Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
751
 

Recep İvedik, çapsız çapsız konuşma (!)

Recep İvedik, çapsız çapsız konuşma (!)
 

tokatspor güngören belediye spor tokatı tokatlayın


Recep İvedik tiplemesiyle elde ettiği reytingin başını döndürdüğü gözlemlenirken, her hızlı yükselişin bir de düşüşünün olduğunun kendisine hatırlatılmasının gerekli olduğu biliniyor.

Recep İvedik tiplemesiyle oynadığı filminde Güngören ilçesini alaycı bir üslupla diline dolayan ve Güngören halkının tepkisine nail olan Şahan Gökbakar, Güngören’de bulunan Kale Center AVM’de Güngörenli vatandaşlarla buluşarak, vatandaşlarla arasındaki buzları eritmek için çaba harcadı.

Gökbakar, İvedik tiplemesiyle o kadar özdeşleşmiş ki! Kendisini film setinde zannederek, Güngörenlilerin gönlünü almak için Güngören Belediyespor ile Tokatspor arasında oynanacak maçı kast ederek, “şu Tokat’ı bir tokatlayın” diyerek Tokatlıların tepkisine neden olacak sözler etti.

Bu basit sözün ardından oynanan maçta, ne Güngören Belediyespor Tokat’ı, ne de Tokatspor Güngören Belediyesporu tokatlamadı. Ama maçın galibi 1-0’lık skorla Tokatspor oldu.

Güngören Belediyespor ile Tokatsporun üst düzey yöneticileriyle yaptığım görüşmede her iki kulübün yöneticileri de Gökbakar’ın bu sözlerini sanatçıya yakışmayan sözler olarak değerlendirdiler.

Büyük ihtimal Tokatspor ile özür dilemek için gelecek günlerde buluşacak Şahan Gökbakar’ın reklam için bir başka kesime hitaben çirkin sözler ifadesinde bulunacağı tahmin ediliyor.

Tokatspor Kulüp Başkanı Murat Şahin’in, “Gökbakar bir maç öncesi Futbol camiasına yakışmayan sözler sarf ederek, sanatçıya yakışmayan ifadeler kullanmıştır” sözlerinin altına aynen imzamı atıyorum.

Sevgili Şahan Gökbakar ya da diğer namı ile Recep İvedik, Tokat, Osmanlı Ordusu askerlerinin silahsız savunma ya da saldırı durumunda kullandıkları, elin her iki yanıyla yapılabilen düşmanı sersemletmek amacıyla uygulanan bir vuruştur. Diğer anlamıyla ise Tokat; vatan millet sevdalısı evlatların şehridir.

Bu sebeple; Tokatlama ifadesi ancak ve ancak ne bir kulüp için, ne de futbolun içine alındığı bir durum için kullanılamaz. Kullanılsa kullanılsa bir kesimle alakalı olarak alaycı bir ifade kullanarak insanların maneviyatlarıyla dalga geçenlere karşı kullanılabilir.

E-MAİL: ferhatyildirim34@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 29.06.08
 
 

Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında göre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster