Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '09

 
Kategori
Yoga / Meditasyon
Okunma Sayısı
1978
 

Reiki ve Kundalini Reiki

Reiki ve Kundalini Reiki
 

REİKİ- KUNDALİNİ REİKİ Kelime anlamı ile Reiki'nin açılımı Rei; Her yerde var olan Ki; yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Joponca'da Evrensel yaşam enerjisi olarak karşılığı açıklanabilir.

Dr. Mikao Usui tarafından eski şifa yöntemleri araştırılarak belli bir teknik ve yardımcı semboller ile bu öğretilerini düzenlemesi sayesinde günümüzde kullanım bulmuştur.

Evrende var olan şifalandırıcı enerjiyi kullanmak temeline dayanır. Bir Reiki Master'ın öğrencisini buna uyumlaması(inisiasyon) ile Reiki süreci başlamış olur.REİKİ BiR DİNE VE RUHANİ GÖRÜŞE BAĞLI DEĞİLDİR. Amacı vücudumuzun enerji merkezleri olan çakraları temizleyip aktivasyonunu sağlamak ve bu sayede enerji merkezleri'nin kontrolü altında bulunan organ ve sistemlerin düzgün çalışmasını sağlamaktır.

Reiki tüm hastalıklar ve rahatsız edici durumlar için kullanılabilir. Evrendeki enerjiyi kullanabilmek kişinin iç dünyası ile barışmasını ve motivasyonu'nu da arttıracaktır.

Reiki kesinlikle Tıp bilimini reddedip ana şifa yöntemi olduğu iddia etmez, aksine motivasyonu ve enerji düzeyini arttırarak tamamlayıcı bir özellik sağlar. Hiç bir psikolojik ekolün reddedemeyeceği bir gücü; yani inancın gücünü harekete geçirip şifalanma yolunda daha hızlı ilerlenmesini sağlayacaktır.

Fakat Enerji inisiyelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sanrılara ve aldatılmalara çok açık olmasıdır. Son zamanlarda kitlelerin bu konuya gösterdiği ilgi ne yazık ki fırsatçıları da harekete geçirdi. Böylesi güzel bir felsefeyi bile yozlaştırmanın yolunu buldular. Enerji inisiyelerinde öncelikle dikkat edilmesi gereken ana kural bu işi gerçekten belli bir disiplin altında yapan kişilerle iletişim kurmaktır. Uyumlamalar ve sözde bilgi aktarımı yapan ne idiğü belirsiz kişilere kendinizi savunmasız bırakacak şekilde açmanız her ne kadar enerji ile tanışmanızı sağlayacaksa da bu enerji'nin bedeninizde sistemsiz bir şekilde işlevselleşmesini sağlayacaktır. Eksik bilgi ve yanlış yönlendirmeler de bu sürece katıldığında ortaya sadece sanrılar ve tehlikeli bir sözde şifalandırma süreci çıkacaktır.

KUNDALİNİ REİKİ

Yeryüzü de aynı bedenlerimiz gibi enerji hatlarından oluşmaktadır. Yerkürenin bu özelliği gücünü merkezinden yani hala yoğun olarak kütlesini koruyan çekirdeğinden alır. İnsan vücudunun da enerjitik olarak temel işleyiş prensibi yeryüzünden çok farklı değildir. Kundalini reiki bu sisteme dayanır yeryüzü enerjisinin kök çakramız aracılığı ile vücudumuza akması tüm çakraları işlevselleştirerek taç çakradan çıkmasını amaç edinmiştir.

Okült anatomi'de insan vücudunu saran yüzlerce enerji merkezi vardır, akapunktur bu enerji merkezlerindeki tıkanıklıkların giderilmesini sağlamak amacı ile yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Kundalini reiki de akapunktur gibi vücudumuzda bulunan bu enerji merkezlerini yüksek bir enerji ile aktive edip tıkanıklıkları düzeltmeye çalışır. Kök çakramızda yani kuyruk sokumunda bulunan ve harekete geçirilmedikçe işlevselleşmeyen kundalini enerjisini tetiklemek için yeryüzünün enerjisini kullanır. Bu enerjiye ATEŞ YILANI da denir. Hatta başka isimlerde ve kullanım alanlarında ateş yılanı'nın yani kuyruk sokumundaki bu gücün varlığı başka medeniyetler tarafından bilindiğini ve kullanıldığını yazılı belgelerinde ve yaptıkları çizimlerde görebiliyoruz.

Kundalini reiki güçlü bir enerjidir, fakat yukarıda da değindiğimiz gibi kundalini reiki sadece şifa ve farkındalık amacına hizmet eder onunla; alan şifalandırması, karmik yapıyı şifalandırma, hastalıkların şifalandırılması gibi bir çok teknik kullanabilirsiniz. Fakat zaman içinde sizinle paylaşacağım asıl güç; kundalini reiki'nin kontrollü olarak yapmaya çalıştığı ve küçük bir kontak kurduğu KUDALİNİ enerjisini tam olarak aktive etmek görevidir. Bu enerji hazır olmayanlar için her ne kadar çok tehlikeli bir deneyim olsa da bedenen ve ruhen kullanabilecek duruma ulaşmışlar için mucize diye nitelendirilebilecek yeteneklerin ta kendisidir. Bunu sağlamanın tek yolu da gerekli öğretiyi ciddiyetle takip edip sabırlı olmaktır.

Levent AKKAYA

tarotanalizleri.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 4036
Kayıt tarihi
: 09.04.08
 
 

Yaşam büyük bir bütün ve her birimiz bu bütünlüğün birbirine bağlı harika parçalarıyız.  Biribiri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster