Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2269
 

Rus turistler

Rus turistler
 

Antalya yöresinde sahiller, plajlar, eğlence yerleri, barlar, çarşılar, internet cafeler dahil ne kaynıyor biliyor musunuz?

Rus turist!

Sanki yer-gök yarılmış Rus turist yağmış. Antalya yöresine bu yıl gelen Turistlerin yüzde 60’ı Rusya’dan olması şaşırtıcı olmuyor.

Rus bayanların tipik özellikleri; sarışın, renkli gözlü, beyaz tenli, ince ve uzun boylu olmalarıdır. Bir ülkenin insan grubu birbirlerine bu kadar mı benzer.

Hayret bir şey!

Davranışları ve hareketleri o kadar rahat, kendinden emin, özgür ve hiçbir tehdit algılamıyor.

-Soyunuyor,

-Dökünüyor,

-Çıkarıyor,

-Giyiniyor,

-Gülüyor,

-İçiyor,

-Öpüşüyor,

-Sevişiyor,

-oynuyor,

-oynaşıyor,

-bakışıyor,

-umurumda mı dünya diyor.

Rusça bilemediğime üzüldüm dersem yalan olmaz herhalde. Bu insanlarla diyalog kurmak, düşüncelerini daha derin öğrenmek isterdim.

Hava sıcaklığı 45 derece,

Rus kızların sıcaklığı 55 derece,

Ne oluyor?

Felaket bir hararet basıyor, müthiş susuzluk hissediyor, hemen oradan kayboluyor, kendini gölge bir yere atıyor ve yaşam akışını tekrar bakıyor, bakıyor, bakıyor…

Neyse bu konu daha çok blog yazdırır.

Saygı ve sevgilerimle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rus kızlarının alevine fazla aldanmayın hocam,onlar nerede söneceklerini iyi bilirler. Fazla hararetliler.Evet soyunuyorlar dökünüyorlar fakat;çocuklarda var orada.Adab-ı muaşaret kurallarını çabuk unutmuşlar.Yapmayın,onlar tatil için değil iş için geliyorlar.Acı fakat gerçek.

Merve Yağlı 
 01.07.2007 11:09
Cevap :
Merve hanım! Öncelikle blog dünyasına hoş geldiniz. Diğer yandan yorumunuz için teşekür ediyorum. Öyle diyorsanız öyle olsun. saygı ve sevgilerimle  01.07.2007 20:12
 

Gençliğimizde ''Rus'' dendi mi öcü görmüş gibi olurduk. Komünist de diyemez ''aman koministler geliyor'' diye korkuturduk birbirimizi. Bir ırk bu kadar sevimli, güzel, kültürlü, eğitimli olmasına rağmen birçok ülke politikacıları bunları halkına öcü gibi tanıttılar. Rus kadınları aynen anlattığınız gibi. Hayatı biliyorlar. Sevdiklerine de sadık kalabiliyorlar. Benim onlarla direkt duygusal ilişkim olmadı ama olan arkadaşlarımdan hep güzel şeyler işittim. Antalya Kemer'de 8-9 yıl önce onları yakından tanıma fırsatı buldum ama bir macera yaşamadım. Türk insanı da dünya nimetlerinden biraz daha çok faydalanmalı bence. Din korkusuyla yaşayamayanlarımız çok.

Mustafa Mumcu 
 24.06.2007 2:56
Cevap :
Mustafa bey! Geçmişe hiç girmeyelim. Rusya insanları hakkında bizlere nasıl yalan söyledikleri artık gün ışığı kadar nettir. Ayrıca yanlış anlaşılmasın yaşanmışlık değil sadece gözlemlerimi aktardım. Değerli katkılarınız ve yorumunuz için çok teşekür ederim. Saygı ve sevgilerimle.  24.06.2007 14:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 689
Toplam yorum
: 3569
Toplam mesaj
: 343
Ort. okunma sayısı
: 2402
Kayıt tarihi
: 17.01.07
 
 

 2007 yılından beri Milliyet Blog'da yazarım. 2009 yılında 'Normal Ötesi Aşk' ve 'Normal Ötesi Aş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster