Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '09

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
8579
 

Recep İvedik 2

Recep İvedik 2
 

Recep İvedik bu kez ninesinin kendisi için belirlediği 3 hedefi yerine getirmeye çalışıyor. İş bulmak, evlenmek ve saygınlık kazanmak. Bunları yerine getirmeye çalışırken de kendine özgü tarzını koruyor. Nine gerçekten izlenmeye değer bir karakter olmuş. Bizim ninelerimizden alışık olmadığımız bir tarzda, bilgisayar oyunlarına ilgi duyan bir nine.

Bu film o kadar çok eleştirildi ki. Bazı sinema severlerin tepki göstermesine neden oldu. Belki çok fazla beklenti içerisinde olmamızdan kaynaklanıyor bu durum. Toplum olarak gülmeye ihtiyacımız var ve bence Şahan Gökbakar da bunu sağlıyor. Bu filmden Oscar beklentisi olmayan, sadece eğlenmek ve gülmek için giden insanlar gerçekten eğleniyorlar bence. Aslında herkesin içinde belki de açığa çıkarmaktan çekindikleri bir Recep İvedik var. Arkadaşlar arasında yapılan bir çok şaka bu filmin konusu. Bu da Şahan Gökbakar'ın çok iyi bir gözlemci olduğunu da gösteriyor bence. Bu karakter aslında Türkiye'nin bir gerçeği. Bu film hakkında yorum yapıldığında birçok kişi filmi izlemediğini asla da izlemeyeceğini söylüyor. Peki izlenme rekoru kıran bu filmi kimse izlemediyse bu rekor nasıl kırıldı? Filmin fragmanı bile bir haftada 2 milyon 200 bin kez tıklanmış. Gösterime girdiği ilk gün filmi izleme şansım oldu ve salon tıklım tıklım doluydu. Üstelik gece seansı için kapı önünde bekleyen birçok insan vardı. Bu filmi izlemek belli bir kültüre sahip olmadığımızı mı gösteriyor? İşte bir çok insan sırf bu yüzden eleştiriye mağruz kalmamak için filmi izlediğini bile söylemekten aciz. Evet ben bu filmi izledim ve gerçekten çok eğlendim. Benimle birlikte sadece benim gördüğüm bir salon dolusu insan da çok eğlendi. Üstelik hemen yanımda oturan bir grubun gülerken kendinden geçtiğine şahit oldum.

Kültürlü ya da kültürsüz olmayı bir filme bağlayıp kalmaktansa eğlenmemize bakalım... Çünkü özellikle son günlerde buna hepimizin ihtiyacı var !!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 2911
Kayıt tarihi
: 26.01.09
 
 

Özel bir üniversitede kütüphaneci olarak çalışıyorum. İş yaşımından arta kalan zamanlarda kitap o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster