Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
969
 

Ruhun Döngüsü, Ay Düğümleri burç değiştiriyorlar

Ruhun Döngüsü, Ay Düğümleri burç değiştiriyorlar
 

Ruhun Döngüsü, Ay Düğümleri burç değiştiriyorlar,
?
Kuzey Ay Düğümü Aslan, 
Güney Ay Düğümü Kova
?
Astronomik olarak; Dünya'nın  etrafındaki yörüngesini izlemekte olan  Ay'ın, Güneş'in etrafındaki yörüngesini izlemekte olan  Dünya'nın ekliptiği ile kesiştiği nokta Ay düğümleri  olarak adlandırılırlar. Bulunduğu kutba yakınlığı ile Kuzey Ay Düğümü ya da Güney Ay Düğümü olarak adlandırılan bu noktanın tam 180 derece karşısında ikinci nokta yer alır. Böylece Kuzey Ay Düğümünün tam 180 derece karşı derecesinde Güney Ay Düğümü yer almış olur.
 
Ay düğümleri kişinin varoluşunun geçmiş ve geleceği üzerine süren bir döngüyü sembolize ederler  ve bu döngünün süregelen kökleri, izleri, uzanımı, nasıllığı  hakkında bilgi verici olarak değerlendirilirler. Mitolojide Ay düğümleri çoğu zaman Ouroboros, kendi kuyruğunu ısıran bir yılan ya da bir yılan ve ejderha şeklinde resmedilen bir sembol ile bedenlendirilir. Kuyruğunu ısıran, yutan bir yılan ya da ejderha kendini yeniden yaratımın sembolizmasını taşır. Bu sembolizma aynı zamanda evrensel ve sonsuz döngününde sembolizmasını içermektedir.
 
9 Mayıs 2017 Salı günü Ay düğümleri Kuzey Ay Düğümü Aslan, Güney Ay Düğümü Kova olmak üzere aks değiştiriyor olacaklar ve Kasım 2018 'e kadar bu burçlarda kalacaklar.
Güney Ay Düğümünü kişinin edinilmiş deneyimleri, biriktirilmiş tecrübeleri, Kuzey Ay Düğümünü ise kişinin ulaşması gereken nokta, edinilmesi gereken tecrübeler ve deneyimler hali olarak görebiliriz.  Ay düğümleri ruhsal anlamda,  ruhun süregelen yolculuğunda geçmiş ve gelecek yolunu ifade eden  sembolizmayı  taşımaktadırlar. Natal haritada ruhun geçmişten getirdikleri Güney Ay Düğümü yönünde, geleceğe doğru ilerlemekte olan ruhun ulaşmayı seçtiği hedefleri Kuzey Ay Düğümü yönünde burç ve yerleşimleri ile birlikte okunur.
 
Burç değiştiren Ay Düğümlerinin aksının taşıdığı anlam olarak baktığımızda; 
 
Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda; 
Aslan Burcunun yöneticisi Güneştir. Aslan burcu, yöneticisi Güneş misali merkezde olmanın, yönetkenliğin, kudretin ve görkemin yansımasıdır. Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda; Kişisel gücün farkına varma, özgüven geliştirme,  cesaret, güç ve gücü sergileme ile ilgili deneyimlerin içerisine çekilme etkileri  taşır. Yöneticilik becerisi,  otorite olma, yönetkenliğini  ortaya koyma yönünde gelişmesi gereken nitelikler açığa çıkarlar. Bu nitelikleri açığa çıkaracak etkiler barındıran çevresel koşulların  yaratımını işaret eden Kuzey Ay Düğümü Aslan, ışıkların kendisini  gösterdiği bir kral kimliği taşımak,  kendini, benliğini, cesur  ve bir o kadar da merhametli yüreğini sergilemek, liderlik gücünü gerçekleştirmeyi öğrenmek için buradadır.
 
Güney Ay Düğümü Kova burcunda; ruhun edinilmiş, biriktirilmiş deneyimleri artık alışkanlık ve kaçış alanı olmaktan uzak tutulmalı, geçmişten bugüne taşınan pozitif yükselim alanı olarak kullanılabilmelidir. Ve artık bu alan geliştirilmesi gereken Aslan burcu özelliklerine pozitifsel zemin olabilmelidir. Kova burcunun toplumsal içerikli amaçlarının önde geldiği, grup bilincinin yüksek olduğu ve insanı temel alan anlayışının içinde saklanılmış bir kişiselliği yok etme, bireyliliği kaybetme davranışı altında, kişinin kendisini silikleştirmekten uzaklaşmayı öğrenmesi ya da sırf ben sizlerden farklıyım güdüsü ile kendini diğerlerinden izole etmekten, muhalif olmak adına herşeye muhalefet etmekten,  öngörülemez davranış ve tavırlar içine girmekten bilinçli bir şekilde vazgeçmesi gerekmektedir.
 
Ortalama 18, 19 yılda bir düğümler aynı noktaya gelirler. Bu bir döngü demektir. Natal haritasında Kuzey Ay Düğümü Aslan burcunda olan kişiler Ay Düğümlerinin döngüsünü yaşıyor olacaklar. Natal haritasında Kuzey Ay Düğümü Kova burcunda olan kişiler düğümlerin 8, 8.5 yıllık yarım bir döngüsünü tamamlamakta olacaklar. Kişiler için yeni bir dönemin başlangıcında olduklarını anlatan bu döngüler, kadersel olaylar, güçlü değişimler getirebilirler. 
 
Ay Düğümlerini bir yol gösterici olarak aldığımızda natal haritalarımızda yerleşimi, yaptığı açılar ile kişisel yorumlanması gereken bir gösterge olmakla birlikte, içinde bulunacağımız döneme burç değiştiren düğümler, barındırdıkları ifadeler ile ve haritalarımızda yerleşik gezegenlere yaptıkları transitlerle etkili olacaklar. Her birimizin gökyüzünde ay düğümlerinin taşıdığı dönemsel etkinin hayatlarımızda yansımasını bulacak olması oldukça olası. Natal haritada  Aslan burcunun olduğu evin taşıdığı anlam ve konularda daha fazla kendimize güven duyacak, bu evin konuları açısından kendimizi daha cesaretle ortaya koyar olacağız. Bu yönde Aslan ve Kova aksına yerleşen düğümlerin anlamının farkına varmaya ve kullanabilir olmaya çalışmak yaşantımıza pozitifsel etkiler getirecektir.
 
Sevgi ile...
 
Dilâra B. Efeoğlu
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 601
Kayıt tarihi
: 25.04.16
 
 

Dilâra Başar Efeoğlu sayfanın içeriğini oluşturan Felsefe, Ezoterizm, Spiritüalizm ve Astroloji a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster