Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '15

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
124
 

Rus takvimi

Kesin olarak “gebelik” haberini alan anne ve babaların en çok merak ettikleri soruların başında bebeğin cinsiyeti ne olacak sorusu gelmektedir. Hamilelik yepyeni bir yaşam ve heyecan dolu bir bekleyiş süresi ve her kadının da yaşamak istediği bir süreçtir. Bu yarı heyecan yarı sıkıntılı ve kaygıların da bulunduğu dönemde her bilgi edinmenin “öğrenmenin” farklı dönemleri vardır.

Bebeğin kilosu, bebeğin boyu veya bebeğin ilk kalp atışlarını duyacağınız gün, bütün bunlar heyecan verici bir süreçtir ve insanı sabırsızlığa da sürükler…

1950 yıllarında gelişmeye başlayan ultrason yöntemi ile günümüzde bebeğin cinsiyeti belirlenmektedir. Bunun için de anne ve babaların 15-20 haftalara kadar beklemeleri gerekmektedir. Bu haftalar arasında bebek cinsiyeti belirlenebilir olsa da bebeğin duruşu, pozisyonundan dolayı da yanılma payı vardır, hatta bu tespit bazen de yapılamayabilir.

Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre ,
Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Cansun Demir, Türkiye’de ultrasonla yapılan kontrol sayısının dünya standartlarının üzerinde olduğunu belirterek, gebelik dönemi boyunca ortalama 5-6 kez ultrason incelemesinin yeterli olduğunu söylüyor. “Ultrasonun olumsuz etkileri olduğuna dair bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte, Türkiye’de yapılan kontrollerin sayısı dünya standartlarının üzerinde”

İLGİLİ HABER
www.milliyet.com.tr/gebelik-boyunca-5-6-ultrason-yeterli-pembenar-detay-hamilelik-1396825/

Bilimsel bir geçerliliği kesinlikle olmayan rus takvimi isminden de belli olduğu gibi Ruslar tarafından bulunmuştur. Bilimsel gerçeği kanıtlanmış olmasa da birçok takvim sonucu doğru da çıkmaktadır. Bunun la ilgili yorumları forumlardan ve takvimle ilgili sayfalara yapılan yorumlardan da bulmanız mümkün. Bu takvim formu içerisine yazacağınız anne ve baba doğum tarihleri ve kadının en son adet günü üzerinden hareketle “kız” veya “erkek” sonucuna ulaşırsınız, sistem bireylerin kan yenilenmesine göre çalışarak sizlere cevap vermektedir.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2857
Kayıt tarihi
: 13.01.13
 
 

Tuncay Takmaz 1975 yılında Şişli İstanbul’da doğdu. Bugüne kadar 27 kişisel sergi açtı, çok sayıd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster