Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '06

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
2542
 

Ruhsal Renginiz ve Hayatınızın Anlamı

Ruhsal Renginiz ve Hayatınızın Anlamı
 

Nancy Ann'in bu kitabında gündelik yaşamda karşılaştığınız bir çok sorunla baş etmenin ilginç bir yolu daha olduğunu göreceksiniz. Renklerle mutlu olmanın yollarını keşfedeceksiniz. Renklerin anlamını, nerede ve nasıl kullanılırlarsa ne işe yaradıklarını çarpıcı şekilde anlatılıyor bu kitap.

Nancy Ann, her insanın farklı ruhsal renklerle dünyaya geldiğini savunuyor. Kitapta kendi hayat renginizi ve çift renginizi okuduğunuz bilgilerle tespit edebilir, auranızdaki renkleri bizzat görerek tespit etmeye de ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle kendi auranızı görmek başkalarınınkini görmekten daha kolaydır. Çünkü kaynağı sizsiniz. Aura renginizi bilmek size kendinizi tanımak ve iç dünyanızda olup bitenleri bedeninize ve hayatınıza yansımadan önce bilince çıkarmanız açısından önemli bir teşhis ve farkındalık sağlar. Çevremizdeki insanları yargılamadan, onları daha iyi anlayabilmek için de bu kitapta enteresan bilgiler var. Esas bu kitaptan öğrenmemiz gereken hangi rengin ne zaman yararlı ne zaman zararlı olacağıdır. Bunları öğrenmek ise yaşamımızdaki renklerle daha uyumlu ve anlaşılır ortamlar yaratmamızı sağlayacaktır. Yani mutlu bir yaşama sahip olacaksınız.

Metafizik açısından renk kavramını anlatarak başlayan Nancy Ann, giydiğimiz renklerin psikolojisiyle devam ediyor. Örneğin kırmızı ağırlıklı giyinen insanların, çok çabuk karar veren, genellikle son söyleyeceklerini en başta söyleyen, aktif insanlar olarak tanımlıyor. Sarı ağırlılı giyinen insanların düşünsel yönlerinin kuvvetli olduğunu söylüyor ve utangaç biriyseniz ve kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız sarı renk giymenizi öneriyor. Mavi rengi sevenlerin duygularını arka planda tuttuğu, kırklı yaşlarda hipertansiyona yakalanma riski olduğunu, daha ileri yaşlarda kalp krizi, ülser gibi hastalığa yakalanma riski bulunduğunu belirtiyor. Siyah giyenlerin ise iyi birer lider ve sadık insan olduğunu söylüyor. Tabii bu kişilerin haftanın en az dört günü aynı rengi giymesi durunlarında söz konusu bunlar. Diğer renklerle ilgili ayrıntılar bu kitapta var.

Ev dekorasyonunda da huzur ve uyumun sağlanması için renk kombinasyonları tavsiye ediliyor. Mesela mutfakta kullanılan yeşil rengin bizi sinirli yaptığı söyleniyor. Mavi veya kahverengi uygulamalarsa mutfakta kazalara ve yemek yanmalarıyla sonuçlanan pişirmelere neden olduğu ifade ediliyor. Sarı ve beyaz renkler mutfakta harikalar yaratırmış. Yemek odasında mesela sarı bir masada yemek yiyen insanlar, çok konuşur hatta birbiriyle tartışmaya başlarmış. Nancy Ann'e göre turuncu, yeşil, ve altın sarısı yemeklerin lezzetleri artırıcı etkisi var. Az yemek istiyorsanız mavi veya mor masa örtüsü kullanmanız gerekiyor. Yatak odalarında her yaşa göre renk seçenekleri sunulmuş. Bir yaşından on yaşına kadar odalar sarı, turuncu ve yeşil kullanılmalı, hiperaktivite söz konusuysa mavi ve mor öneriliyor. Kırklı ellili yaşların yatak odası rengi olarak kırmızı ailesinden bir renk öneriliyor. Güzel geceler için gerekli olduğu da eklenmiş.

Renk terapisi ve sağlıkta unutulmamış. Belli renkler, bedenin belli bölgelerine etki ettiği için uygun rengi uygun bölgeye yönelttiğimizde iyileştirici olabileceği söyleniyor. Kırmızı rengin tüm bedeni ilgilendirdiği vurgulanmış. Sıcak bir renk olduğundan soğuklarda giyilmesi tavsiye ediliyor. Bir odada kırmızı ışık kullanımı ısıyı bir kaç derece arttırıyorken, yeşil ışık bir kaç derece soğutuyor deniyor.Turuncu rengin yüksek ateşte giyilmesinin faydalı olacağı da belirtilmiş. Sarı, renkler arasında tüm bedeni tedavi yeteneği en yüksek olan renk olarak ifade ediliyor. göğüs bölgesi hastalıklarını iyileştirmede birebir deniyor. Kalp krizi geçirmiş insanların sarı tişört veya gömlek giymesi akıllıca olur deniyor. Sarı çarşafın sizin daha iyi uyumanız için gerekli olduğu söyleniyor. Sarı ışığın odanın rutubetini aldığını söylüyorki ben denedim bir çoğu gibi bu da işe yaradı. Eğer evde hasat veya zayıf bir çocuk varsa yeşil ışığın çocuğun hastalığı ve zayıflığı yenmesine destek olacağı belirtilmiş. Çocuklarınız yatağa yatmakta zorlanıyorsa yatağa yatmalarından yarım saat önce mavi ışık yakın, zorluk çıkarmadan uyuyacaklar deniyor. Yatağını ıslatan çocuklara da asla sarı şarşaf önerilmezken mavi ve beyaz işe yarar deniyor. Uykusuz bir gece geçirdiyseniz giyeceğiniz siyah bir kıyafet size gün içinde enerji vereceği söyleniyor ki bunu da denedim sonuç mükemmel.

Bunun gibi daha bir çok işe yarayan bilgi tüm ayrıntılarıyla bu kitapta var. Ben çoğunu denedim. İnanılmaz sonuçlar elde ettim. İşe yarıyor anlıyacağınız. Kitap günlük kullanım için renk egzersizleri, insanın aurası, hayat rengi gibi konularla devam ediyor. Hayat renginizi öğrenmekte size çok yardımcı olacaktır. İndigo çocuklardan da bu kitabın da bahsediyor.

Siz de kitabı okuduğunuzda hem kendinizi, hem sevdiklerinizin rengini, bir takım davranışları neden yaptığınızı anlayacak, belkide bazı sorunlarına çözüm bulacaksınız. İyi okumalar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 713
Toplam mesaj
: 146
Ort. okunma sayısı
: 2879
Kayıt tarihi
: 30.10.06
 
 

İzmir Cumhuriyeti'nde yaşıyorum... Sarmaşık Sanat Atölyesi'nde ebru sanatı ile uğraşıyorum. En es..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster