Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '17

 
Kategori
Resim
Okunma Sayısı
61
 

Resimin Adolf Hitler retoriği

Resimin Adolf Hitler retoriği
 

Tuvale her fırça darbesinde yeni bir hayat bağlanıyor. Bunu zihnimiz kontrol ediyor. Bu bağlantıları yüksek bir yere getirebiliriz. Zihnimiz o an yaratıcımız ile meşguldür. Ve “destur ya rab” deriz. Yaratıcımızdan tuvale resim bitinceye kadar kızıl, çay renginde, kırmızı kutsal ışığın aktığını düşünürüz. O an dilimiz damağımıza yapışıktır. İşte bu sayede bilinç altımız tuvale salt gerçeği çıkarır. Ve resmi gören sekr halinde bir cezbeye girer.

Resim fena bir makamda izleyenlerine ışır. İnsan resmi duyguları ile yapar. Duygusuz bir şekilde yapılan resim eğretidir ve hitabı ancak zevk sahibinedir. Duygunun bir kaynağının olduğunu düşünürsek bu kaynağın ilahi bir ışık olduğunu görürüz. Çünkü duygular yaratıcımızın ışığı ile beslenir.

Resimdeki isabetimiz ancak duygumuzun odağına tam vurması ile olur. Odaktan uzak duygu her zaman enerjisizlik çeker. Bu da resmimize yansırsa çalışmamız boşa gider. En güzel resimler ruh taşıyan resimlerdir. Bunu meşhur sanatçıların resimlerinde görmek mümkündür. O resimler ruhunu elbette yaratıcımızın kutsal ışığından alırlar.

Eğer Adolf Hitler resim akademisine seçilseydi, ne savaş olurdu ne de başka bir şey. Ve Adolf Hitler burada ki resim retoriğini mutlaka uygulardı.

Tuna M. Yaşar

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 262
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 318
Kayıt tarihi
: 14.09.10
 
 

Orman mühendisiyim. Arkeoloji ve okültizm ilgi alanım. Gezmeyi, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster