Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
673
 

Rusya-CHP ittifakına doğru!!

Rusya-CHP ittifakına doğru!!
 

internetten alınmıştır


Türkiye ile Rusya arasında başlayan uçak krizi Rusya eliyle büyütülürken ilginç ittifaklar da kuruluyor. Bu ittifaklardan kastım, Rusya'nın İran'la, Esed'le olan ittifakı değil, bu defa Rusya doğrudan CHP ile müttefik olmak istiyor.

Önceki gün Rusya televizyonlarından birinde, kanaat önderleri ve siyasetçiler krizi tartışıyor... Bu zatlar Türkiye Cumhurbaşkanına oldukça densiz çıkışlar yaparken, bundan sonra muhatap olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun alınmasını istiyorlar.

Yani, Rusya, uçaklarını düşüren Türkiye Devletini muhatap almayacak, muhalefet partisini muhatap alacak??...

Rusların bu uçak krizinden sonra nasıl bir akıl tutulmasına uğradığını görüyoruz... Bu beyin travması, Rusları iyice zıvadan çıkardı; saçmalamanın ötesine geçtiler...Bu bakımdan böyle absürt tekliflere artık şaşırmıyoruz...

Rusya açısından bakıp bu abesle iştigallere şaşırmıyoruz da CHP tarafının, Rusya'nın bu tavrına karşı tepki vermemesini, hatta benimseyen bir sükut içinde olmasını anlayamıyoruz... Kemal Kılıçdaroğlu ya da onu temsilen başka biri çıkıp "Bu ne münasebetsizlik, bizim devletimiz Hükumetimiz var ve sizin muhatabınız onlardır!" demiyor.

Aksine, CHP milletvekilleri Mecliste, Türkiye'yi adeta Rusya ağzıyıla suçluyor... Bu cümleden olarak CHP vekillerinden Eren Erdem basın toplantısı yapıyor ve ; "Ortadoğu'da İŞİD'e ait neresi vurulusa vurulsun altından Türkiye çıkıyor" diyebiliyor... Putin'in Türkiye İŞID petrolü alıyor yalanını açıkça destekliyor.

CHP'nin Esed'le ilişkisini biliyorduk... Esed, varil bombalarıyla kadın, çocuk demeden insanları katlederken CHP vekilleri ayağına gidip birlikte mutluluk fotoğrafları çektirmişlerdi.

Bugün de, Esed'in hamisi Rusya ile dirsek temasına geçtiler... Uçak krızi ile birlikte eski Sovyet hayranlıkları depreşti... Putin'i kendilerini AK Parti iktidarından kurtaracak "kahraman" gibi görmeye başladılar.

İşte CHP budur!... Değil yüz yıl, binlerce yıl geçse bu zihniyet değişmez...Hem, bu milletin değerleriyle savaşır; hem de bu memleketle "savaş" durumuna gelenlerle müttefik olur... Sonra da, bu halk niye bizi iktidar yapmıyor diye, sızlanır!!

Sizde bu "kafa" varken bu halk sizi iktidar yapmaz... Artık sizi iktidar yapacak "darbeci"ler de yok... Acaba iktidarı devirir mi diye ardına düştüğünüz HDPKK'da bitiyor... Geriye kaldı Putin!...

Siz böyle müttefik olduğunuza göre, Putin'in de sonu yakın demektir... Nerden mi biliyorum?

Tutunduğunuz dallar elinize geliyor da ondan!...

Allah'a kurban olayım!

cdenizkent bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 803
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster