Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '14

 
Kategori
Müşteri Hizmetleri
Okunma Sayısı
163
 

Reklamları Güzel Ama Kendisi? : THY

Reklamları Güzel Ama Kendisi? : THY
 

Eşimin kongresi nedeniyle beraber Portekiz'in Lizbon şehrine gittik. İstanbul-Lizbon seyahatimizde uçuşumuzu THY ile gerçekleştirdik. Gidiş ve dönüşte uçtuğumuz uçaklar farklıydı. Yani Lizbona giderken bindiğimiz uçak dönerken bindiğimiz değildi. Daha sade bir ifadeyle Lizbona giderken bindiğimiz uçak ise dönerken bindiğimiz neydi?

1. Gidişte yer bulamadığımız için bana Business Class bilet almak zorunda kaldık. Gidişteki uçağın şartlarını düşündüğümüzde verilen paraya acımamak gerektiğini dönüş uçağını görünce anladık. Zira gidiş uçağındaki Business Class ile dönüşteki arasında da dağlar kadar fark vardı. Koltuklarından tutun, perdelerine kadar herşey farklı. Dönüşte Business Class uçmak zorunda kalmadığımız için mutlu olduk. Dönüş koltuklarımız hemen Business Class arkasındaki ilk sıradaydı, o nedenle hakkında değerlendirme yapabildik.

2. Gidiş uçağımızda her koltuğun (Business Class ve diğer tüm koltuklar) kendine ait LCD ekranı ve multimedya eğlence sistemi vardı. Yani yolculuğunuz sırasında (Lizbon baya uzak, uçuş süresi uzun) ister TV izleyin, ister müzik dinleyin, ister vizyon filmlerine göz atın.. Seçenek çok. Dönüş uçağımızda ise bırakın normal koltuklarda LCD ekranı Business Classtaki koltuklarda bile yoktu. Bu kadar uzun uçuşta sadece müzik seçeneklerine mahkum olmak vaktin geçmeyeceğine işaretti.

3. Gidiş ve dönüş uçaklarında koltuk konforu hiç iyi değil. Her iki uçağın da koltukları benim gibi bel fıtığı olan insanları daha da hasta edecek cinsten. Üstelik dönüş uçağındaki orta sıra koltukların sırtlıkları iki parça halinde. Ne işe yarıyor anlayamadım ama oturanın sırtını rahatsız ettiği kesin. Tecrübeyle sabit. Ayrıca oturma minderleri eskimiş bazıları yerinden oynuyor. Deri koltuklar (derisinden midir bilmiyorum) çok kaygan, koltuktan düşmemek için ayaklarınızla sürekli destek almak zorundasınız. Yoksa koltuktan kayıp gidiyorsunuz. Bunun dışında koltuk arkası cepler de mahvolmuş. Kimisi sökük, kimisi yırtık. Eşyalarımızı bu ceplere koymakta zorlandık.

4. Hemen Business Class arkasında oturduğumuz için ben ihtiyacım olunca öndeki tuvaleti kullandım. Daha sonra eşim de oraya gittiğinde kabin görevlisi geri çevirdi kendisini. Zira bizim ön tuvaleti kullanmamamız gerekiyormuş. Şirket kuralları gereği öndeki tuvaleti sadece Business Class uçanlar kullanabilirmiş (bizim uçakta 12 kişilik Business Classta 4 kişi vardı). Sebebi de yolcuların tuvalete giderken gürültü yapmasıymış. Acaba Business Class ile normal koltuklar arasına çekilen perde ses geçirmez özellikte mi? Uçağın BC kısmı sessiz mi? Arkadaki 2 tuvalet 150 kişiye yetiyor mu? O zaman tuvalet sayısını makul bir seviyeye çıkarmanız gerekmez mi?

5. Bu olumsuz özelliklerin yanısıra olumlu yönleri de var elbet. Mesela ikram konusunda iyiler. Ancak sayın yetkililer şunu bir düşünsün. Lionel Messi bu uçakla 5 saat yolculuk yapar mı sizce? O zaman afişlere Messi resmi koyarken adı geçen uçağınızı da bir düşünün bence..

NOT: Yetkililer dilerse uçakların sefer sayılarını da kendilerine yazabilirim.

Murat HACIOĞLU

www.murathacioglu.com

https://twitter.com/murathacioglu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1618
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster