Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
2341
 

Rus kadını fahişe midir?..

Rus kadını fahişe midir?..
 

Açıklama: Bu yazıda sadece “bazı” erkekler söz konusudur… Genellemiyorum. Bu arada “yılbaşı kutlamaları sırasında, ülkemizdeki turistlere yapılan “taciz” olayının da… Toplum olarak “hangi noktada olduğumuzun” bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. “Ben yapmam, yapmıyorum, kınıyorum” diyenler var mutlaka… Ama görünen köy de, kılavuz istemiyor maalesef. “Nasıl görüyor bazılarımız” diğer ülke insanlarını? Ve dünya insanlarına “hangi yüzümüzle gözüküyoruz, onlar da bazıları yüzünden nasıl tanıyorlar bizleri? Bunu da bir düşünmek lazım aslında.

Bir zamanlar “Helga’lar” vardı, hatırlarsınız.

Hasan’ın, Osman’ın, Abdullah’ın vesairelerin omuzlarında… Asparagas haberlerde resimleri çıkardı. Örneğin; “Helga, Türk erkeğine bayılıyor” gibi.

Bizim kendini “bulunmaz Bursa kumaşının son on santimetresi” zanneden bazı erkeklerimiz de “Vay be! İşte Türk erkeği” diye övünürlerdi. Aynaya bakmadıkları ve de “kültür”ü başka yerlerinde aradıkları için olacak… Ne denli komik olduklarının farkında bile olamazlardı.

Şimdi de Helga’lar bitti… Nataşa adı ile genelledikleri Rus kadınları hedef noktaları oldu. Bilir bilmez her konuda konuştukları için de… Rusya’yı sadece resimlerde görebilenler bile, ahkâm kesmeye başladı “o ülke ve kadınları” hakkında.

Yok, “Rus erkeği kadına önem vermiyormuş da… Çok içtiği için iktidarmış da… O nedenle Rus kadınlar, Türk erkeğine bayılıyormuş (!).

Hadi canım siz de… Rus erkekleri, her gün o güzelliğin içinde ve çok da iyi biliyorlar değerlerini… Ne kadar o toplumda yaşadınız ve ne biliyorsunuz da “bu saçma ve temeli olmayan düşünceleri üretiyorsunuz?

Ve de ayrıca “sizler kadına değer veriyor musunuz?” Ülkemizdeki kadınlara bir sorun bakalım. Ama bunu tüm Türk kadınlarını aşağılamadan yapın. Çünkü tüm Türk kadınları, “sizin bildiklerinizle sınırlı değil”. Bilemediklerinize de ulaşamazsınız zaten.

Fahişe dendiğinde, hafif kadın anlaşılır ülkemizde. Ve genellikle de bu sıfat, “para karşılığı erkeklerle beraber olan kadınlar” için kullanılır… Ki ülkemizde para karşılığı kadınlarla beraber olan erkeklerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur, dile getirilmez… Sadece kulüp kurmuşların, arada bir resim ve röportajları yayınlanır bazı dergilerde, o kadar.

Para karşılığı erkeklerle beraber olan kadınları “fahişe” adı altında “her türlü davranışa müstahak görürken hiç düşünür müsünüz ki bu ülkede halâ kızını “başlık” adı altında, para karşılığı erkeğe satan aileler var? Ve yine bu ülkede “maddi imkânsızlık, yani para için” evliliğini sürdürenler var. Yanlış anlaşılmasın… Herkesin nedenleri kendine… Ama çuvaldızı başkasına batırmadan önce, iğnenin tadına kendimizde bakmakta da yarar var.

Bu nedenle de “başka ülke kadınları hakkında” işimize gelen, yalan yanlış… Ve bir o kadar da aslı astarı olmayan “düşüncemsiler üretmeden” önce… Dönüp aynaya “bir bakmak” gerekir. Hemen hepsi üniversite mezunu o kadınların karşısında, sizin ne gibi “öne sürecek değerleriniz” var. Sadece “erkek” olmak yeterli mi? Dünya’da hem kültürlü, hem yakışıklı, hem de insana ait değerlere sahip pek çok erkek var. Yalnız değilsiniz yani… Ama eksiğiniz çok.

Eğer bugün (Ki artık geçti, onlar da anladı ve gördü gerçekleri) bazı Rus kadınlar, Türk erkekleri ile beraber oluyor ve evleniyorlarsa… Bu kesinlikle ne para, ne de “muhteşem erkek oldukları için” değil… Gerçekten seviyorlarsa yaşıyorlar bu olguyu… Ve mutlu olamazlarsa da, sürdürmüyor… Ayrılıyorlar.

Para karşılığı birlikte olanlar içinse… Bunu genellemeye gerek yok… Fahişelik, dünyanın en eski mesleği… Ve bu mesleği yapan pek çok kadın ve erkek var dünya üzerinde… Bir ülke insanına dadanıp… Bu mesleği “sadece o ülke insanına” mal etmenin anlamsızlığı da son derece açık.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben bunu bilir bunu söyleri bu işin Rusu Almanı yok para karşılığı erkeklerle yatan Türk kadını yok mu var hemde bunları ünlü adı altında yukarılara taşıyoruz ha tabiki Türk kadının yeri ayrıdır bu inkar edemeyiz ama şuda bir gerçek ki Öyle rus ukraynalı kadınlar tanıyorum birçok Türk kadını onların eline su dökemez

devrim akgünes 
 04.01.2008 10:35
Cevap :
Merhaba, Her ülkede, her modelden insan var. Ama kültürel farklılıklardan olsa gerek... Dışavurumlar farklı. Kadın ve erkekleri milliyetlerine göre değerlendirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bilmem katılır mısınız bu düşünceme? Katkınıza teşekkürler. Mutlukalın:))  04.01.2008 15:13
 

Her yerde kadındır ve hiç bir kadın " fahişe" olmak istemez.Sadece bu nedenle bile Rus kadınlarına bu sıfatı yüklemek yanlış olur. Kaldı ki, bir kaç arkadaşımın rus eşi ile tanışma fırsatım oldu ve kültürlerine, donanımlarına hayran kaldım. "En fakir Rus ailenin evine bile gitseniz mutlaka büyük bir kitaplığı olduğunu görürsünüz" demişlerdi hatta bir sohbet sırasında. yazın çok önemli bence, yüreğine sağlık arkadaşım. Sevgilerimle...

Özlem Akaydın 
 03.01.2008 12:13
Cevap :
Merhaba, "Ağzı olan"ın konuştuğu bir ülkede... Bir de "cahillerin sesinin daha çok çıkması"... Medyanın bu tarz düşünceleri destekler tutum sergilemesi... "Namus" dendiğinde -dar bir pencereden bakarak, bilinçsiz bir şekilde- sadece "kendi yakın çevresini koruma altına alıp (!)... Başkasınınkine "dil uzatmanın" hak görülmesi... Bilmeden, görmeden, tanımadan... Kendi ülkesindeki insanlar... Ve hatta haritada yerini bile bulamayacağı ülke insanları hakkında önyargıda bulunulması... Yazacak çok şey var aslında... Neyse. Yüreklendiren yorumunuza teşekkürler. Mutlukalın:))  03.01.2008 12:52
 

bence rus kadınlarından cok yıl basında olan ığrenclıklerın ustunde durmak daha mantıklı ve daha doğru olsa gerek . her yılbasından bır sonrakı gun tv ve gazeteler mansetlerıne tasıyıp rezıl etseler bıle hersene sankı guzel bırseymıs gıbı bu ığrenclıye katılanların sayısı artıyor ve ulke karızmasıda yerle bır oluyor , eğer bu goruntuler avrupadada manset bır haldeyse bu ulkeye turıst neden gelsın , çarpıcı bır yazı teskkurler ...

butterfly21 
 02.01.2008 23:27
Cevap :
Merhaba, Maalesef ülkemizin "artık" karizması yok. Cehalet, işsizlik, ekonomik sorunlar, dış borçlar, terör, tarımın katledilmesi, bilinçsiz özelleştirmeler vb. Bir ülkenin başına gelebilecek her türlü felaketi yaşıyoruz. Bir de üzerine, mağduru koruyamayan... Vatandaşın "güvenliğini sağlayamayan "adaletsiz adalet sistemi". Avrupa'da manşet olmak değil önemli olan... Böyle olayların yaşanmaması. Yorumunuza teşekkürler. Mutlukalın:))  03.01.2008 12:40
 

Fahişeye, parayla seks yapan diyorsanız, her ülkede var. Bir aklı selim ünlümüz demiş ki, kadın sokakta bir hanımefendi olmalı, yatağında ise bir fahişe olmalı. Bence iyi bir tavsiye.. Neyse, Slav kökenli insanların özelliği cinselliği bin dereden su getirmek sonucunda yaşanacak bir şey olarak görmemeleri olabilir. Bu ise daha az namuslu olmak filan değil. Adamlar öyle yaşıyorlar.

Erdal Aydın 
 02.01.2008 14:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 145
Toplam yorum
: 1165
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1752
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

Bana biri kendini anlat dese, susar kalırım. Her konuda çılgın bir istekle konuşan ben, işte o anda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster