Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '14

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
56
 

Recep Mamur'a açık mektup

Recep Mamur’a açık mektup

Sevgili Başkan sen bu memleketin çocuğu olarak üstüne düşeni fazlasıyla yaptın. Geçtiğimiz sezonu saymazsak on yıl boyunca çok büyük başarıların kazanılmasın da , emeğin var, heyecanın var büyük maddi fedakarlıkların var,  kolay değil Kayseri spor gibi büyük bir kulübü yönetmek, tesis kazandırmak ve başarıdan başarıya koşturmak. Sağ ol sen bunları yaptın. Yaparken de küme düşme talihsizliğini yaşadığımız sezonun açılış törenlerine kadar tevazuu hiçbir zaman elden bırakmadın. O açılışa kadar hiç yüksek perdeden konuşmadın, hiçbir zaman ben yaptım havalarına girmedin.  Türkiye’de hiçbir Kulüp yönetiminin yapmaya cesaret edemediğini yapıp yöneticilerin futbolcularla, teknik heyetle bire bir ilgilenmelerini önlemek için takımın başına tam profesyonel bir menajer getirip her herkes kendi işine baksın, yönetici yöneticiliğini yapsın takımın sevk ve idaresini işin ehline bıraksın dedin. Bunda da hakikaten başarı sağladın.  

Evet tüm bunları yaparken hep sessiz,mütevazi , tabir yerindeyse derinden gittin ama geçen sene ki sezon açılışında kazanılan başarıları menajerle birlikte kazandığınızı hatta başarının  büyük bir bölümünün menajere  ait olduğunu vurguladın. Menajer de sizi yere göğe sığdıramadı   başarıların mimarı olarak sizi  gösterdi netice de bunlar doğru olan şeylerdi ama yanlış olan havaya girmekti, bu işi biz biliriz diye büyüklenmekti ….. ve maalesef öylesine şatafatlı bir açılış sezonunun sonun da takım küme düşme talihsizliğini yaşadı.

Bana göre havalara girilmese Sayın Mamur her zaman ki tevazuu ile yola devam etse, ettirse idi Kayserispor şimdi super ligde yoluna devam ediyor olacaktı… ama olmadı  bu günler yaşanacakmış  yaşandı.

Şimdi ise takım rayına oturmak üzereyken sayın başkan Genel Kurul Kararını açıkladı. Spor kamu oyunun bilmediği sayın başkan ve Takımın fahri Başkanının bildiği Kayseri spor’un hayrına olacak bir oluşum hazır değilse ;   bu durum  hiç de yerinde bir karar değil çünkü sezon başın da da Genel Kurul yapıldı ama hiç kimse cesaret edipte yönetime talip olmadı, olamazdı çünkü bu işler geçmişte yapılan yöneticiliklere benzemiyordu, büyük fedakarlıklar  gerektiriyordu, büyük bilgi birikimi  istiyordu . Peki ya sayın mamur bunları bildiği halde niçin genel kurul kararı aldı ? bu sorunun cevabını en iyi kendisi ve Fahri Başkan Sayın Özhaseki bilir. 

Benim diyeceğim o dur ki bu şartlarda , yani mevcut üye yapısıyla , memleket büyüklerinin bakışı açısıyla 100 sefer Genel Kurul yapılsa kulübü omuzlayacak  bir babayiğit çıkmaz, çıkamaz.    Peki bu durumda ne yapmak lazım diyecek olursanız. Sayın Mamur ‘a diyeceğim odur ki :

Bugüne kadar yaptığın büyük işlere ilaveten Kayseri spor’a bir iyilik daha yap, bunun için geçenlerde bir yazımda da ifade ettiğim gibi Kayseri spor’u taraftarıyla, basınıyla, sporun duayenleriyle kısacası Kayseri spor’u Kayseri’yle kucaklaştır. Bunun için toplantılar düzenle, paneller yap, kulübü topluma maletmek için kolları sıva kulübün üye yapısını değiştir. Kayseri de yaşayan, Kayseri’liyim diye övünen, böbürlenen kim varsa üyeliğe davet et, iş adamı, esnaf, memur, işci ne kadar spor sever varsa kulübe üye olmaları için meydanlarda stat önlerinde stantlar kurdurup üye kaydı yaptır. Bak bu arada şu Passolig işine de acil bir çözüm yolu bul, en azından  halkın bilgilendirilmesi i,çin TV lerde proğramlar yaptır. Gazetelere ilanlar ver, bu işin faydalı olduğuna , artık bu kart alınmadan stata girilemiyeceğine taraftarı ikne et, malitein yarısını kulüp olarak karşıla kısacası ne yaparsan yap acilen bu işe bir çözüm yolu bularak önce taraftarı stada çek.

Kayseri spor’un geleceği sizin ellerinizde öyle genel kurul kararı almakla , başkanlığı bırakıyorum demekle kurtulamazsın, unutma 3-5 ay önce kurtulamamıştın yine kurtulamazsın. Bu işin içerisinden alnını akıyla çıkman, yıllar sonra bile isminden stayişle, hayırla bahsedilmesini   kısacası Kayseri spor’a iyilik yapmak istiyorsan kulübün üye sayısını b inlerle ifade edilen rakamlara çıkaracak, bunların içerisinden geleceğin yöneticilerinin yetişmesini sağlayacaksın. Sonuç da Kulübü emin ellere bırakıp gönül rahatlığı içerisinde köşene çekileceksin.

Her şeyinde alın terin, heyecanın, gözyaşın, sevincin olan Kayseri spor’un emin adımlarla yoluna devam ettiğini izleyeceksin.

Sürçü lisan etmişsek affola…  Her şey Kayseri spor için. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 617
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

Övünmek gibi olmasın amma hem pür amatörüm ve de Kayseri'liyim. Amatörüm çünkü hayatım boyunca paray..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster