Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
572
 

Ruhumuzun kelepçesi olmasın!

Ruhumuzun kelepçesi olmasın!
 

Günümüzde de evlilik kurumu üzerinde çok kısa sürelerde ani kararlar alınmakta .
Tıpkı on yıllar öncesinde olduğu gibi!
Kimimiz birkaç saatlik sevgi gösterisi karşısında adeta mutluluktan ölür,kimimiz de bir gün dahi aranmasak dünyanın sonunun geldiğini düşünürüz.
Yaşın gelmiş te geçiyor bile gibi kalıplaşmış cümlelerin altına sığınarak,treni kaçırmamak adına yanlış trene binenlerimiz vardır hala!
Özgürlüklerini kabusa dönüştürme cesaretini göstermekten hiç çekinmeden.

Çok cömertçe harcadıkları kendi hayatları oysa!

Ortak yönlerinin olup olmadığının ortaya çıkacağı süre kadar bile bekleyememek,yada ilişkilerinin gelip geçici olup olmadığını hissedemeyecek kadar!

Bir de ailelerin çocukları için alalacele ama en uygun insanı aramaları gerçeği var.

Zengin birisi ile evlenmenin hayattaki en büyük lütuf olduğunu zannedenler.

Bu düşüncede olan insanlar gerçek zenginliğin gönül zenginliği olduğunu unutuyorlar.

Çevrenin takdirini toplamak adına doktor ya da mühendis gibi itibar sahibi insanlarla evlenmeyi tercih edenlerin sayısı da hiç az değil

“Hayal dünyasına balıklama atlamak” becerimiz ,hayatımızı ortaya koyacağımız bir konuda yanlış kararlar vermemizin tek nedenidir.

Bir zaman sonra parmağımızda,kimilerine göre kutsal sayılan o yüzük, nedense kelepçe gibi durmaya başlar.

Parmağımızı acıtır!

Ruhumuzun kelepçesi olur adeta.

Hatta bazen kendimizi yapayalnız hissettiğimiz anlarda fırlatıp atma ihtiyacı bile duyarız.

Paylaşılan hiçbir şey yokken, o yüzükle ortalarda gezinmek, çevremizdeki insanları ve de en önemlisi kendimizi kandırmaktan başka bişey değildir oysa!


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aslında çok güzel özetlemişsiniz ama... İşte dediğiniz gibi bazıları ayrılsa da şanslı... Aslında üstad evlilik nedir iyice bir sorgulanması lazım bence... Çünkü bizim şu anki yaşam tarzımız hala ninelerimizin dedelerimizin yaşadıkları dönemdeki evliliklere uymuyor. Beklentilerimiz farklılaştı ama, evliliklerimiz hala eski düzende yürüyor çok kez. Sonra da kaşın dur... Ne yapacağım ne edeceğim diye... Kolay değil tabiki başlamış, yanlış da olsa başlamış bir evliliği bitirmek. Belki bizlerin yetiştirdiği nesil daha güzel evlilikler yapar bilinmez...Biliyormusunuz doktorlar iyileşmeyecek düzeydeki kangren olmuş organı veya kisti kesip atıyorlar. Hiç kullanmayıp taşımaktan ve tüm vücudu yiyip bitirmesini beklemektense...Sevgilerle...

yprkck 
 12.03.2008 12:24
Cevap :
Doktorlar benzetmeniz hayran kaldım inanın. Ne kadar mantıklı ve doğru,hiç olmazsa vücudu kurtarmış oluruz böylece!Sevgiler selamlar...  12.03.2008 17:01
 

Bekarlar yalnızlıktan, evliler yalnız olamamaktan... Ülkemizde maalesef toplumsal yaşamın her bölümünde din kavramı önümüze seriliyor. Aman namus, aman biz Müslümanız, evlenmeden cinsel ilişki olmaz vs... İyi güzel de Hristiyanlar namussuz mu oluyorlar? Evlenmeden önce birlikte yaşayıp, birbirlerini tanımaya çalışıyorlar. Birlikte yaşamaya başlamadan önce de yalnızlığı doyasıya yaşıyorlar. Evlendiklerinde, yüzükleri parmaklarında bir kelepçe gibi durmuyor. Orada da toleranslılar. Yani partnerin her davranışını kıskançlık çukuruna itmiyorlar. Dün İZDİVAÇ isimli programı izliyordum. Kız oturuyor sandalyede, anası da karşıda, seyirciler arasında. Kendisini ekran görüntüsünden beğenmiş bir genç geliyor, bakışıyorlar iş tamam. İkisi de birbirlerini beğeniyorlar. Evlenecekler. Oğlan kızın elini tutacak, "Cızzzz!" ailem seyrediyor. Her şey sinsice, gizlice. Tanış, evlen, boşan! Dostlar alışverişte görsün. Ya da mahalle baskısı, çoluk çocuk hatırına yıllarca mutsuz yaşam. Selamlar.

Mustafa Mumcu 
 12.03.2008 4:02
Cevap :
Gelin ve damat adayları, sadece kendilerini ilgilendirecek bu önemli kararda özgür olabilseler kılı kırkyaracaklar belki!Ama illede uzunboylu yakışıklı damat veya illede renkli gözlü balık etinde hanım hanımcık kız baskısından kurtulamıyorlar!Birde bazı birliktelikler için mutlaka ailelerin sponsorluğu gerekebildiğine göre!Söz,nişan,düğün,vs,vs,vs .....Selamlar saygılar...  12.03.2008 11:21
 

attim ben o kelepceyi. Ve birdenbire bir dost kazandim. Komik, ama böyle:-) Sevgiler.

pirmete 
 12.03.2008 0:52
Cevap :
Sizin adınıza sevindim!Ama herkes sizin kadar şanslı olmayabilir..!Selamlar sevgiler...  12.03.2008 0:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1021
Toplam yorum
: 4165
Toplam mesaj
: 254
Ort. okunma sayısı
: 1579
Kayıt tarihi
: 19.10.07
 
 

Çok eski olmayan bir tarihte tıpkı sizler gibi Melek'lere gülümsermişim uykulu hallerimde!  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster