Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
316
 

Reyting yalanları!

Reyting yalanları!
 

Çürümüşlüğün iyice kokuşmuşluğa dönüştüğü bir ülke olmuştu Türkiye... Özellikle 28 Şubat darbesi ile başlayan kokuşmuşluk, işin içinde para olan her alana sinmişti.

Türkiye Ergenekon'la başlayan "bağırsak temizleme" operasyonlarıyla kokuşmuşluğun sindiği tüm alanları bir bir hukukun merceği altına alıyor. O mercekten, her türlü "mikrop", her türlü "bakteri" gözüküyor.

Balık baştan koktuğu gibi, baştan düzeliyor. Ülkenin yönetimine "temiz siyaset" hakim olunca, her türlü kokuşmuşluk iğreti kalıyor, ortaya çıkıyor.

Futbolumuzun ne halde olduğunu şike yasasının çıkmasından sonra anladık. Şimdi de televizyon reytinglerinin nasıl "el çabukluğu marifet" yollu hırsızlığa konu olduğunu öğreniyoruz.

Meğer reyting'in de bir çetesi varmış... Henüz soruşturma aşamasında olduğu için hırsızların kim olduğunu bilemiyoruz ama o da yakında çıkar ortaya... Çünkü, çürüyen organizmalar daima koku salar.

Türkiye, Ergenekon tasfiyesi ile, sadece siyaseti veya siyaset üzerindeki vesayeti bertaraf etmiyor. Aslında, ülkenin tümüne sinmiş bir kanunsuzluğu, yolsuzluğu ve vurgunculuğu tasfiye ediyor.

Şu reyting işine tekrar dönelim: Adamlar kendi dizilerini tepede göstermek ve böylece reklamlardan aslan payını almak için, denekleri ayarlıyorlar. Kendi hırsızlıklarına, ölçüm cihazlarını koydukları hane halkını da ortak ediyorlar iddialara göre. 

Sonuçta bir bakıyorsunuz, söz konusu diziler her zaman reyting rekorları kırıyor, o kadar ki, dizi reklama girdiğin de bile, en küçük bir düşme olmuyor...

Demek ki, o "muhteşem" diziler aslında kırıp geçirmiyor milleti... Demek ki, tarihi tahrif ederek ecdadı tahkir etme çabasına karşı çıkanlara: "Millet seyrediyor kardemiş, size ne!..." diyenler, doğru söylemiyor. Ortalıkta paraya tahvil edilen "yalan rüzgarları" esiyor.

Televizyon yayıncılığının  böyle bir "temizlenmeye" ihtiyacı vardı Türkiyede... Reyting yalanlarının ortaya çıkması bir çok pisliği önleyecektir, tamamen ortadan kaldırmasa da.

Benim bu operasyonlardan asıl beklentim şu: Gerçekler ortaya çıksın da, biz de seyrettiği iddia edilen dizilere bakıp "Bu millet iyice zıvanadan çıktı" kaygısından kurtulalım. 

Bilelim ki, zıvanadan çıkan millet değil, milletin kanını emmek için her türlü numarayı yapan parazitlermiş...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tabi 4 senedir delil toplayamayan mahkeme delilleri karartma şüphesiyle insanları içerde tutuyor içerde olmalarına rağmen hala delil bulamıyor ilginç :) Kendi ayağıyla geleni çağrıyla gelen insanı içeri alıyorlar " kaçma şüphesi" nden ne güzel değilmi ? :) Savcının elindeki delilleri sen biliyormusunda darbeci terörist diye yaftalayabiliyorsun onuda geçtim savcının elinde madem deliller var arkadas bu mahkeme niye sonuclanamaıyor hiç mi düşünmüyorsun ? Kusura bakmayın da Ali bey onun bunun yazısını okuyarak yazı yazmak marifet değil. Kendi yazdığınızın içindeki çelişkiyi bile farkedemiyorsunuz milletin yazdığını buraya kopyalamaktan. Demokratlığınız gibi yazarlığınızda düşünürlüğünzde sınıfta kaldı.

Taylan Demirkiran 
 06.02.2012 18:58
 

Sorduğum sorunun cevabı yok yazdıklarınızda Ali Bey. Mahkeme bile hala darbe yapmaya çalıştıklarını ispatlayamadılar.Siz neye dayanarak darbeci olduklarını söyleyebilirsiniz. Yarın O askerler serbest bırakılsa sucsuz bulunup ne yapıcaksınız ? O kul hakkının altından nasıl kalkıcaksınız ? Mesele İdam edilip edilmemeleri değil mesele her protesto edenin yada hükümeti eleştirenin bir şekilde terörist diye içeri atılması aylarca tutuklu kalması. aynı şekilde isnat edilen hiç bir suc ispatlanmadığı halde yazarların gazetecilerin de içeri tıkılması. Yargının yavaş işlemesi değil sorun delil bulamıyorlar. Birine bir suc isnat ediliyor adam " hayır ben o tarihte surdaydım " diye fotoğraflı ispat sunuyor hala değişmiyor birşey. Demokrasi böyle birşey değildir maalesef demokrasi. Size göre başbakan asan " darbeci " as-kerini yargılayan demokrat suc ispatlayamasada. Niye ? birini halk secti diğeride halkın içinden çıktı gökten zembille inmedi. aradaki fark ne ?

Taylan Demirkiran 
 04.02.2012 23:58
Cevap :
Kimse kimseyi boş yere hapiste tutmaz...Savcının, hakimin elinde neler var sen biliyor musun...Bilmiyorsun...Bırakalım yargı işini yapsın..Eğer suçsuzlarsa tazminat davası açar yüklü tazminatlar kazanırlar.  06.02.2012 16:15
 

Pardon da Ali Bey Ergenekondan 4 senede daha kimsenin sucunu ispatlayamadılar. Bakıyoruz parasız eğitim isteyen öğrencide terörist oluyor sacını kestirende terörist oluyor. Bu nasıl ileri gitmektir ? su dönemde yapılanları o anti demokratik bulduğunuz darbelerde bile kimse yapmadı.hangi bağırsağını nasıl temizliyor Türkiye. Herkesi bir sebeple içeri atarak mı ? Hukuku guguk yaparakmı ? yıllarca aylarca hiç bir sucu ispatlanamamamıs öğrenciyi,askeri, yazarı içerde tutarakmı ? Maalesef demokrasi ve ilerleme anlayışınız sorunlu bunun en basit örenği de devam eden davada netice varmış gibi konusmanız.Yalnız birşeyi atlıyorsunuz siz cok dindar gibi de davranıyorsunuz da yalnız kul hakkı diye birşey bilmiyorsunuz herhalde.

Taylan Demirkiran 
 01.02.2012 0:13
Cevap :
Taylan bey, darbeciler başarırsa rakiplerini ipe çekerler...Başaramazlarsa kanunun gereği olarak yargılanır cezalarını çekerler...Türkiyede yargının işleyişinde sorunlar hep olmuştur...Ama, şu söylediklerinizden hiç biri idam edilmez, merak etmeyin..O işi dediğim gibi darbeciler yapardı...  04.02.2012 15:22
 

hepsine eyvallah da...''ülkenin yönetimine temiz siyaset hakim olunca'' diye yazmışsınız...''gemicik'' hariç mi...BİM dahil mi..ya karakolda kadın dövmek...gerisini siz bilirsiniz nasılsa...eyvallah...

nedim üstün 
 18.12.2011 15:17
Cevap :
Keşke gerisini de yazsaydınız ben bilmiyorum...selamlar  21.12.2011 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1628
Toplam yorum
: 4215
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster