Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '08

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
467
 

Rast gele

Rast gele
 

Çakraz


Bu günlerde yaz hayallerini fazla kurar oldum. Aslında zamanı gelince yapmalı bu hayalleri , öyle kurmakla olmuyor !Geçen sene de demiştimdama yapamamıştım. İnşallah bu sene Bartın'a bağlı/Güzelcehisar sahiline kurmak nasip olur çadırı.Mecburen aklımda bir tek orası var.Akdeniz bizi aşar azizim.Emekli adam ancak memleketine gider değil mi?

Bartın'ı biliyorum ama oraya hiç gitmedim, gidenlerin yalancısıyım, çok güzelmiş.
Denizi pırıl pırıl, kumu ince, sapsarı, arkasında ağaçlar varmış. Işık ve temizlik düzeni de varmış. Çadır yeri cüzü bir paraya günlük kiralanıyormuş. Sebzeni, meyveni gelen sebze arabalarından alabiliyormuşsun vs..vs..

Daha önceki yıllarda Amasra'dan sonra , Çakraz'a varmadan az beride olan , yanına varmayınca yoldan görünmeyen , Bozkaya altı plajına kurmuktuk defalarca.Çok eylenceli ve güzel geçmişti o yaz.En çok da Ankara'dan gelenler vardı.Bir de neşeli oluyorlardı ki deme gitsin. Ankara oyun havalarını öğrenmiştik sayelerine.

Nerdeyse bir ay kalırdık .Çoluk çocukla giderdik hep.Şimdi onlar büyüdü ve kimi uçtu yuvadan.Hoş uçmasalar da bize ayak uydurmuyor gençler artık.
Gidersek hanımla beraber başbaşa gideceğiz .Birilerini de kandırabilsem ne iyi olurdu.

''Yarın kar geliyor ''diyor haberler .Ben, yaz kapıya gelmiş gibi aklımı denizlere salmışım.Güya çadırı kurmuş balık tutmaya bile başlamışım.İki kişilik botum, balık tutma malzemelerim bile hazır ;)))
Kışın eve tıkılıp kalıyor insan.Tv de sabah , akşam haber izlemekten başka yapacak bir işim yok.Kadın programlarının da müdavimi oldum, hanımdan fazla izliyorum vallahi. Bazen işe yarıyor;biz erkeklerin kötülüğü (!)çıkıyor ortaya, kendime biraz çeki düzen veriyorum ;))
Malum birde kahve alışkanlığı var.Hanım bazen bozuk atsa da gidiyorum işte.Ne yapayım , arkadaşlar dördüncü eli bekliyor ;)) Gitmesem de arıyorlar ''nerdesin''diye.Üstelik sigarayı da bıraktım;çok rahatsız olsam da gidiyorum.

Hanımın isteğiyle oturdum yazımı yazdım, ekleyip gideceğim.Hadi bana allahaısmarladık , rast gele !

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

benim zorumla yazıyorsun ama güzel yazıyorsun...bu kadar ara vermesen daha iyi olacak ama buna da şükür ;)))

Gülden Işık 
 08.02.2008 13:16
Cevap :
;))))  13.02.2008 14:07
 

Sizin blog falan yazacağınız yok! Böyle olmuyor ama sevgili genç emekli! Düş kurmadan iş yürümez! Kısmette varsa olur lâkin önceden bir program yapmak gerek! Hadi bakalım siz çadırı kurun! Belki biz de bir iki günlüğüne motora atlar geliriz! Belli mi olur! ama önce o sözünü ettiğiniz yerler nerede ben haritaya bakmaya gidiyorum! Siz de arada sırada sayfanıza girin olmaz mı? Selam saygılar! Eşinizin adını bilmiyorum kendisine çok selam ediyorum! Sizin peşinizi bırakmasın! Blog yazmaz sanız akşama tencere boş kalabilir! Benden söylemesi!

Alev Meisel 
 01.02.2008 2:17
Cevap :
memleketimden bir esinti gönderebilmişim ne mutlu....haritada önce Bartını bulun...selamlarımla  08.02.2008 13:05
 

emekli dedeciğim güle güle git kahvene.Yazınızı okuyunca bende kendimi sandalla denizde balık tutuyorum gibi hissettim.Ah bir yaz gelsede İnebolu ya gitsem ne güzel olurdu.saygılarımla.

binnaz delen atılkan 
 29.01.2008 18:03
Cevap :
O ineboluyu bende görmek istiyorum...selamlarımla.  08.02.2008 13:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 522
Kayıt tarihi
: 28.04.07
 
 

Cide / hacıahmet Köyü'nde doğdum. Lise yıllarım Zonguldak'ta geçti. TTKya memur olarak işe girince ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster