Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
299
 

Rezaletin resmi

Bilim adına yapılan, yapılacak her şey tu kakadır az gelişmiş ülkelerde. Marmara depremi yani onyedi ağustos depremine kadar bu ülkede bilim adına hiç bir açıklama yok. Ya ne var, Takdiri İlahi. Şu mubarek ramazan gününde Yardana sığınalım ama, Rabbin en büyük adalet adamı islamın halifesi HZ ÖMER bile ÖNCE TEDBİR SONRA TEFEKKÜR demiş.

Sonra birden bilim adamları çıktı, bir tanesi dünya mirasıydı Sn AYKUT BARKA rahmetli oldu. Ve imar planları, deprem uygulamaları Allah Allah dedik bilim varmış be dedik. Ama bu ortamda bile medyamız bunlardan ünlü bilim adamını en seksi erkek yaptı.

Aklımız hep ..... arasında, bir türlü oradan çıkmıyor, Osmanlıda Hürremle başlamış bu sevicilik ve Turhan sultanlarla devam etmiş. Değer verilen beyin değil, aşk ve güzellik olmuş.

Hep günü kurtarmak, hep rant dağıtmak, hep parselemek, hep yarını ötelemek, hepsi var ama bilim yok.

Tahminim 512 bilim adamı beş yıl çalışmış, İstanbulun nazım planını hazırlamış. Tabi orada bilim var, şunu yapma bunu yapamazsın diyor. Siyasinin işine gelmiyor. Biliyorki onun istikbali genel başkanına ve etrafında memnun ettiği yandaşa bağlı. Halk, şehrin geleceği yok aklında. Bu sistemde olmazda.

Rabbim yağmurunu veriyor, bilime inanmıyan ve uygulamıyanlara ağır dersler veriyor. Arkadaşlar, ey ahali olur mu Allah aşına devasa bir bilim adamı üç, beş kuruş kazanırken. Eline mikrofon almış bir şarkıcı onbinkat fazla kazanıyor. Böyle ülke olur mu. Beğenmediğiniz Rusyada müzik akademisini bitirmemiş sanatçı olamaz şarkı söyleyemez.

Yeni felaketler gelmesin bilime uyalım kulak verelim, selden ölen insanlarımızın ruhu şad olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 362
Kayıt tarihi
: 02.07.09
 
 

Satış ve pazarlama uzmanıyım. Büyük ve yerel şirketlerde bölgesel ve ulusal satış ve bayii organizas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster