Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
243
 

Reyhanlı saldırısını gerçekleştiren teröristler yakalandı mı?

Reyhanlı saldırısını gerçekleştiren teröristler yakalandı mı?
 

Yurt Gazetesinden alınmıştır.


Günlerden beri Reyhanlı saldırılarının ülkeyi meşgul eden bölümü, orada ölen insanlardan ziyade, iktidarın ve emniyet güçlerinin olayın failleri hakkındaki açıklamaları!

Dikkat ederseniz, yayın yasağına rağmen yoldan geçen ve üzerinde kimliği olmadığı için gözaltına alınanlar bile yayın yasağı delinerek halka duyuruldu.

Hatta bazı siyasiler Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve İçişleri Bakanı Muammer Güler hakkında, ‘yayın yasağını’ deldiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundular!

Yayın yasağı kalktı! Ancak yasağın kalkmasına rağmen, saldırıda hayatını kaybedenlerle ilgili tam, açıklayıcı bir bilgi gelmedi. Her gün değişik bölgelerde yeni cesetlere rastlanılmasına rağmen, açıklanan resmi ölü sayısı hiç artmadı. Hala 51’de duruyor. Yanlış anlaşılma olmasın, ölü sayısından haz alan bir kişi değilim. Keşke kimsenin burnu kanamasaydı. Benim tepkim insan hayatını ikinci plana itip, güvenliği öne çıkaranlar için. Zamanında almadıkları güvenlik önlemleri yerine, bunu şu şu yapmış diyerek, adeta halkla dalga geçip, ölen 51 kişinin naşına saygısızlık yapıyorlar.

Her gün yeni bir açıklama yaparak, olayla ilgili kaç kişinin gözaltına alındığını açıklıyorlar. Bu açıklamaları zaman zaman Başbakan Yardımcı Beşir Atalay, zaman zaman İçişleri Bakanı Muammer Güler ve zaman zaman da Hatay Valisi Celalettin Lekesiz yapıyor.

En son açıklama yine Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’den geldi.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarla ilgili yürütülen çalışmalar ve gözaltılarına ilişkin açıklama yaptı.

Vali Lekesiz, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirterek, “12 kişiden 8’i adli makamlara sevk edildi, bu kişilerden 4’ü tutuklandı. Gözaltında olan 4 kişi daha var” dedi.

Saldırının asıl faillerinden birinin dün gece yakalandığını iddia eden Lekesiz, şöyle konuştu:

Dün gece saat 23.40 olayın aslı faillerinden olan M.G. yakalanmıştır. 4 kişi, Suriye’ye geçmek üzere Samandağ’a geçmiş,kaçmayı başaramayarak birkaç gün arazide saklanmıştır. Gözaltındaki M.G., D.Ö ve Y.B. ilimiz nüfusuna kayıtlıdır.”

Vatandaşlara çağrıda da bulunan Lekesiz, “Olayın faallerinden olan iki kişi de aranmaktadır. Başka arananlar da var. Vatandaşlar, şüpheli şahıslar ile ilgili olarak güvenlik birimlerimize bilgi verilmelidir. Vatandaşlarımız sakin olsunlar, dedikodulara bakmasınlar” dedi.

Zanlılarla ilgili net bilgiler olduğunu dile getiren Celalettin Lekesiz, “Elimizde net ve somut bilgiler var. Neyi, nereden aldıkları, nerede sakladıkları açık ve nettir” ifadelerini kullandı.

Vali Lekesiz, bir soru üzerine, gözaltına alınanlar arasında Suriye vatandaşı olmadığını da dile getirdi.

Bu arada Reyhanlı İlçe Emniyet müdürü görevden alınarak, görevi savsaklama(!)nın bedelini ödedi. Ancak sanıkları takip ettikleri belirtilen istihbarat görevlileri hala görevlerinin başında!

Şennur Köseli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2987
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster