Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Abdurrahim Akış ve Hayata Dair Yazıları

http://blog.milliyet.com.tr/medyatakip

04 Eylül '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
603
 

Referandum'da 3 seçenek

Referandumda 3 seçenek ortaya çıkacak. Boykot, Evet, Hayır cephesini 13 Eylül sabah yazar ve akademisyenlerimiz yorumlayacaktırlar. Boykot %27, Hayır %48 ve Evet %52 olacak.

13 Eylül sabahı Parti Başkanları sonuçları değerlendirecekler. Bunlara Lider demiyorum. Çünkü Atatürk'ten sonra Türkiye'de bir lider çıktı ortaya ve onun dışında lider görmedim. Parti Başkanlarını çok gördüm; ama hiçbirinde liderlik vasflarını görmedim belik yanılıyor olabilirim. Siz liderlere rastlamışsanız lütfen bana da isimlerini bildiriniz ki tanımak isterim o şahsiyetleri.

Kişisel koltuk sevdaı için doğruya yanlış diyoruz. Yanlışa da Doğru diyebiliyoruz. Ortak mutabakat olmadan bir sorunun çözülemeyeceği aşikardır. Güç dengesi böyleyken ve zihniyetlet değişmezken ülkenin asıl sorunları birilere takılıp kalıyor. Yani çözülmeden duruyor. Kürt sorunu çözülmese Türkiye'yi nasıl bir tablo bekliyor. Bu tabloyu görenler de gerçekleri kabul etmiyorlar. Çünkü Koltukları ellerinden gidecek; halk da güçlü bir ortak iradeyi ortaya koymuyor. siyasi düşüncesi peşinden giderek gerçekleri onların yorumları ile anlamaya çalışıyor. Yanlış olan budur işte bu yüzden zihniyet değişmez diyorum. Sizce ne zaman değişir. Saygılarımla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1097
Kayıt tarihi
: 22.11.08
 
 

İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümü 2000 yılı mezunuyum. Şu anda Medya takip hizmetini sunan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster