 11.09.07
 
 

“1980 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okuduktan sonra 2 sene Edirne Fen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster