Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

08 Eylül '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
235
 

Reset Tuşuna İhtiyacımız Var...

Reset Tuşuna İhtiyacımız Var...
 

Reset Tuşuna İhtiyacımız Var...


Makamlar ve kavramları soyu tükenmeden koruma altına almamız gerekiyor, yoksa yok olan kavimler gibi tarih sayfalarına gömüleceğiz. Bir reset tuşuna ihtiyacımız var, çok fazla kirlilik ve karmaşa içindeyiz.
 
Ülkede yalan söylemek, yakalanınca pişkinlik yapıp sırıtmak, işi komikliğe vurmak normal. Yalanı pratik zekayla, uyanıklıkla karıştırıp ortaya bir karışık yapmıyor muyuz? Almanya'da kaç Türk hem kaçak çalışıp, hem işsizlik maaşı alıyor ve üstüne de Alman vatandaşlığı. Sonra en ufak bir olayda Türk bayraklarıyla sokağa fırlamalar. Lotoya güvenmiyoruz çünkü sahtekarlık var, önemli ve insanın kaderini belirleyen her şeyde sahtekarlıklar ortaya çıkıyor ama bizler şaşırmıyoruz. Adalet, sahte deliller, belgeler. Yalanlar Cumhuriyeti oldu artık burası. Bu durumlar her zaman vardı ama son yıllarda olduğu kadar alanen olmamıştı.
 
Kafanızı kaldırıp Filistin'e bakın. Onlarda bizim gibilerdi bir zamanlar, belki bizim düşüncelerimizi taşıyorlardı. Şimdi ne durumdalar? Balkanlara bakın neler yaşadılar. Şu bir gerçek eğer Türksen yakaladıkları zaman bir kaşık suda boğmak isteyeceklerdir. Haçlılar, Yahudiler vs. fark etmez. Böyle devam edersek yaşanacakları görmek isterseniz Filistin ve Balkanlara bakmak yeterli olacaktır.
 
Neler gördük, neler duyduk, nelere alıştık. Bir kısmımızın aklı belki az çok yerinde ama sağlığımızı yitirdiğimiz kesin. Yalnızlığa alışın o zaman güçlü olursunuz. Aile, dostluk, arkadaşlık, aşk vs. gibi şeylerde büyük sorunlar yaşadığınızda bile artık çok üzülmezsiniz.
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Birazcık kalan aklımızı da yitirmeden kalan ömrümüze yetse diye dua ediyoruz. Ne sağlığı?.. Dediğiniz gibi sağlık falan kalmadı... Geleceğimiz pek parlak değil. hepimiz endişe ediyoruz. Ama hiçbir şey de yapamıyoruz. Bu nasıl bir hastalıktır ki, tanısı var ama ilacını bulamıyoruz. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. İnşAllah en kısa zamanda başımız büyük bir belaya girmeden ilacı bulur da sağlığımıza kavuşuruz. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 10.09.2017 2:03
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim, saygılar.   10.09.2017 13:03
 
 
Toplam blog
: 561
Toplam yorum
: 206
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 499
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster