Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '12

 
Kategori
Kültür Turizmi
Okunma Sayısı
3102
 

Rus kızları sevişmeden evlenmez. Kolay aşık olur, zor vazgeçerler ( 2 )

Rus kızları sevişmeden evlenmez. Kolay aşık olur, zor vazgeçerler ( 2 )
 

Türklerde kadın erkek ilişkileri malum. Bu yaşamlardan kesitler alınız, Rus’ların yaşamları ile mukayese ediniz. Bütün değerlerin, tepetakla geldiğini ossat görürüsünüz. İşte meselenin özü bu.  Milletlerin yetişme ve yetiştirilme nüansları burada rol oynamaktadır..

RUS KIZLARINDA EVLİLİK: Onların topluca kaldıkları otellerde sormuştuk. Enteresan cevaplar aldık..  “Rus kızları, evlenmek için de geliyor Türkiye’ye. Türk ve Rus kızı arasında fark yok. Rus kızları, sizin için yemek yapmayı, Türkçe’yi öğreniyorlar. Ama,  sizin kadınlarınız gibi sizi,değiştirmeğe çalışmıyorlar” dediler.

NEDEN HEP TÜRKİYE?

Rusların da Karadeniz’i var. Neden bizim kıyılara geliyorlar acaba? Rus İnternet sitesinde, Rusya’yı yermek için çeşitli sebepler sayılmış:

“Rus kızları, sevişmeden evlenmez.Evlenmiş olmak için de evlenmez. Ne zaman evleneceğim diye de tutturmaz. Rus kızları kolay aşık olur, zor vazgeçerler. Giyinmeyi de pek bilmezler.”

NEDEN RAĞBET GÖRÜYORUZ? Şöyle  yazılı internetlerinde:  “Türkiye’ yılın 340 günü, güneşli. Üç tarafı  sıcak denizlerle çevrili. Kış  olmadığı için, elbise ve ayakkabı almak yok. Rusya’daki külüstür daireyi satıp, Antalya’da 100 metrekarelik ev almak mümkün. İnsanlar güler yüzlü. Duvarlarında sol küfürlü yazılar yok, insanı bezdiren alkolikler, evsizler yok, Votka değil, lale ülkesi.  Üniversiteye evlenmek veya askerden kaçmak için değil, topluma faydalı olmak için gidiliyor. Çocuklara, yarı tanrı gibi davranılıyor. Yol sorana küfür etmiyorlar.  Hakkını aramak için, haydutlara gitmiyorlar.” Tabi, deniz kum ve güneş’i, işin içine katan yok!

TATİLİN BAŞKENTİ,ANTALYA:Soçi, Rusya’nın en önemli tatil beldesi. 300 bin nüfuslu bu şehri, Trabzon, kardeş şehir  ilan etti. Rusya’nın  Antalya’sı Soçi ama, en çok Antalya’ya geliyorlar.

Rusya’nın tatil başkenti  Antalya oluyor. Bir Rus, İstanbul’u görmemiştir amma, birkaç kez Antalya’ya gelmiştir. Rusların sloganı: “Antalya’yı görmeyen kalmasın” oluyor.  Bizim terminallerinde, “Marmaris yolcusu, Bodrum yolcusu kalmasın” der gibi.

RUSYA’DA TATİL PAHALI

Epey oluyor. Rus Devlet adamı Putin, Soçi’de yazlıkçı Rus gençleri ile sohbet ederken, “Evet, Rusya’da tatil biraz pahalı” dedikten sonra: “Aynı parayla Türkiye’de daha güzel tatil yapmak mümkün oluyor” dedi. Bu arada gençlerden  şu itiraz geldi:“Soçi’ye sadece gidiş-dönüş uçak bileti almak bile Türkiye’de tatil parası gibi...” diyerek laf sokuşturmuştu.

Ruslar, Türkiye’den sonra en çok Mısır, Dubai ve Çin’e gidiyorlar. Peki onca insan, sözleşmişçesine en çok neden Türkiye’ye geliyorlar? Onların ülkeleri de Cennetten farksız oysa ki.

VİZESİZ TURİZM DE ETKEN: Onlar, kimi tatil için, kimi evlenmek için, kimisi de iş için. Soruyorsunuz, çocuk yaştaki Rus turistinin mesleği, doktor, kimyager. Her birisinin evinde piyano var. Müzik aleti çalanlar var. Türkiye’ye vizesiz girmek, deniz güneş kum kompozisyon ile doyasıya eğlenmek…

DEJENERE OLMAK VEYA OLMAMAK:Eski SSCB ülkelerinde Komünist sistemin çöküşü, kapitalizm ve güç savaşlarının bu ülkelere aniden hücumu ile sosyolojik yapıda ciddi sorunlar çıkarmış ve bu; zaten yüz yıla yakın bir süredir Komünizm adı altında sürekli dejenere edilmekte olan tutarlı bir toplumsal yaşamın devamını zorlaştırmıştır.

Türk toplumu sosyolojik olarak batının materyalist mantığı anlamında henüz tam bireyselleşmemiş, tarihsel değerleri henüz çok fazla dejenere olmamış, kendine has olup onu diğer dünya toplumlarından pozitif (elbette negatifler de var ama azınlıkta) olarak ayrıştıran pek çok gelenek ve göreneğini halen muhafaza eden, aile ve çocuk kavramının önemli olduğu ve kendisine bir kutsiyet atfedildiği, toplumsal olarak belirli ahlaki kurallar sisteminin günlük yaşamda kendini gösterdiği bir toplum olarak tanınmış olmamız, turizm cazibemizi artırıyor.

3,5 MİLYON RUS GELDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Temmuz döneminde Türkiye'ye gelen toplam turist sayısının yüzde 1,87 azalma ile 17 milyon 295 bin olarak gerçekleştiğini söyledi. 2011'de Rusya'dan yaklaşık 3,5 milyon turist gelirken, 2012'nin ilk 7 aylık döneminde yüzde 1,6 gerileme ile 2 milyon 45 bin rakamına ulaşılabildi.

YUNANLI, İŞİ BİLİYOR!
Ekonomik krizden kurtulmak için turizme ağırlık veren Yunanistan, geçen yaz Türk turiste ada girişlerinde verdiği vizeyi Ruslara havalimanında vermeye hazırlanıyor. Tatilfiyatlarını düşürüp otellerini her şey dahil sistemine çeviren Yunanistan’ın bu adımı Türkiye’ye en az 100 bin Rus turiste mal olacak

YUNANİSTAN, 3 KAT BÜYÜYECEK

Kendileriyle konuştuğumuz turizm otoriterleri,, “Rusya’ya paket tur satışlarında 640 bin ile başı Türkiye çekiyor. Mısır’a 2011’e göre yüzde 90’lık artışla 360 bin tur sattık. Tayland’da 85 bin, İspanya’da 54 bin tura ulaşacağız. İspanya’da henüz ikinci yılımız önümüzdeki yıl daha çok büyüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

PAKET TUR SATIŞI 2 MİLYONA DAYANDI
Grup olarak 2011’de bilet satışları dahil 1 milyon 350 bin olan toplam satışları, 1.9 milyona çıktı. Böylelikle 1 milyar 750 milyon dolarlık ciroya ulaştıkları oldu.

OY NATAŞA, N A TA Ş A  Slav ırkı güzel oluyor.  Hem dövizlerini, hem de güzelliklerini taşıyorlar Türkiye’ye. Kendilerine istisnasız olarak “ Nataşa” diye seslenmek, güçlerine gidiyor. Nataşa’nın, Türkiye’de ne manaya geldiğini çok iyi biliyorlar. Öyle seslenenlere onlar da “ sensin Nataşa!” diye cevap veriyorlar. Hatta bu  konuyu şarklı bile yapmışlar.

ESKİ RUS TURİZM ANLAYIŞI:  Şimdiki rejimden önce, Ruslara ilk defa, Denizli Pamukkale’de rastladımdı. Beş  yıldızlı otelde, yemekten sonra çiftler, masalar arasında dans ettiler. Sonra bir keskin düdük sesi. Herkes, suçlu gibi yerlerine dönmüştü. Daha sonra da  grup liderleri, her bir yurttaşını, tek tek odalarına kadar götürüp bırakmıştı birer birer. O günden bu yana ne büyük aşama. Yeniler bunları bilmiyor

İşler yeni sezona kadar kızışacak elbet. Bakalım Rus turistleri kimler kapacak!

Ört ki, ölem!.

 

M Ü H İ M  NOTBu konu, “Rus kızları sevişmeden evlenmez. Kolay aşık olur, zor vazgeçer” başlığı  ile,  7 aydır yayında.  Bu yazı, tas tamamına 27 bin   985 tıklanmış. Merak ettik, inanamadık. Durumu test için kolları sıvadık. Şimdi, qana konu aynı, yazıları ve resimleri tamamen değişik olarak bu  yeni yazıyı yayınlıyorum. Başlığını da, eskiye paralel olarak yazdım. Bakalım aynı yüksek tıklanma olacak mı? Bu eski yazımın konusu, (Aşağı yukarı) halen blogda var amma,  resimleri yok. Yani resmin cazibesi olmadan, kupkuru bir yazı nasıl binleri aşar? Bizim milletin, seksi yazılara bu kadar mı zaafı var? Bu ne iş? Şimdi, “bakaciz, göreceğiz”

İKİNCİSİ : Eski konu ile bu seferki konu, şimdi yarışıyor tıklanmada. Ben de akşamdan akşama hasılatı ayrı ayrı toplayıp, keyfimden dört köşe oluyorum.  O kadar atbaşı gidiyorlar ki, deme gitsin. İlki, bol resimliydi. Silinmiş. İdare mi sildi acep diye içimden geçirdim. Niçin resimleri sildi ac aba? Bir tyo verebilir mi? ( İdaremiz, sağolsun. Böylesi satır aralarını iyi okur. )

Neme lazım. Şimdi, yazılarımı yarıştırıyorum. Hipodroma gitmeden. Öyle keyifli ki.  Bu ikincisi de, tıklamadan dolayı, aldı başını gidiyor. (Çoğalsınlar, size kar helvası yaparım) Hımmm! Şunu anladım. Böylelikle, "dinsizin hakkından imansız gelir!" Yarışın bre zındıklar !

Ört ki, ölem!

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1572
Toplam yorum
: 3800
Toplam mesaj
: 487
Ort. okunma sayısı
: 997
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster