Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
515
 

Roller değişiyor! BDP-CHP PKK- Taksim Gezi Parkı platformu

Artık roller değişiyor. Hem de görünür bir şekilde. Ülkenin iç huzurunu bozmak ve şiddetle darbe yapmaya çalışanların kimlikleri el değiştirdi. BDP'nin yerini CHP aldı. PKK'nın yerin Taksim Gezi Parkı Platformu aldı.

Günlerdir yaşananlar ve ülkede yaşatılanların tek bir gerçeği var. Beceriksizlikleriyle sandıktan iktidar çıkartamayanlar artık bunu sokaklarda aramaya başladılar. İnsanları rahatsız ederek, ülkeyi gererek istediklerini alacaklarını sanıyorlar. Velev ki bu hükümeti al aşağı ettiler. Ama bilmiyorlar ki onların beceriksizlikleri bitecek. Hayır hayır. Bitmeyeceği için bu halk onları yine iktidar yapmayacaktır.

Bu iş karakter ve beceri işidir. Zira onların üzerine çamurun izi gibi üzerlerine bu yapıştı. Zira tescilli beceriksizler bunlar. Proje yok, fikir yok, gelecek yok, vizyon yok, bırakın bunları kendi partilerini bile yönetmek bir kenara kabiliyet yok.

Pardon bunların bir kabiliyeti çıktı. bölmek ve bölücülük yapmak. Provokatörlük yapmak. İthal direniş ve devrimcilerle iş çevirmek.

Dediğim gibi roller değişti. Bakalım daha neler değişecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sondan başlayayım chp nin tüm açıklamalarında ben bir gariplik görmedim siz o açıklamalardan nasıl bir çıkarım yaptınız bir izah ederseniz nedemek itediğinizi daha kolay anlarız.. ayrıca tek muhalefet chp mi nedir bu iktidar ve yandaşlarının chp korkusunu anlamış değilim. şu ciğerlerimiz yandı nerdeydiniz kaç ağaç diktiniz bence bu ezbere artık sarılmayın çünkü bu sizi haklı çıkarmıyor. yani, bir yerde çevre kıyımı yapılırken sesini çıkarmadıysan ya da ağaç dikmediysen buna da ses çıkaramassın demek acizliktir ki bunun aksini idda edemessin öyle bile olsa artık çevre bilincine varmış insanlar diye sevinmelisin bence. kimsenin elinde bir şey patlamadı ama artık insanların, yandaşlara peşkeş çekilen doğal varlıklara sahip çıkmasına,çöken dış politikanın ülkemize ve insanlara verdiği zararın farkına varılması bir devrimse bu devrimin elimizde patlaması sizi memnun mu etti.? ve yazdığım tüm yorumlara aynı içerikte cevaplar yazdınız yani ''temenni ve farazi'' farkında mısınız?

Meltem Şahin 
 30.07.2013 16:37
Cevap :
Sevgili Meltem, Öncelikle belirmek isterim ki kimsenin bir CHP korkusu yok olamaz da bu gidişle. Ama şunu belirtmeliyim maksat siyaset ise bu hassa noktaları ve sokak olaylarını çağrıştıracak eylemlerden ve açıklamalardan uzak durmak lazım. İkinci konu ise ben Tokatlıyım. Sol terörün nasıl olduğunu ve kimler tarafından organize edildiğini ve eylem tarzlarını iyi bilirim ki bunu o sokaklarda görmekteyim. Üçüncüsü çevre bilincine sahip olmak iyidir. insanın insan olduğunun ispatıdır ve insanda bu doğanın bir parçasıdır. Maksat çevre ya da ağaç değildir. Maksat başka şeylerdir derken bir Brezilya'ya bakmakta fayda var. Zira olayların içinde yer alanlar olayların arkasını göremezler. Zira arkalarında gözleri yoktur. Destek amacıyla görünenler aslında aslın da başroldedirler. İşte gezi parkı olayları bu. Ha... belki demokratik yöntemlerle kurtulamadıkları bir iktidardan bu yolla kurtulabiliriz diye çırpınanlar da olabilir. Ama işin arka yüzü öyle demiyor...  31.07.2013 8:12
 

gezi parkı eylemleri masumyetini yitirmedi;yitirmesi için çok uğraşıldı. ben de diyorum ki gezi parkının masumiyetini yitirmesine çalışanların değirmenine su taşımayalım... yazınızı çok dikkatli okuduğum ve anladığım için bu yorumları yapıyorum ya size. farkında değil misiniz.. selamlar...

Meltem Şahin 
 25.07.2013 16:57
Cevap :
Değerli Meltem Hanım, Gezi Parkı eylemleri ve ya adını ne korsanız koyun orda yerleri değiştirilecek ya da kesilecek ağaçlar için çıkarılan tantana ve yaşananlar ağaç meselesi değil. Sizlere şunu söylemek isterim. Atılan sloganlara, molotoflara, edilen küfürlere, yapılan hakaretlere bir ağacın sebebiyet vereceğini mi düşünüyorsunuz. Velev ki sizler gerçek çevrecisiniz kaç gündür ciğerlerimiz kundaklandı cayır cayır yandı, neredesiniz? Hem de bazı yerler 3 -4 defa üst üste kundaklandı. Yüzlerce binlerce ağaç gitti. Aranızda eylemde bulunanalar ya da çevreciler neredeydi. Yardım edildi mi. Bırakın bunları oraların ağaçlandırılması için kaçınız kaç ağaç dikti. Sizlerin ki güzel bir hikâye idi. Ama amacına ulaşamadı. Bir devrim yapmak istediniz o bomba da elinizde patladı. O kadar. CHP nin tüm açıklamalarına bakın gerçeği anlayacaksınız.  26.07.2013 9:22
 

ben görmemişsinizdir demedim bu uçlarda davranışların bu ülkede karşılıklı olarak yaşanıldığını biliyoruz.. bütün bunları görürken şunu da görmelisiniz. orada çevre bilinciyle hareket eden insanlar vardı onlar demokratik bir ülkede demokratik haklarını kullandılar, onlar sizin dediklerinizin hiç birini yapmadılar onlar polise ya da inançlı insanlar hakaret etmediler çünkü inançlarla değildi sorunları onlar sadece çevreciydiler sorunları çevre katliamları idi.. aralarında inançlısı da inançsızıda müslümanıda hıristiyanıda farklı mezheplisi de hiç partiye kendine yakın hissetmeyeni de hepsi de vardı ülkeyi yönetenlere seslerini duyurmak için ordaydılar gerektiğinde kandilde kandil simiti de dağıttılar..lütfen onca gördüğünüz şey arasında bunu da görün. sandıkta; gerçekten çevreciyseniz çevre düşmanları ile inanç ve düşünce özgürlüğü karşıtları demokrasi düşmanları ile hesaplaşın ve ısrarla ifade etmeye çalıştığım şeyleri görmezden anlamazdan gelmeye çalışmayın..

Meltem Şahin 
 24.07.2013 12:38
Cevap :
Değerli Arkadaşım, Benim yazdığım yazıyı dikkatlice okumanı isterim. Yazımda kısaca Gezi Parkı eylemlerinin gerçek yüzünü vurgulamak adına masumane başlayan ve fakat daha sonra terörize olup olayları büyütenler ve bu olaylara destek olanlardan bahsettim. Siz çevreci olabilirsiniz, diğer insanlarda çevreci olabilir ama bu olayları farklı yerlere kanalize edenler asla ve asla çevreci değiller. Bu bağlamda Gezi Parkı eylemleri masumiyetini kaybetmiştir.   24.07.2013 17:15
 

Şu Gezi Pakı Taksim meselesini tarih ve karar sayı numarası ile bir verecek yok mu? Gezi Parkı plan ve proje kararı Ist.B.Şehir Meclisinde CHP'nin de tam desteği ile alınmış. CHP 6 ay sonra alınan kararı unutup sanki milletten habersiz kanunsuz nizmasız yapılıyormuş gürültüsü ile gençleri oraya döktü... gerisi malum! Acaba bütün bunları baştan CHP mi kurguladı da bir Tahrir yaratmak istedi? AKP'yi, Başbakan'ı bırakın... Eğer RTE, Emniyet güçleri sıkı durup sert davranmasaydı haşin kalabalğa karşı şimdi memlekette darbe olmuştu ve darbeyi sahiplenecekler de o millet dediğiniz %99'un anasını belleyecekti! Ve halen deniyorlar! Batı'nın korkulu rüyası Türkiye ve rahat bırakmayacaklar. Tutarlı ve iş yapabilecek partileri devre dışı bıraktılar. AKP'ye henüz nüfus edemediler ama epey bocalatıyorlar. Muhalefet sağlam ve milletin yanında olsa bir de o zaman bakın Türkiye'ye. Ama anlamak istemeyen ve hınzırlık eden eski tüfeklerin aklı halen yapamadıkları devrimde olduğu için AKP tu-kaka!

Veli Özdemir 
 18.07.2013 3:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 482
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster