Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
26
 

Revizyon Gerektiren Durumlar

Revizyon Burun Ameliyatını Gerektiren Durumlar

Revizyon burun estetiği daha önce burun estetiği ameliyatı olmuş ancak istedi sonucu alamamış kişilerin yeniden ameliyat olması revizyon burun estetiğidir. Daha önce burun nefes alma sorunu ile şikayeti olan hastanın ameliyattan sonra hala nefes alma sorunu devam ediyorsa gerekli muayenesi yapıldıktan sonra nefes alma sorunun nereden kaynaklandığı tespit edilmeli ve yeni bir ameliyat ile düzeltilmelidir. Revizyon burun estetiği daha önce burun estetiği olmamış kişilere göre ameliyatları hem daha zordur hem de ameliyat süresi daha uzun sürer. İyileşme süreci daha uzundur ve daha sabır gerektiren bir sürece kendilerini adapte etmeleri gerekmektedir.

Revizyon Burun Ucu Düşüklüğü

Burun estetiği ameliyatı sonrası burun ucu düşmesi veya gülerken burun ucu düşmesi gibi sorunlar hastaların zorlu iyileşme süreçlerinin ardından beklemedikleri sorun haline gelir. Ameliyattan sonra oluşan burun ucu düşmesi estetik olarak sorun haline gelir ve kişide psikolojik ve öz güven eksikliği belirtileri gözlemlenir bu yüzden revizyon ile yani düzeltme ameliyatı ile burun ucu düşüklüğü giderilebilir. Hiçbir doktor ameliyat ettiği hastasını bir daha ameliyat etmek istemez bu yüzden yapılabilir tüm müdahale ameliyat esnasında yapılır. Doğru yapılmış bir burun estetiği sonrasında içeride veya dışarıda tahmin edilemeyen enfeksiyon veya komplikasyonalar veya hastanın burnuna aldığı darbe sonrası oluşan deformasyonlar düzeltilebilir. Yer çekimi etkisi ile her organımız olduğu gibi burun ucu da aşağı eğilme eylemindedir bu yüzden burun ucu kıkırdak kemik yapısı kıkırdak balansı iyi ayarlanır ise ameliyattan sonra burun ucu düşmez.

Revizyon Nefes

Burun ameliyatı sonrası hastanın sigara tüketimi var ise ameliyattan 6 ay önce ve ameliyattan sonra hiç içmemesini tavsiye ederiz. Burun etleri alerjik sebeplerden dolayı büyüyerek burun deliklerini tıkar ve nefes alma sorunu yaşatır. Ameliyattan sonra sigara tüketimi bu etleri yeniden büyülterek nefes almanıza zorlaştırır ve yeniden ameliyat olmanıza neden olabilir. Cerrahi yapılan hatalar sonucu nefes alma sorunu yaşanır ise bu durumun düzeltilebilmesi için hastanın iyileşme süreci olan 1 yılının tamamen dolmuş olması gerekmektedir.

Kaç Kez Revizyon Olunur

Gerektiğinde defalarca burun ameliyat olabilirsiniz ancak unutulmamalıdır ki her ameliyatta başarı oranı daha da azalırken burun içerisinde oluşabilecek sorunlar artalar düzelmesi imkansız hale gelebilir bu yüzden tüm hastalara ilk ameliyatınızı olurken tecrübeli ve alanında uzman bir hekim seçmelerini tavsiye etmekteyiz.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/revizyon-burun-estetigi/

https://www.tasklinik.com/revizyon-burun-ameliyati-ne-zaman-yapilmali/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 46
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster