Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
488
 

Ruhuyla sevişmeli...

Ruhuyla sevişmeli...
 

“Avuçlarımda tutabilseydim seni!”

Avuçlarında tutamazsın beni… Yağmuru sevip de yağmurda ıslanıp, üşüyüp hasta olmaktan korkuyorsan sevişemezsin benimle. Dokundum mu ürperir tenin, yakmaz avuç içlerimin teri bedenini… Sarıp sarmalayamam seni, ne boyun eğerim birine ne de ait olurum.

“Bir film olsaydın ve seyircin yalnızca ben olsaydım. Keşke sadece sen ve ben olsaydık.”

Sen ve ben olmaz bu saatten sonra benim için. Zannediyor musun ki bundan sonra ayaklarım bir karış yüksekte yürür, zannediyor musun ki her şeyden daha fazla değer veririm bir tek kişiye. Her şeyi göze alırım onun için. Zannediyor musun söyle?

“Kimseye ait olmayacaksın!”

Kimseye ait olmayan, yalnız sevişirken ağlayan kadınlar hakkında hikayeler anlatıyorsun ya onlardan biriyimdir işte belki de… Daha farkında değilimdir böyle olduğumun. Öpeceksen öp, göze alıyorsan parmak uçlarından kayıp gitme mi göze alıyorsan durma dokun… Ama kanarsın sen de, yüreğin katılaşır, nasıl yapabildim bunu diye sorular sorarsın? İnan bazen bu soruların cevabı yoktur.

Aşkın, sevdanın nasır tuttuğu zamanlarda yaşıyoruz. İçinde başlıyor, içinde bitiyor. Ama inan bana bitiyor.

“Kaçarak değil de yaşayarak nefes al!”

Kaçmak mı? O kadar korkak değilim. Kendinden korkuyorsan, yapabileceklerinden korkuyorsan, bazen aynadaki yansıyan yüzün kötü, iğrenç bir hale geldiğini görebiliyorsan, delicesine intikam alabilmeyi istiyorsan bazen, kendinden kaçmasını da bilmeli insan.

Duygularını yitirmiş, bedenini yitirmiş de olsa sevgiline ihanet etmekten korktun mu? Ne olursa olsun ihanet olmasın. Yaşansın, bitsin neler neler bitmiyor ki ama ihanetin iki yüzlülüğü araya girmesin.

Bedenime sahip olsam da ruhuma artık sahip değilim. “Kalp nasırlaşır, akıl unutur, bu yüzden ruhunla sev!” Ruhuma seslenemiyorum artık. Ruhunu karanlıklarda kaybeden birinin önce ışığı bulması gerek.

“Sana aşık olmam, çünkü anladım ki sana aşık olmam demek seni kaybetmek demek olacak. Kötü biri olabileceğine hiçbir zaman inanmam. Seni seviyorum.”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba.Sahiplenme başladığı anda kaybetme başlar.Oysa ki aşk özgür bırakmaktır ,hem kendini hem onu.Kendiliğinden gelir(sin)kendiliğinden gider(sin)Sevgiyle kal Fatma.Görüşmek dileğiyle..

Leylim. 
 18.01.2010 22:41
Cevap :
Elbette görüşeceğiz. Kozahan da dünya tatlısı bir muhabbetçi dostum var. Onunla da muhabbet ederiz. Ama havalar biraz güzelleşsin. Muhabbetin sıcaklığını hava dondurmasın. Bu arada çaylar benim ikramım tamam mı? :) Sevgi ve saygıyla...  22.01.2010 23:15
 

Ben ten uyuşması kadar ruh uyuşmasının önemine inanırım. Hatta insanların eş ruhlarının olduğuna bile inanırım. Ama ruhları olmayan bedenler birbirleriyle ne kadar uyuşabilir ki? Evet, önce göz görür fakat ancak ruh sever. Ayrıca ruhumuz olmadan eş ruhumuzu bulmak gibi bir şansımız olmadığına da eminim... Işte bu yüzden içimiz de sürekli bir eksiklik duygusuyla yaşıyoruz hepimiz, işte bu yüzden sürekli duvarlara çarpıp, çarpıp kendimizi kanatıyoruz ve işte bu yüzden mutluluğu bir türlü yakalayamıyoruz...

Yapukay 
 17.01.2010 13:20
Cevap :
Teşekkür ederim paylaşım için saygılarımla...  22.01.2010 23:16
 

Sayfada takıldım kaldım. Gidemiyorum... Sevgiler.

Esma KAHRAMAN 
 16.01.2010 23:07
Cevap :
:) Galiba fena bişi yazdım :) Yorumunuza da ne cevap vereceğimi bilemedim sayın yazarım hoşçakalın...  22.01.2010 23:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 128
Toplam yorum
: 388
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1126
Kayıt tarihi
: 23.11.07
 
 

Herkes gibi yazar, çizerim. Dünyamı boyarım hepsi bu!..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster