Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Revizyon Burun Estetiği: Hangi Doktoru Seçmeli?

Revizyon Burun Estetiği: Hangi Doktoru Seçmeli?
 

Revizyon burun estetiği: Hangi doktoru seçmeli?


Rinoplasti ameliyatı diğer estetik cerrahi ameliyatlarının yanında cerrahın en çok bilgi, beceri ve tecrübe gerektiren operasyonudur demek yanlış olmaz. Burun yüz estetiğinin en önemli unsuru olduğu için ameliyat sonrası çıkabilecek küçük sorunlar bile hastaların psikolojisini yoğun bir şekilde etkilemektedir. Bu bilgiler ışığında söylemek gerekirse burun estetiği ameliyatları, mutlaka kendini burun operasyonlarına vakfetmiş ehil ellerde yapılmalıdır.
 
Her burun için farklı bir ameliyat gerekmektedir. Hiç bir hastama aynı prototip operasyonu yapmamaktayım. Çünkü her hastada yapılması gerekenler farklıdır, bu ameliyatlarda tek bir doğru yoktur. Her ameliyatın birbirinden bağımsız, ayrı ve kendi içinde bile varyasyonlar gösterdiği unutulmamalıdır.
Rinoplasti burnun sanatsal olarak betimlenmesidir, bilimle sanatın şölenidir.
 
Düzeltme (Revizyon) Burun Ameliyatı Nedir?
Doğal bir burun konseptini benimsemiş ve bu konuda uzman bir doktorun var olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Rinoplasti ameliyatını sadece sıradan bir operasyon olmadığını ve bu işin sanat, bilim ve estetiğin buluşması olarak gören, bu işe bütün enerji ve konsantrasyonunu ayıran bir doktora ihtiyacınız olduğunu kavramalısınız.
 
Revizyon rinoplasti ihtiyacı duyan burunların tekrar operasyonu tabiki kolay değildir. Çünkü burundaki birçok destek noktası bozulmuş ve kıkırdak ve kemik yapılarda kaymalar meydana gelmiş olabilir. Cerrah ameliyat sırasında nasıl bir burunla karşılaşacağını her zaman kestiremeyebilir. Burundaki kıkırdak yapılar alındıysa, tekrar şekil vermek için vücudun diğer bölümlerinden, kulaktan veya kaburgadan kıkırdak greftlerin alınmasına ihtiyaç olabilir.
 
Peki Revizyon Burun Estetiği Operasyonlarında Hangi Doktoru Seçmeli?
Revizyon rinoplasti daha önce estetik burun operasyonu geçiren hastaların gerek burnun fonksiyonlarının, gerekse burnun dış görünümündeki şekil bozukluğunun devam etmesi ya da daha kötüye gitmesi sonucunda tekrar ameliyat ihtiyaçlarının olmasıdır. Literatürde rinoplasti ameliyatı olan her 4 hastadan birinin, düzeltici ikinci bir cerrahiye ihtiyaç duyduğu bilinmektedir.
 
Aman ne kadar zor bir burun ya da kolay bir burun diye sınıflandırarak hiç bir deneyimli cerrah operasyona başlamaz. Bir sanatçı edasıyla bir bütünsellik ışığında operasyona yoğunlaşmak ve her türlü probleme karşı hazırlıklı olmak gereklidir. Her burun için aynı derecede özen göstermek gerekir. Özetle özellikle burun cerrahisi üzerine yoğunlaşmış cerrahlar tercih sebebi olmalıdır.
 
Ancak tecrübeli ellerde bu oran daha düşük olmakla birlikte, bazen hastanın mutsuzluğu, iyileşme sorunları, cerrahi teknik kusurlar nedeniyle hastalar ikinci kez ameliyat olmak zorunda kalabilir. Düzeltici cerrahiler genellikle sınırlı müdahaleleri içerirler ve çoğu zaman kısa sürede tamamlanırlar. İkinci kez ameliyat ihtiyacı olan hastalar, çok dikkatli olmalı, ikinci ameliyatlarını, durumu anlayabilen, tespitlerinde tutarlı, konuya hakim olan hatayı düzeltebilecek, donanımlı bir cerrahı aramalılardır.
 
Öncelikle bilinmesi gereken, revizyon ihtiyacı duyan hastaların tekrar ameliyat olmaktan korkmalarının yanlış olduğudur. Görüntüsünden mutsuz olduğunuz, sizi tatmin etmeyen, tıkalı ve nefes almanızda problemli bir burunla yaşamak zorunda değilsiniz.
 
Yani özetlemek gerekirse umutsuz yada mutsuz olmanıza gerek yok... Doğal ve estetik olarak harmanlanmış bir burun konseptini benimsemiş bir cerrah bulmanızı ve burnunuzla ilgili tüm sorunları onunla açıkca konuşmanızı öneririm.
 
Şunu unutmamak gerekir:
Orantılı burun doğal bir burundur… Doğal bir burun güzel bir burundur…

Prof. Dr. Selçuk İnanlı
Kulak Burun Boğaz Baş Boyun ve Yüz Plastik Cerrahı

Estetik konusunda bize soru sorabilirsiniz: selcuk@selcukinanli.com
Tel: 0 (533) 151 04 09

Site:            http://www.selcukinanli.com/
Instagram:  https://www.instagram.com/rinoplasti/
Facebook:  https://www.facebook.com/prof.dr.selcuk.inanli/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 49
Kayıt tarihi
: 09.06.16
 
 

Kulak Burun, Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi altında ağırlıklı olarak yüz plastik cerrahisi ile uğr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster