Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Neslihan Şadan BAĞDİKEN

http://blog.milliyet.com.tr/neslihansb

09 Mayıs '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
98
 

Rencide olmuş!

Rencide olmuş!
 

http://siyaset.milliyet.com.tr/vekile-kiyak-yasasina-jet-gorusme/siyaset/detay/1705782/default.htm

Dün haberleri, gazeteleri takip ettiyseniz görmüşsünüzdür manşetleri. "Dört parti uzlaştı!" Haber başlığını okuyunca siz de benim gibi şaşırdınız değil mi? Öyle ya, barış sürecinde, anayasa görüşmelerinde millet yararına olacak yasalarda vb konularda kavga eden vekiller, partiler birden bire hangi konuda nasıl uzlaşmıştı acaba? Merak ettik, detayı okuyunca bir de baktık ki yine daha önce de olduğu gibi konu meğer Milletvekili yararına olan bir yasa imiş. Daha önce maaşlar konusunda süper uyum göstermişlerdi, şimdi de vekillere süper imkanlar sağlayan bir yasa üzerinde hemde parti başkan yardımcıları düzeyinde MUHTEŞEM bir uyumla anlaşma sağlanmış.

MHP'li milletvekili demiş ki "Rencide olduk" Neden mi? Yok yok yanlış anlamayın, öyle vatan millet sakarya konularında değil, neymiş trafikte ehliyet ruhsat sormuş da polis ondan! Bakınız hele. Siz rencide oluyorsunuz da vatandaş olarak biz? Bizlerin böyle hakları yok mu? Olmaz, yok tabii çünkü bu Osmanlı'dan kalma padişah zihniyeti devam ettiği sürece devlette olanlar ayrıcalıklı, halk ise "kul" öyle mi? Rencide olmuş!? Tabii sen başka bir varlıksın biz başka! Biz rencide olmuyor muyuz? 

"Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" zihniyeti ve cehaleti bu memlekette ne zaman son bulacak? Anayasa komisyonunda vatandaşın, memleketin yararına çalışıp uzlaşmak yerine kavga eder görünür; kendi çıkarlarında aniden sessiz bir uyum yakalamaları ne kadar samimi olduklarını gösteriyor, ne kadar milleti vatanı düşündükleri de ortada...

Hepsi yalan kavgalar geliyor bana. Yeterki seçimlerde parti hazineden yardım alsın, milletvekili olunsun, haklar gelsin oh ne rahat. Oy oranı yıllardır %20-23'ü geçmemiş boş ver! Partilerin "küçük olsun benim olsun" mantığı tam da budur.

Neden mi böyle düşünüyorum. Çünkü altı aydır Türkiye ve bizler için çok önemli olan yeni Anayasa ve barış süreci üzerinde ne yazık ki aynı hassasiyeti göstermiyorlar. Öğreniyoruz ki altı aydır doğru dürüst çalışmamışlar bile. Şimdi birkaç haftadır, hükümet süre kısıtlaması verdi diye hızlı bir çalışma yapılıyor gibi görünüyor. Ama yapılan nedir biliyor musunuz; sırf partilerden biri bir iş başarıp da hanesine artı yazmasın. Seçimler yaklaşıyor ya, ellerinde birbirlerine atıp tutacak koz olsun. Sonucunda yine millet ve Türkiye yararına bir yasalar bütünü çıkmasa da olur. Barış süreci de olmasın. Tabii o da hükümet yararına artı yazarsa "eyvah". Eh ne oluyor yine aynı oy orranları, yıllardır değişmeyen yüzdeler ama partiler hazineden milyonları almayı başaracak. Çünkü seçim barajını %10 ile geçmek yeterli. Gerisi dertleri değil. İnanmıyorum. Olsa idi kendi kıyakları ve çıkarlarında bu kadar çabuk ve muhteşem uyumlar yakalamazlardı.

Ben samimiyetlerine ve yaptıkları yetersiz muhalefete inanmıyorum kaldı ki çoğu da bizim zararımıza oluyor. Amaç Türkiye'yi ve vatandaşlarını refaha ulaştıracak konularda da anlaşma olmalı, birbiriniz gözünü oyar gibi görünüp de kendi çıkarlarını düşünmek değil.

Rencide olmuş. Asıl ben, bizler rencide olduk. Böyle siyasetçiler o yüce ve saygın TBMM'de bulunduğu için!

Yazık!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 250
Kayıt tarihi
: 26.04.12
 
 

Çocukluğundan beri edebiyata aşık ve yazar olma hayali ile büyümüş ancak hayatın zorunlulukları i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster