Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
710
 

Renk cümbüşü

Renk cümbüşü
 

Rakı, balık ve boğaz(!)


Bir kadeh rakıda yüzüyorsun. Yüzün yüzüme, gözün gözüme, elin elime değiyor.

Yasak biliyorum.

Babam “balık yerken rakı içmezsen yüzüne tükürür” derdi. Ondan mı bilmem balık yiyor, rakı içiyorum. Senli.... Sensiz....

Karşımda boğaz. Gemiler geçiyor boğazdan. İçinde her limanda sevgilisi olduğu söylenen ama evde karısını, çocuğunu “bir ekmek parasına” bırakan çalışanlar. Günlerce süren deniz macerasına doğru yol alıyorlar. Onların yaşam tuvali maviden mi ibarettir acaba?

Beton yığınıyla dolu olan yaşamımın tuvalindeki grilikler bundan mı? Sabah başlayan akşam biten renk cümbüşümün sebebi sen misin?

Bir bardak rakıda saklı sanki içimde biriktirdiğim bir sürü cümle. Bir yudum aldıktan sonra içimde birşeylerin harekete geeçtiğini hissediveriyorum birden. Sonra başlıyorum konuşmaya.

Senli.... Sensiz...

Herşeyden...

Kafam o kadar karışık ki.

O kadar yoğun ki.

O kadar dolu ki.

Hayatı nasıl algıladığımı söyluyorum sana. “Oyun gibi”. “Resim yapmak” gibi. Sonu bitmek tükenmek bilmez bir tuvaldeki resim gibi. Resimdeki griler ne kadar çok. Sabah başlayıp akşam biten renk cümbüşümün sebebi sen misin? Evet... Sensin. Sen o griliklere kattığım renksin sabahında başlayıp akşamında biten.

Hadi artık gel gittiğin yerden. Gel, seni gönderdiğim yerden. Sakladığım yerden çık. Hadi gel ve göster artık gülümseyen yüzünü. Sen gittiğinden beri herkes kokumu çalıyor benim. Ufak bir sarılmada içine çekiyor biraz ve her defasında onların içine dolarken, ben biraz eksiliyorum. Bu oyundan sıkıldım artık. Ezberledim. Yoruldum eksilmekten. Sakladıklarımdan, saklandıklarımdan....

Çık artık, o saklandığın yerden. Nerdeysen gel. Seni beklerken oraya buraya saldırmaktan yoruldum asıl. Paletimde renk kalmadı. Şimdi bomboş bir sayfaya bakıyor gözlerim. Tuvalime açık bir pencere çizmeyi ve o pencereden içeri usulca süzülmeni istiyorum.

“Herşey senin yüzünden”

Senden kalan yaralar bunlar.

Senin bende bıraktıklarından.

Senden kalan eksikliklerimden.

Senden kalan acılarım,

Geçmeyen yaralarımdan....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

inanın gelmez ! Erkekler dünyasından bir ufak tüyo.. Erkek gider, kadın da dilediğini yapar ama yeri geldi mi de "senin yüzünden" der! Her şeyin suçlusu giden erkektir ! O erkek gelmez. Bence, ya "senin yüzünden" denilecek oyunlar hiç oynanmamalı ya da o erkek geri istenmemeli. Sizin gideniniz belki benim gibi düşünmez, gelir. Siz mutlu olursunuz, biz de seviniriz. Sevgiyle..

Ata Kemal Şahin 
 19.01.2010 16:03
Cevap :
Buradaki gel biraz mecazi anlamdaydı.. Hiç gitmedi ki gelsin, hiç gelmedi ki gitsin.. Yinede erkeklere dair verdiğiniz tüyo için teşekkürler...  19.01.2010 16:51
 

Yakar adamı:-) Otur evinde iç İstanbulda... Akdenizin balıkçı meyhanelerini değişmem boğaza... Lezzetin en derini, ezer adamın damağını... İnsanın memleketi gibi yok elbet... Ben yine de Türkiye derim memleket dediğimde... İstanbula selam...

yeşilsoğan 
 11.01.2010 18:59
Cevap :
Yakmasın diye mi evimde içeyim. Evimde de içiyorum. Hep bogaz adamı degil de adamın cebini de cok yakar. İki ayrı bloguma tek yorum yazmışsın. Hem memlekete hem bogazdaki rakıya dem vurmuşsun :) Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş.. Gene de memlekete. Gene de istanbul... Gene de Ege... Ankara'ya, Mersin'e selam olsun..  12.01.2010 9:08
 

Öncelikle sağdaki o muhteşem resme bayıldım sevgili yazarım.. Daldım gittim :) Ben de resmin içinde, o masada olmak isterdim... :) VE bir de şu cümle beni alıp götürdü: "Tuvalime açık bir pencere çizmeyi ve o pencereden içeri usulca süzülmeni istiyorum.. " Çok güzeldi.. Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 10.01.2010 18:51
Cevap :
Gerçek çizgilerle yapılmış resim gibi. Sevgilerimle.  10.01.2010 23:07
 

Yüreğin rengarenk senin..böyle olunca da aşkın en güzeli de sana..en grisi de..Kara yok ama ..:)) Rakı ve balığa devam:)) Sevgilerimle.

SINIR 
 09.01.2010 17:48
Cevap :
Devam arkadaşım devam... Balık varsa illaki rakı... Beyaz bütün renklerin karışımıdır...  09.01.2010 20:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 400
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 990
Kayıt tarihi
: 24.02.09
 
 

Yazmak bir tutku benim için. Yıllardır yazmayı seven biri olarak, bilgisayarın icadı ve gelişen t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster