Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Temmuz '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
2430
 

Reiki Master ve Reiki Kursu

Reiki Master ve Reiki Kursu
 

Reiki konusunda en büyük handikaplardan biri, kitaplardan veya farklı masterlardan eğitim almış kişilerden cok farklı ve birbirine tezat bilgiler edinilmesidir. Bu da kişilerde, "hangisi gerçek bilgi, hangisi doğru uygulama, benim öğrendiklerimde eksikler veya yanlış bilgiler mi var?"vb sorular oluşturur.Bu sorular bir yandan kişilerin zihnini bulandırırken diğer yandan yaptığı uygulamalar nedeniyle bir zarar görebilecekleri endişesi oluşturur.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, kişilerin eğitim aldıkları masterlarını iyi seçmeleri ve ardından da seçtikleri masterlara güvenmeleridir.

Bilgi temeli aynı olsa da, zaman içinde kişilerin farklı uygulamalar geliştirmesi, farklı bilgileri reiki içinde ele alması ve benzeri konular yüzünden hemen her master, öğrencilerine farklı bilgiler ve uygulamalar göstermektedir. Bu nedenle öğrencilerin sadece kendi masterlarının öğrettiği bilgileri doğru olarak kabul edip, uygulamaları da masterlarının gösterdiği şekilde yapmaları, bilgi karmaşasını engeller.

Bu nedenledir ki eğer öğrencimiz olmayan biri reiki hakkında önemli bir soru
sorduğunda O'na öncelikle masterından bilgi almasını söyleriz. Eğer masterına
ulaşma imkanı yoksa, masterından uzaklaşmışsa bu durumda bilgilendiririz.
Eğitimlerde sürekli vurguladığım ve dikkati çektiğim nokta, öğrencilerin
verdiğimiz bilgileri doğru ve eksiksiz olarak kavramasıdır.

Öğrencilerden beklediğimiz ise, bizlerin öğrendiği haliyle, başka bilgilerle
karıştırmadan aktardığı reiki bilgi ve uygulamalarının, öğrenciler tarafından da başka bilgiler ve uygulamalarla karıştırılmadan aktarılması ve
uygulanmasıdır.

Her reiki uygulayıcısının, her reiki masterın kendince farklı bilgi ve uygulamaları reiki ile beraber kullanmasının sakıncaları neler olabilir?

Öncelikle her ne kadar reikinin değişim ve gelişiminde bahsedilse de, bugün
olduğu gibi arasında pek çok yanlış bilgi ve uygulamanın olduğu farklı bilgilerle karşılaşan öğrencilerde zihin bulanıklığı olur.(Bu nedenle reiki Japonya'da hala kimi kapalı gruplarda dışarı bilgi verilmeden ve başka şeylerle karıştırılmadan kullanılmakta ve o grup içinde değişmemiş bilgilerle öğrenciler yetiştirilmektedir.)

Kendisine yanlış-eksik bilgi verildiği düşünülür ve uygulamalarla ilgili
korkular ve endişeler oluşur.

Doğru uyumlama yapılmadığı, belki hiç uyumlanamadığı endişesi olur.

Başkalarından duyduğu bilgiler nedeniyle reiki ile ilgili farklı
beklentilere girebilir oysa reikiyi beklentisiz uygulamak önemlidir.

Bu ve benzeri pek çok sakınca nedeniyle öğrencilerin yapması gereken en
önemli şey, eğitimde aldıkları bilginin dışında bilgilerle karşılaştıklarında, masterlarına danışmaları ve onların bilgilendirmeleri yönünde konuya eğilmeleridir. Eğitimde aldıkları bilgileri sık sık gözden geçirerek, reiki sistemini iyice kavrayıp farklı gördükleri bilgileri gerektiğinde kendileri elemelidirler.

Reiki, insanların deneyimleyerek daha iyi kavradığı bir enerji sistemidir. Deneyimledikçe reikinin ne olduğu, hangi alanlarda nasıl çalıştığı daha iyi anlaşılır. Bu nedenle temel reiki eğitimini aldıktan sonra beklentisiz ve kaygı duymadan düzenli kullanmanız, dısarıdan gelen bilgileri eleyerek, hem enerji hem de eğitim anlamında belli bir silsilenin parçası olan masterlarınıza danışarak, mümkün olduğunca onlarla çalışma imkani yaratmaya özen göstermelisiniz.

Usui Reiki Master
Burcu Barış Künar

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 92
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1133
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

Başlangıçta sadece su ve onun üzerinde salınıp duran sis mevcuttu.  Baba Apsu ortaya çıktı ve tat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster