Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '12

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
308
 

Rana DEĞİRMENCİ'nin MB yolculuğu

Rana DEĞİRMENCİ'nin MB yolculuğu
 

Türkçesi gündem yazarıu olsa gerek...


Sn. Rana İslam DEĞİRMENCİ 'Bir BEN yolculuğu' başlıklı blogunda ismen teşekkür ettiği için ben de teşekkür ediyorum.

Rana Hoca babasının görevi gereği Türkiye'yi eni boyuna yaşamış, arzuladığı gibi Hacettepe'de Edebiyat eğitimi almış, çeşitli şehirlerde (uzun süre Kütahya'da) öğretmenlik yapmış olmanın verdiği alt yapı ile anadolu kültürünü, öykülerini, şiirlerini sindirmiş haliyle MB de yazmaya başladığında kendisinin bloggerlıktan öteye kalıcı yazar olma arzusunda olduğunu yazmıştım, nereden çıkardınız? diye sorduğunda tecrübelerimle diye cevaplamıştım.

MB de yazmaya başlamasından sonra (kendi ifadesiyle) edebiyat öğretmekten kamuya açık edebiyat üretmeye geçişi yaşarkenı edebiyat üretimindeki kalite de giderek gelişti ve toparladığı çalışmalarını şiirler ve öykülerden oluşan iki kitap olarak yayınladı. 

Öğretmenlik paralelinde, yazarken aynı zamanda yazına dair sahne uygulamaları organize eden  Rana Hoca yeteneği, birikimi ve enerjisiyle daha çok yol alacaktır ama haftalık veya aylık periyotlarda MB de yazmazsa bence ayıp olur, çünkü kamuya açık yazarlığa başladığı ortamı terk etmek ona yakışmaz.

Aslında MB de edebiyat üretenleri yılda bir de olsa buluşturacak oragnizasyonu yapmak ona çok uygunken neden yapmadı anlayamadım. Edebiyatçılığıyla bütünleşen iletişime açık sosyal biriyken acaba MB deki parazitlerden mi çekindii diye düşünmemek mümkün değil.

Ancak sayfa başlığında isminden öteye sıfatlar eklemesini bazılarına mizahi malzeme vermek  isteğine ve bazılarının ne tür tepki vereceğini test etme arzusundan kaynaklandığını, yoksa tarzına uygun olmadığını sanıyorum.

Rana Hocaya yaşam yürüyüşünde başarılar keyifler diliyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şu cümleyi kullanmayın lütfen ... MB' DEKİ PARAZİTLER ne demek ya!! Fikir dünyası burası katılırsınız katılmazsınız. Yani kendi fikrinizden zikrinizden olmayanlar mı onlar. Ve kimler! Lütfen. Bu cümleyi sizden daha önce de okudum... Umarım ben girmiyorumdur, belki de bu yorumla girdim içlerine:))

İbrahim ARSLAN 
 20.06.2012 14:41
Cevap :
Parazitler; okuduklarını anlamayıp, tanımadıkları ve yüzleşmekten kaçan güdüklerdir. Sizi ilk defa fark ettim, bu yorum dahil üstünüze almanızı gerektiren bir durum yoktur::))  21.06.2012 1:06
 

Değerli Yazar arkadaşım Kadri KANPAK.Bana dair yazdığınız her şey için teşekkür ederim.Elbette,sayfalarda yazıp da beni en iyi tanıyan yüz yüze görüşme imkanı da bulduğum siz ve sizinle birlikte değerli arkadaşlarım Ata Kemal Şahin,Ayten Dirier olacaktır.Yakından tanıyanlar şunu da bilirsiniz ki,ben övgüden ancak mahcubiyet duyarım.Yazdığınız övgü dolu sözler ile-her zaman hakkaniyetten şaşmayarak yaptığınız-doğru tespitlere çok çok teşekkür ederim.Sizin sayfanızda bir kez daha tekrar edeyim:1.Sayfamda-az da olsa-yazmayı sürdüreceğim.2.Bir şiir organizasyonu yapacağım.(MD'dan şair ve yazar arkadaşlar da katılabilecek.)3.Sosyal projeci olarak"sanal dünyada yanılsamalar/kırılmalar/deformasyonlar/üslup" içerikli(asıl adı,amacı bana kalsın)projem için SIFATLARLA DÜZÜLMÜŞ uzunnn:)BİR KÜNYE DURMAKTA SAYFAMIN BAŞINDA..TEST BİTMİŞTİR.YAKINDA"RANA İSLAM DEĞİRMENCİ" OLARAK KALACAĞIM.ŞUNU DA BİLİN,SİZİ VE SİZİN GİBİ İNSANLARI TENZİ EDERİMKENDİ GÖLGESİNDEN KORKANLARA ASLA PAPUÇ BIRAKMAM.SAYGILAR

RANA İSLAM DEĞİRMENCİ 
 20.06.2012 13:43
Cevap :
Ben pozitif, negatif algıladıklarımı ve önerimi yazdım, en dürüst ifadelerle...  21.06.2012 1:08
 
 
Toplam blog
: 602
Toplam yorum
: 2046
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1135
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster