Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '12

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
682
 

Rusya'da devletin ilk İslami tv kanalı açıldı

Rusya'da devletin ilk İslami tv kanalı açıldı
 

İlk Rus İslami Devlet Kanalı


Putin tarafından 2003 yılından beri Müslümanlara yönelik açılımların son halkasına İslami Devlet televizyon kanalıda eklendi. Adı AL- RTV olan bu kanal yayın hayatına Rusya Federasyonu Müslümanlarının islami konularda bilgilenmesi için başladı. 

Rusya Federasyo'nun da ve Orta Asya Cumhuriyetlerin de Sovyetler sonrasında ki oluşan boşluktan yararlanarak bu ülkeye binlerce Batılı misyoner girdi. Bu sayede Batı, bir çok Ortadoksları ya katolikleştirdi ya da protestanlaştırdı. Sünni ve Şii Müslümanları ise Suudi rejiminin adamları El Kaideciler VAHABİLEŞTİRMEK için elinden geleni yaptılar. 

Bu durumun kendisine pahalıya patladığını çok iyi gördü Putin. Zira Batı'nın desteklediği Katolikleşmiş veya Protestanlaşmış zengin elitler FAcebook üzerinden Rusya'da ayaklanma başlatmışlardı. 

Bir iki gün öncede Vahabi teröristler Rusya Federasyonu içinde kendileriyle iş birliği yapmayan Müslüman liderlere suikast düzenlediler. 

Bu Televizyonun açılması ve yayınını Müslümanların yapması sayesinde Halk İslam hakkında doğru bilgiler edinme fırsatı bularak Vahabi yayılmacılığı ve terörizmine karşı tedbirli olacaklardır.

Aynı zamanda bu televizyon Rusya'daki demokratikleşme ve insan haklarının ilerlemesi konusunda destekçi olacaktır.

Tabi bu TV kanalından Britanya'nın Rusya Federasyonu'nu parçalayarak buradaki Müslüman Cumhuriyetlerini BOP gerçekleşmesi sonrasında BOAP (Büyük orta asya projesi) kapsamında vahabiler sayesinde kendine bağlayamayacağı için memnun olmayacak.

Sonuçta bu TV Rusya'nın kendi içinde Federatif bütünlüğüne ve gücüne katkı sağlayacaktır. Özellikle Rusya Federasyonu'nun gelecek on yıllar boyunca Müslüman nüfusunun çok hızlı artarak gelişeceğini düşününce bu aşikar ve akılcı reel bir politikadır.

Kaldı ki ABD, 11 Eylül sonrası El Kaidecilerle Cumhuriyetçilerin danışıklı döğüşü ve Irak işgali ABD'ye inanılmaz bir prestij kaybı ve ekonomik zarar verdi. Obama gibi hem siyah hemde Müslüman adı taşımasından dolayı Afrika ve İslam Dünyasına yakın duran bir Başkan olmasaydı şu an ABD eyaletleri içinde BAHAR çoktan başlamıştı. 50 eyalette kanlı bahar çiçekleri açacaktı.

Sonuçta barışa ve huzura hizmet eden herşey güzeldir. Tıpkı Rusya Müslümanlarına Bayramda hediye edilen Devletin islami kanalı gibi.

Ne diyelim hayırlı olsun....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3643
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster