Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '13

 
Kategori
Çocuk Modası
Okunma Sayısı
2043
 

Ranza alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ranza alırken nelere dikkat etmeliyim?
 

Ranza Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim


Evliliklerin en güzel meyvesidir çocuklar. Anne ve baba için hayat akışının değişimidir çocuk. Anne veyahut baba olmayan insanlar kolay kolay bu duygunun ne olduğunu bilmezler ve bazen üzerine fazla titriyorsun gibi kelimeler kullanırlar. Bunları hemen hepimiz hayatımızda sıkça duymuşuzdur. Bazı anne ve babalar çok sıkıyor ya da çok fazla tedbir alıyor olabilir. Tabi ki her şey kararında yapılmalıdır.
 
Ranza alırken nelere dikkat etmeliyim?
 
Çocuklar için yapılması gereken seçimlerden biride ranza seçimidir. Çocuk odasına ranza seçerken kimi etkenler göz önüne alınır. Bunlardan en ehemmiyetlisi alınacak olan ranzanın sağlamlığıdır. Hiçbir anne ve baba çocuğunu güvenmediği bir ranzada yatırmak istemez. Ranza alırken masif sistemli bir ranza seçenek edilebilinir. Masif olarak tercih edilen ranzalar ihtiyaca göre ileride yer değiştirilebilinir. Yerdeki ranza yukarıya çıkarılabilindiği gibi yukarıdan da aşağıya indirebilinir. Genelde kısa müddetli kullanılan bir ürün olarak görülseler de aslındavaziyet öyle değildir. Alınan bir ürün uzun yıllar kullanılmaktadır.
 
Ranza alırken ikinci olarak dikkat etmemiz gereken ehemmiyetli konu ise ranzanın yanlarındaki savunma bantlarıdır. Bunlar dünya standartlarında olmalıdır. Bu şekilde uyuyan çocuk güvende olur. Ranza yüksekliği ise çocuğumuzun boyuna göre ne uzun nede kısa olmalıdır. Altında rahatça girip oynayabileceği bir düzeyde olmalıdır. Bu arada üzerine de çıkarken zorlanmayacağı bir yükseklikte olmalıdır.
 
Bu özelliklerde seçilen ranza ile çocuk daha sıhhatli bir ortamda gelişmiş olacaktır. Ters halde istenilmeyen meseleler ile karşılaşmak olasıdır.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1456
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

10 yıl bilgisayar teknik servisi olarak çalıştıktan sonra kendi yerini açmaya karar vermiş teknol..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster