Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1035
 

Reina katili yakalandığında ne dedi?

Reina katili yakalandığında ne dedi?
 

sigmalive.com


Yılbaşı gecesi Reina'yı basarak 39 kişiyi öldüren terörist sağ olarak yakalandı. Bu katili yakalamak hiç de kolay değildi. Binlerce polis,16 gün boyunca gece gündüz demeden tam 100 bin saat süreyle mobese kameralarını izledi, yüzlerce adrese baskın yaptılar. Nihayet bu IŞİD militanlarının ve katilin izi bulundu ve beklemedikleri bir anda apartmana girildi. Katliamcı önce direndiyse de birkaç dakika içinde teslim oldu. 
 
Bu belli ki Türk istihbaratı ve Polisi için çok büyük başarıdır. Kendilerini ne kadar tebrik etsek azdır.
 
Söylenildiğine göre Abdülgadir Masharipov adlı Reina katilinin ilk sözü “beni öldürmeyin,” olmuş. Çok ilginç.. Sen orada 39 kişiyi öldür, bir o kadar kişiyi de gazi yap, ondan sonra , “Beni öldürmeyin..” Ne anlamlı bir söz..!
 
Niye böyle söyledi ki..?
 
Herhalde, saklandığı yataktan düşerken, ağzını burnunu kırarken, bayağı ürktü…
 
Ben de olsam öyle söylerim.. Niye? Yaşarken her zaman bir umut vardır…
 
Diğer IŞİD militanları bir gün gelip, kendisini hapishaneden filan kurtarabilirler…
 
Müebbet hapis bile alsa, 30 yıl yattıktan sonra Türk adalet sistemi sayesinde bir gün affa uğrayıp memleketine dönebilir.
 
İşin ilginç yanı Tacik asıllı bu Özbek vatandaşının Türkiye’de ne aradığı…
 
Çoluk çocuk, karısıyla filan gelmişler.. Fakat Abdulgadir kendisine verilen görevi aksatıp öteki karı kızlarla eylenip, bu arada bir kez daha evlenip (tabi canım dini nikahla… Hanımın tepesi atmış ve polise her şeyi anlatmış… Ondan sonra, Abdulgadir enseleniyor. 
 
Polisler niye bu insanları öldürdün, diye sorduklarında : “Onların hepsi kafirdi..” demesi bir çok şeyi açıklıyor. Adamların beynini din adına nasıl bulandırdıklarını ve öldürmeyi bir kutsal görevmiş gibi gösterdiklerini…
 
Belli ki bu Türki Cumhuriyetler son zamanlarda durmadan fanatik dinciler yaratıyorlar ve onları ihraç ediyorlar. Anlaşılan IŞİD’ takımının yarısı bu ülkelerden gelen fanatik İslamcılardan oluşuyor. 
 
Öyleyse bu ülkelerin insan yetiştirme düzenlerine göz atmakta yarar var. Çünkü sonucu bizim ülkeye bulaşıyor. 
 
Verilen bilgiye göre , “Tacik asıllı Özbek vatandaşı Abdulgadir Masharipov, Afganistan ve Pakistan’da 2 yıl eğitim aldı. Ocak 2016’da İran üzerinden kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığı tahmin edilen Masharipov, Konya’ya yerleşti. Bir süre ailesiyle burada yaşayan Masharipov, 16 Aralık’ta karayoluyla İstanbul’a geldi. Reina’ya saldırı gerçekleştiren terörist önce Zeytinburnu’na gitti. “
Özellikle Orta Asya'dan, Kazakistan, Kırgızistan gibi ülkelerden, Doğu Türkistan'dan ciddi bir militan geçişi olduğu ifade ediliyor. Rakamlar 12 bin civarında..”(milliyet.com.tr)
 
“El Bab’da Türk askerine karşı savaşan IŞİD militanlarını da geçmişte ABD’nin eğittiği eski Tacik subay Ebu Ömer Halimov’un yönettiği iddia edildi”
 
Yeni Türki Cumhuriyetler belli ki Başkanlık rejimleriyle yönetiliyorlar. Fakat her birinde gizli veya açık müthiş bir muhalefet var. Ve bu muhalefet genellikle çoğunda dini çevreler tarafından yönlendiriliyor. Ve belli ki bu dini çevreler bütün bu Turki Cumhuriyetlerde ortak çevrim yönetiyorlar ve müthiş dayanışma içindeler. 
 
Cumhuriyet ama .. Aması var, bu Türki Cumhuriyetler giderek ülke yönetimlerine talip olan köktendinci bir çok akıma sahne olmaya başladılar. Bunlar arasında Vehabilik olarak başlayan, Bektaşi akımlarına yer veren Afganistan’dan Taliban’ı, Hizb ul Tahrir’i devşiren Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan, Kazakistan devletleri … arasında özellikle Özbekler her türlü aşırı dini akımda ileri giderek sonunda Abdülgadir Masharipov gibi insanları bizim gibi ılımlı ülkelere ihraç etmeye başladılar. 
 
Dikkat ederseniz, Özbekistan’dan ülkemize oldukça büyük bir göç var ve bu insanların çoğunluğu Zeytinburnu, Bakırköy gibi semtlerde yerleşmeye koyulmuş durumdalar.
 
Ve Türkiye’de yerleşmek için zemin arayan bu köktendinciler, Taliban artıkları hemen IŞİD gibi dini cemaatlar tarafından devşirilmekte ve kendi pis amaçları için yönlendirilmektedirler.
 
Bakalım, 39 kişinin katili olan, Abdülgadir Masharipov’un arkasından daha başka hangi inanmış güçler : “ Reina’da oturanlar katildir, hepsinin de katli vaciptir..” diye, sırayla içeri girecekler…
 
Bir rezilliktir gidiyor… Din adına ne oyunlar oynanıyor; ne biçim adamlar, hangi oyunlara alet oluyorlar, görüyoruz.
 
Ama yeterli  önlemeleri alabiliyor muyuz?
 
O biraz zor… Baksanıza…
 
Türk cumhuriyetleri ile Türk ve akraba topluluklardan gelerek (46 ülke ve özerk bölge) Türkiye’de okuyan toplam öğrenci sayısı 5.347’dir. ..(Ergin,Türk, 2010)
 
Biz kapıları açmışız, iyi niyetimizle insanları kabul ediyor ve okutuyoruz…
 
Ama bazıları hangi niyetle geliyorlar ve neler yapıyorlar..? Gördünüz mü?
 
NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncesinde O'na canlı bomba olması teklif edilmiş ama O ölmekten korktuğu için öldürme görevini kabullenmiş. Canı tatlı ama öldürdüğü otuz dokuz kişinin canları? Suçlular lehine düzenlenmiş yasalardaki çarpıklıklar ve idamın olmayışı diğer kıtalardaki potansiyel suçluları da ülkemize davet ediyor sayın hocam, hürmetlerimle...

Yurdagül Alkan 
 13.02.2017 21:49
Cevap :
Özellikle Orta Asya'daki Türki Cumhuriyetlerdeki fanatik eğitimli bazı vatandaşlar, kafir öldürmek için Türkiye'ye geliyorlar. Kim söylediyse, galiba bu ülkedeki insanların yarısı kafir..! Eline geçeni doğruyorlar. DEAŞ taraftarları da bildiğince hareket ediyordu... Şimdi bakalım ne yapacaklar? Ama "bilen bildiğinden" kolay kolay vazgeçmez. Dileriz doğru yolu bulurlar.. Saygılar efendim.  14.02.2017 12:07
 

Sayın Ceyhan! 39 kişinin katili keşke o gece gebertilseydi. Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 13.02.2017 15:48
Cevap :
Hangi birisini geberteceksiniz ki? Bir değil, iki değil.. Baksanıza. Saygılar.  13.02.2017 16:50
 

Merhaba, Onlar görevlerini yapıyor. Peki biz? Laiklikten sapıp devletin her kademesini dini referanslılarla doldurmak ne demek? Reina katliamında bizim hiç mi suçumuz yok? Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 13.02.2017 15:25
Cevap :
İlerde daha çok başa bela olabilirler. Çünkü Abdulgadir tipliler giderek çoğalıyor.  13.02.2017 15:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster