Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

21 Temmuz '09

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
2190
 

ROCK'n COKE İstanbul Park 2009

ROCK'n COKE İstanbul Park 2009
 

The Prodigy - ROCK'n COKE İstanbul Park 2009


Rock'n Coke Festivalinin ardından yorumsuz!...

- Rock'n Coke bitti. Sizden rica etsem, bu yıl Formula 1’in yapıldığı İstanbul Park’ta gerçekleşen ve sizin bire bir yaşadığınız ''Rock'n Coke'ı'' Milliyet.com http://www.milliyet.com.tr ve ''MELEKLER YÜREĞİNİZDEN ÖPSÜN'' http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana okuyucuları için, özetler misiniz? Teşekkür ederim.

Cuma akşamından oradaydık. Arabayı otoparka koyduk. (Ücretliydi.) Üstelik alan girişine İSTANBUL PARK UZAKTI. Lütfen büyük harfle yazın. (Gülüşmeler) E-5 geçilen bir alan. Sırtımızda çantalar ve yüklerle.. Üst geçit merdivenlerini de geçtikten sonra kontrol aşamalarına geldik. Bilet kontrol daha sonra;demir parmaklıklı duvarlar arasından kobay fareleri gibi X-RAY konrollerine geldik. Çantalardan ilaç, deoderont da dahil çıkartıldı. Sadece kişilerin kullanması gerekli ilaçlar içeri alındı. (Ağrı kesici ya da reçeteli hastalar) deoderontlar çöpe atıldı. Parfüm şişeleri havaya sıkılarak kontrol edildi. Bu aşamayıda geçtikten sonra, çantalar grup grup bir araya getirilerek K-9 köpeklerinin kontrolünden geçirildi. Bu kontrolden sonra servis araçlarına geçmeye hak kazandık. Ancak servis aracıyla gidilebilecek olan bu yolun sonunda kamp alanına vardık. Alan;çorak bir topraktı. Çoğu çadır kurulmuştu. Tabii ki hepsi nizami ve de sıkışıktı. Kamp alanının bir bölümü; lavabo ve tuvalet ihtiyacı için ayrılmış olan küçük kulübeler, ortadadan paravansız pisuarlar mevcuttu. Sonunda kampa yerleşildi. Konser alanına gitmek için sabırsızlanıyorduk. Yola çıktık. Kamp alanından konser alanına gidebilmek için tekrar X-RAY kontrolü vardı. Bunu da aştıktan sonra bizi tekrar 10-15 dk. bir yürüme mesafesi yol bekliyordu. Alana vardığımızda dört farklı yerde gruplanmış fast food alanları vardı. Tüm konser alanında nakit para değil kartlı sistem mevcuttu. Güneşten korunmak için sadece üç ayrı yerde bulunan çim gölgelikler vardı. Bunun dışında alan asfalttan oluşuyordu. Rock'n Coke'a 50.000 - 60.000 kişinin gelmesi beklenirken bu çimli gölgeliklerin kapasitesi 500 kişilikti. Festival misafirleri için çok yetersizdi. Herkes gölgede vakit geçirmek için birbiri ile yarıştı. Özellikle kamp alanı için bir gölgelik şarttı. Geç saatlere kadar süren eğlencelerin ardından dönülen çadırlarda ancak 2-3 saat uyunabiliyordu. Çünkü; güneşin üzerimize doğması, o sıcakta bizi çadırda tutamıyordu. Nefes almak dahi güçtü.

Konser alanında da kabin tuvaletler mevcuttu. Ayrıca İstanbul Park binasına ait tuvaletler, duşlarda vardı. Bu duşlarda çok yetersiz kaldı. Sponsor firmanın bardaklarını kullanabildik her türlü meşrubat ve su ihtiyacımızda. Şişe ve teneke kutu kullanımı yasaktı. Bardak kullanımını bu açık ortamda hiç hijyenik bulmadım. Dünya gündeminde "Domuz gribi vakası" varken açık alanlarda tutulan, içleri hava alan bu bardakların kullanılması tamamen reklam kaygısıdır. Festival misafirleri olarak biz yemek olarak bir sıkıntı çekmedik. Birçok fast food firması vardı. Çeşitli firmaların (tekstil, elektronik, haberleşme gibi.) standları mevcuttu. Ayrıca bir de mini lunapark kurulmuştu. Müzik olarak bir sıkıntı çekmedik. Gruplar harikaydı ve ana sahne performansları çok iyiydi. Bütünüyle bakacak olursam organizasyonda müzik grupları başarılı, güvenlik elemanları başarılı, fast food çalışanları başarılı ama organizasyon yöneticileri sınıfta kaldı. Güvenlik üzerine bu kadar fazla düşünülürken festival misafirlerinin rahatlığı da düşünülmeliydi. Biz müzik festivaline mi yoksa uyuşturucu reabilite merkezine mi gittik? Bunu söylüyorum çünkü, güvenlik sadece madde kullanımının engelleme üzerine yoğunlaşmıştı. Bu alanda çok güzel bir çalışma yaptılar. Tüm polis, sivil polis ve jandarma ekiplerini kutlarım. Benim X-RAY'den geçen çantamda;1 adet izci çakısı, 1 adet deodorant, 1 adet parfüm şişesi, 2 tüp güneş ve yara merhemi bulunuyordu. (!)

Bence herşeyi eşit düzeyde organize etmeleri gerekir. Hem madde kullanımının önüne geçmeli hem de orada bulunan insanlara sefalet çektirmemeliydiler.

Son olarak PRODİGY harikaydı! : )

İsmini vermek istemeyen bir bayan

MÜ. Güzel Sanatlar Ögrencisi - Yaş:27

Bir daha ki ROCK'n COKE festivalinde ve iyileştirilmiş şartlarda görüşmek üzere, ''Melekler yüreğinizden öpsün'' diyorum!... :)

Ve sizlere PRODİGY'le ilgili söz verdiğim linkler: www.theprodigy.com <ımg src="http://www.rockncoke.com/Images/Upload/myspace.gif"> myspace.com/theprodigy


Sabiha Rana

21.07.2009 - Bozcaada

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1987
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4894
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster