Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '16

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
88
 

Rocky Serisi Creed 2 ile devam edecek?

Rocky Serisi Creed 2 ile devam edecek?
 

1990 yılında gösterime girdikten sonra eleştirmenler ve benzer boks serilerinin hayranları tarafından hayal kırıklığı yaratan Rocky 5 filminden sonra Sylvester Stallone bu ikonik karakterle işinin bittiğini duyurmuştu. Daha fazla söylenecek bir şey olmadığını ve önceki filmlerin mirasını daha fazla zedelemek istemediğini dile getirmişti. 2006 yılında yapmış olduğu bir açıklamada ise Stallone, Rocky 5’in seriye zarar verdiğini kabul ediyor ve bu başlıkta yeni bir şans yaratmak istediğini söylüyordu. Rocky Balboa filmi kısmen olumlu yorumlar alsada usta aktör Stallone, bu sefer Rocky ile gerçekten işinin bittiğini ima ediyordu. Bu karaktere, çıktığı birçok boks maçına veya atletleri şampiyonluklara yönlendiren sportmence dirençliliğe dair söylenecek daha fazla bir şey yok.

İşte bu yüzden, yine bir Rocky filmi sinema gişesine hızlı bir aparkat vuruyor ve Stallone yine vazgeçti, gerçekten göreceksiniz bu sefer ciddi. Variety’den okumuş olduğum sinema haberleri doğrultusunda Santa Barbara Uluslararası Film Festivali’nde Stallone, Rocky Balboa karakterine dönmek konusundaki çekincelerini dile getirmiş, bu da demek oluyor ki beş veya altı yıl içinde yine bir Rocky filmi ile karşılaşabiliriz. Bu konuda gerçekten karmaşık duygular içindeyim, gerçekten Rocky gibi hissediyorum. Bu filmin sonunda merdivenlerde genç bir adamın da yardımıyla bakıyor ve diyor ki, ‘İşte buradan tüm hayatını görebilirsin’ bir nevi tüm olayı özetliyor. Rocky’i daha ne kadar ilerletebilir bilmiyorum.

Haklı; bu karakterin etrafında dönecek yeni bir proje, kuru erik yemesini, kasları atrofiye uğramasın diye masaj yapmasını veya aynı derece üzücü başka bir şey yapmasını gerektirecektir. Fakat ne zaman Rocky daha ilerletilemez gibi görünse, sahip olduğunu hiç bilmediği bir güç kaynağı buluyor ve ilerlemeyi başarıyor, bu nedenle Stallone tarafından yapılan açıklamalara inanmak güç. Emekleyerek geri gelecektir. Bunu daima başarır. Netice itibariyle Sylvester Stallone içerisinde Rocky'nin de bulunacağı Creed: Efsanenin Doğuşu filminin son olmadığını ve filmin devamının çekileceğini açıkladı. Yeni filmde boksörün hayatını daha detaylı olarak izleyeceğimizi belirten Stallone "Bu sefer farklı bir rakiple karşı karşıya olacak. Daha acımasız, iri bir Rus"  diyerek yeni filmle ilgili detay da verdi. Bir Stallone hayranı olarak filmi merakla bekliyor ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 231
Kayıt tarihi
: 13.03.15
 
 

Hayata Dair notlar ve sinema ile ilgili yazılar yazacağım vaktim oldukça. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster