Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '12

 
Kategori
Ramazan
Okunma Sayısı
222
 

Ramazan Programı belli oldu

Ramazan Programı belli oldu
 

BURDUR BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN AKKAYA


Belediye’nin Ramazan Programında Bir Tek Yok Yok!

Burdur Belediye Başkanı Ramazan Akkaya bir basın toplantısı düzenleyerek, hem Belediye’nin Ramazan ayında gerçekleştireceği faaliyetlerin programını hem de daha önce davet edilen tur operatörleriyle ve Uzun Çarşı esnafının Belediye’nin Sokak Sağlıklaştırmasına karşı gösterdiği tepkilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yukarı Pazardaki belediye binasının Encümen Toplantı odasında Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Osman Koçubay’la birlikte düzenlediği basın toplantısında Burdur belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Burdur Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca uygulanacak olan zengin bir etkinlikler program hazırladıklarını, Ramazan faaliyetlerinin her zamanki ki gibi geçici Pazaryerinde yapılacağını belirtti.

Ramazan Faaliyetleri Dolu Dolu

Ramazan faaliyetleri arasında sema gösterileri, Hacivat-Karagöz, Meddah, ortaoyunu, illüzyonist gösterileri, halkoyunları, Tasavvuf müziği konserleriyle birlikte Erhan Güleryüz, Yılmaz Morgül, Başkal, Ankaralı Coşkun, Paşa Sökmez, ayrıca finalde Uğur Işılak gibi ünlü sanatçılar, Ümran Özdemir, İsmail Bozcu, Halil Er, Hacı Ali Yılmaz gibi mahalli sanatçılar, standup göstericisi Recep Demirkaynak ile Sıtkı Aslanhan, ayrıca Belediye THM ve TSM konserleri bulunmaktadır.

Faaliyetlerin yapılacağı alanda Lunaparkın yanısıra, mahalli ürünlerimizin, alaca dokuma ürünlerimizin yeralacağı 70 standın bulunacağını belirten Başkan Akkaya, her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Düğün salonunda 500 kişilik iftar yemeği verileceğini ifade etti.

Tur Operatörleri Burdur’da

Başkan Akkaya, geçtiğimiz dönemde Burdur’a davet edilen tur operatörlerinin çağrıya olumlu yanıt verdiklerini, TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile tur operatörlerinin bugün ilimize geleceğini vurgulayarak Burdur’un tanıtımında ve turizminin gelişiminde bunun önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Yukarı Pazar’ın cazibesini Artırılacak

Burdur Belediyesi’nin Uzunçarşı’da başlattığı ve yaklaşık 2 milyon liranın harcandığı Sokak Sağlıklaştırma Faaliyetlerinin hızla devam ettiğini, verdiği sıkıntılar nedeniyle bu faaliyetlere esnafın tepki duyduğunu belirten Başkan Akkaya şunları ekledi: “Belediye olarak amacımız önceki yıllarda Burdur’un ticari merkezi olan Uzun Çarşı’nın eski özelliğini kazanmasını sağlamaktır. Uzun Çarşı’yı cazibe merkezi haline getirmektir.” Uzun Çarşı’daki faaliyetlerin zamanlamasının yanlışlığından bahsedildiğinin altını çizen Başkan Akkaya, “çalışmalar yaz aylarında yapılmasın diyenlere ben şunu sormak isterim: Kış aylarında yapılsaydı bu defa da yağmurda çamurda çalışma mı olur denilmeyecek miydi? Geçmişte altyapı çalışmalarında aynı sızlanmalara rastladık” diye konuştu. Başkan Akkaya, esnafa seslenerek, “lütfen çalışma azmimizi kırmayın. Çok rica ediyorum. Çalışma azmimiz çok daha fazla körüklensin. Bizden daha fazla hizmet istensin. Doğru zamanlama faaliyetlerin zamanında bitirilebilmesidir. İnşallah zamanında da bitirilecektir. Esnafın siftah etmemesinin asıl nedeni, inşaat çalışması değil, halkın Yukarı Pazara çıkmak istememesidir. Yaptığımız çalışmalarla amacımız halkımızın Yukarı Pazara rağbetini artırmaya çalışmaktır.” Dedi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 487
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster