Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '19

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
23
 

Renkler Ve Ruh Halleri

Renkler Ve Ruh Halleri
 
Renklerin, insanların günlük, anlık psikolojik durumunu, duygularını ifade edildiği bilinmektedir. (Bunun en basit örneği ölüm sonucu yas için Siyah tercih edilmektedir. )
İnsanlar farketmeden de ruh hallerine göre değişkenlik gösterebiliyor, örneğin dün siyah bir kazak beğenirken bir sonraki gün aynı kazağın pembesini beğenebiliyor.
 
MAVİ
 
Özgürlüğe düşkündürler, bu yüzden sınırlandırılmaktan hoşlanmazlar. Yaratıcı,mantıklı,sezgileri güçlü ve olumlu kişilerdir.Bir işe başlarken isteklidirler,fakat işi bitirmek konusunda istekli olmayabilirler.
 
KIRMIZI
 
Güçlü özgüvenleri vardır.Liderlerin rengi olarak anılır.Bu rengi sevenler karizmatik,sorumluluk sahibi,hırslı,kararlı ve başarılı kişilerdir.İlişkileri sevgi üzerine kuruludur.Bu kişiler aşksız yapamazlar.Olumsuz yanları ise sinirli ya da bencil olabilmeleridir.
 
TURUNCU
 
Uyumlu,sosyal,ayakları yere basan, kibar,sevgi dolu,cesur ve merhametli kişilerdir.Olumsuzlukları ise tembellik ve bazen karşısındaki kişilerin önemsiz olduğunu düşünmeleridir.
 
SARI
 
Sezgileri ve düşünce gücü yüksek insanlardır.Azimli,pratik zekalı,meraklı,iyimser ve duyarlı kişilerdir.Kişinin en çok sevdiği renk sarı ise o kişinin entellektüelliğini ifade eder.Olumsuz yönleri ise utangaçlık ve başı sıkıştığında yalana başvurabilmesidir.
 
YEŞİL
 
İyimser,özgüveni olan,kendi kontrollerini kaybetmeyen,dayanaklı kişilerdir.Çok dost canlısıdırlar,çevrelerindeki insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.Olumsuz yönleri ise olaylara esnek bakamamalarıdır.
 
MOR
 
Sezgileri güçlü,hassas ve duyarlı insanlardır.Cazibelidirler.İnsanlar üzerinde etki kurmaktan hoşlanan ve bunu başaran fakat bencil olmayan kişilerdir.Psikolojileri gün içinde çok değişken olabilir.Olumsuz özelliği ise bazen kendini beğenmişlik yapmalarıdır.
 
SİYAH
 
Güçlü, hırslı, otoriter olanların rengidir.Eğer kişi tamamen siyah giyinmekten hoşlanıyorsa kin ve nefret duyguları yoğun anlamını taşır.
 
BEYAZ
 
Dürüst, saf, sezgileri yoğun, alçakgönüllü insanlardır.Olumsuz yanları yok denecek kadar azdır.
 
PEMBE
 
Sevgi dolu,alçakgönüllü,utangaç yapıdadırlar.Kararlarını sonuna kadar sürdürürler.Risk almaktan korkmazlar.Olumsuz yanlarıda kimseye yok diyememeleridir.
 
GRİ
 
Olumsuz duyguların,korku,hayal gücü yoksunluğunun simgesidir.Bu rengi sevenlerin temkinli,meraklı ve araştırmacı olmayan kişiliğe sahip olduğu söyleniyor.
 
KAHVERENGİ
 
Bu rengi tercih edenlerin kendisine yakın insanların arkadaşlığına,kendisini güvende hissedeceği ortamlara ve rahatlamaya ihtiyacı vardır.
 
LACİVERT-ÇİVİT MAVİSİ
 
Merhametli,mükemmelliyetçi,sorumluluk sahibi insanlardır.Bu rengi sevenlerde hayır diyemeyen özürlülerdendir.
 
ALTIN
 
Sabırlı,idealist,becerikli olan insanların rengidir.Büyük ideallere sahiptirler.Er ya da geç bu ideallere ulaşırlar.Genel olarak pozitif insanlardır.
 
GÜMÜŞ
 
Becerikli,aynı anda pek çok işle uğraşabilen,enerjik insanlardır.Altıncı hisleri yoğundur.
 
BRONZ
 
Şefkatli,sevgi dolu,duyarlı insanların rengidir.Bu rengi sevenlerinde bir bölümü hayır diyemeyen gruptadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 56
Kayıt tarihi
: 16.12.19
 
 

Zaman su gibi akıp giderken yaşadıklarımın bana kattığı duygu ve düşünceleri kalıcı hale gelmesi iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster